سرویس : سیاسی , چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۱۳:۲۵ شناسه خبر : 1047139

شیبانی:

آسوده بخواب اسراییل...

اما افسوس و صد افسوس که تمام این امیدها را حماقت، تعصب و جاه طلبی فردی به باد داد که دیروز از اوج نردبان رویاهایش بر زمین کوفته شد:

آسوده بخواب اسراییل...

به گزارش تبریز بیدار، شیبانی در صفحه اجتماعی خود نوشت : 


آسوده بخواب اسراییل...

بچه که بودیم می گفتند دنیای اسلام سه کشور بزرگ دارد: ایران و مصر و ترکیه؛که اگر متحد شوند اسراییل رفتنی است.آن وقت ها مصر مبارک ، رفیق و گزینه ی مطلوب اسراییل بود و ترکیه ی چیللر و اجویت و ارتش لاییک اش میلیاردها دلار قرارداد نظامی با دولت یهود می بست .


چند صباحی اربکان اسلامگرا آمد اما چراغی بود که زود خاموشش کردