سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۹:۱۸:۴۱ شناسه خبر : 1047121

در پی قطع سهمیه سوخت خودروهای عمومی؛

اعضای شورای شهر تبریز افزایش نرخ کرایه تاکسی ها را دوباره بررسی می کنند

باغبان: تصمیم های لازم را اتخاذ می کنیم تا ظلمی نه به مردم و نه به رانندگان عزیز تاکسی روا داشته نشود. شیاری: تمام تاثیرات احتمالی را بررسی میکنیم و بایک فرمول منطقی اقدام به تصمیم گیری در قیمت تاکسی ها خواهیم کرد.

اعضای شورای شهر تبریز افزایش نرخ کرایه تاکسی ها را دوباره بررسی می کنند

به گزارش تبریز بیدار، زمزمه های قطع سهمیه بندی سوخت چند مدتی بود که به گوش می رسید تا اینکه سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به قطع سهمیه‌های بنزین خودروهای عمومی و تاکسی‌ها، اعلام کرد: طرح یکسان‌سازی قیمت بنزین از ساعت صفر چهارشنبه در کل کشور اجرایی می‌شود.

 

با توجه به تصویب افزایش 20درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در سال جدید، قطع سهمیه بندی سوخت در سال جدید و عدم پاسخگویی روشن از سوی مسئولان، احتمال افزایش دوباره نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی  نگرانی هایی در اقشار مردم جامعه پدید آورد. لذا نظر تنی چند از اعضای شورا را در خصوص تاثیر قطع سهمیه بندی سوخت در نرخ کرایه تاکسی ها جویا شدیم.

 

علی باغبان عضو شورای شهر تبریز در پاسخ به سئوال خبرنگار تبریز بیدار مبنی بر کیفیت تاثیر قطع سهمیه بندی سوخت بر نرخ کرایه تاکس ها اظهارداشت: این اقدام دولت بدون اطلاع قبلی و وکاملا غیر منتظره بود و اعضای شورای شهر را شوکه کرد وی افزود: بنای ما بر این است که با بررسی تمام جوانب این امر تصمیم های لازم را اتخاذ کنیم تا ظلمی نه به مردم و نه به رانندگان عزیز تاکسی روا داشته نشود.

 

علی شیاری دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در این خصوص اعلام کرد: انتظار ما این بود که فقط در سهمیه بندی خودرو های شخصی تغییر صورت بگیرید و افدام دولت در خصوص قطع سهمیه رانندگان تاکسی برای ما کاملا غیر منتظره بود.

 

وی ادامه داد: شورای شهر تبریز وضع موجود را ملاک تعیین نرخ کرایه تاکسی ها برای سال جدید قرار داده بود و همانطور که مستحضرید افزایش قیمت سوخت علاوه بر تاثیر مستقیم در هزینه های جاری رانندگان تاکسی،  منجر به افزایش قیمت دیگر مواد مصرفی رانندگان من جمله تایر و روغن موتور و . . .  نیز می شود لذا ما نیز باید تمام تاثیرات احتمالی را بررسی کنیم و بایک فرمول منطقی اقدام به تصمیم گیری در این خصوص بکنیم.

نظرات

محسنب
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۲۵:۴۸
IR

بره

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • ترو روح آتش نشان های شهید این کامنت رو به نمایش بگذاد و حذفش نکن. مردم تبریز وقتی به آجیل فروش و دکتر و فرش فروش و خبرنگار و بازنشسته و دارنده کارخانه ماسه شویی و پرورش دنده ماهی رای بدیم آخرش همین میشه و شهرداری انتخاب می کنند که بخاطر خودش میاد حقوق کارمندها ی بدبخت رو نگه میداره. همین میشه که کسی هم صداش در نمیاد . همین میشه که بده و بستان میشه و هر کس سهمی میبره . من نمیدونم کارمندها و کارگرها ی بدبخت چه گناهی گردند.

 • گرجستانی

  یادش بخیر تبریز

 • جان عزیز ت رسانه بیطرف باشید. چرا کامنت ها رو چاپ نمی کنید.

 • بایراق

  سلام-بهتراست ائمه جمعه واستاندار و نمایندگان محترم جمعیا تلاش کنند موانع عجیب وغریب اداری عمدی وغیر عمدی و ... که باعث فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی از آذربایجان است راشناسائی ورفع کنند تا با ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت مردم و افزایش گردش پولی زندگیها رونق بگیرد و جمعیت افزایش منطقی پیدا کند

 • همشهری

  ماها دهه پنجاه و شصت بیشترین آمار جمعیتی هستیم سرمایه گذاران به جای دانشگاه آزاد زمان ماها الانم فکر خانه سالمندان مارو بکنند درآمد خوبی خواهند داشت چون با یکی دو فرزند کسی از ما نگهداری نخواهد کرد بهتری تفکر برای سرمایه گذاری در آینده می باشد!

 • همشهری

  جناب استاندار تا چند روز دیگه دوره شما هم زیر سوال میرود. گذشته چهار سال پیش دفن شده و انچه انجام دادید را روشن کنید.

 • كريمي

  بازيكن گل ميزند تشويق ميكنيم و سكته ناقص نميكنيم ولي همان بازيكن در بازي بعدي براي تيم مقابل يك ضربه كاشته بطور ناخواسته هديه ميكند و گل نوش ميكنيم من در حسرت اين هستم كه چرا كم توجهي ميشود ايا اين عمل خدانكرده اجراي خواست يك عده است و يا مربي خوب گوشزد نميكند . در ضمن اجراي بازي همزمان با پرسپوليس را هم بهانه نكنيد اگر قدرتمندانه بازي كنيد احتياجي به اين كار نخواهيد داشت.مربي محترم تعويض ها در مواردي گاها جواب نميدهد لطفا دقت بيشتري شود .از تراختور نا اميدمان نكنيد هرچند كه در قلبمان است. موفق باشيد.

 • حسین

  با سلام با این حجم ترافیک تبریز و وجود این همه خودرو فرسوده در تبریز و نبود طرح ترافیکی که لازمه کلانشهری مثل تبریز است بازهم شاهد آلودگی هوا و مشکلات بعدی برای مردم (چون بیماری های سخت) خواهیم بود.

 • میانالی

  اقای قلعه نویی با بازیکنان پیر دارین اختلاف بین پیروزی را زیاد می کنین ، کی جبران خواهی کرد ؟ 2 بار نفت را بردین ولی اونا اومدن و رسیدن باید تاکتیک جدیدی بکار میبردین.

 • هوادار تراکتور. خراسان رضوی

  تراکتور امسال فراتر از حد انتظار نتیجه گرفته . تیمی که فصل داره تموم میشه ورزشگاهش آماده نشد. تیمی که بخاطر یک گلوله برفی در حالی که بهترین استقبال را را از سپاهان کرد از بازی که می توانست بالای هفتاد هزارتماشاچی داشته باشه محروم میشه. تراکتور در کنار پرشورها بالای سه تا به نفت می زد. تراکتور امسال به اندازه بازی سایپا پرسپولیس که هفتاد هزار از پرسپولیس حمایت کردند. در کل فصل تماشاچی نداشت. ضمن اینکه خرید بیک زاده یعنی کمر تراکتور شکستن

 • مجید

  سلام-از حدود یکصد وهشتاد سالی که از جدائی اقلیم آذربایجان به دوبخش گذشته در اشعار شاعران دوسوی آراز از جمله استاد شهریار از آرزوهای دوسوی آراز به دیدارو پیوند مجددا با یکدیگر شعرها سرود ه شده و مسلما علاقه مردم جمهوری آذربایجان به تشیع واسلام ناب محمدی(ص) ریشه در تاریخ هزار وچند صد ساله دارد

 • حسنی سبزوار

  محرومیت تماشاگر و حضور بیک زاده کمر تراکتور را شکست. متاسفانه بی گناه هوادار را محروم کردند. اگر محروم نبود تراکتور هفتاد هزار هوادار می آمد. نفت حداقل شش تا می خورد. این آخرین امتیاز نفت خارج از خانه بود.

 • تبریز سسی

  با سلام و ممنون از تبریز بیدار که واقعا در همه صحنه ها و موضوعات بیدار است. من یک سوال از خود مسئولین دارم آیا خود آقایان در این روزهای آلوده از خودروهای عمومی استفاده کردند؟! آیا کارکنان دولت خود از خودروهای عمومی استفاده کردند و می کنند؟! قطعا نه! خود از مردم چه انتظاری دارند.. آقای پورمهدی سال قبل موضوع زوج و فرد کردن خودروها را مطرح کردند اما متاسفانه عملی نشد...

 • ناشناس

  بخدا من به پنجم ماه راضی هستم ولی ..........

 • باز هم موقع انتخابات با وعده های تو خالی وقول های دروغین. بیچاره این ملت که به چه چیز دل خوشند .بعد از انتخابات وانتخاب شدن همه چیز دست به فراموشی میرود.

 • حسن

  سلام-مسئولین دلسوز آذربایجان که تا زمان پیروزی انقلاب از نظر زادو ولد در صدر بود اینک چرا از نظر پیری به صدر رفته و زاد و ولد با کاهش شدید مواجه شده

 • تراکتوری

  امروز سر حال بازی نکرد

 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار

  سلام-علت اصلی بالاتر بودن نسبت جمعیت سالمند با کل جمعیت آذربایجان از متوسط کشوری به میزان ده درصد و استانهای مرکزی به میزان بیست درصدمهاجرت جوانان استان به علت بیکاری ونبود اشتغال متناسب می باشد

 • صمد

  باسلام.ماليات تكليف است امادراين سيستم معيوب به تعدادي از هموطنان ظلم مضاعف ميشود.

 • محمد

  عجیبه. از همه عجیب تر اظهارات مسئولین هست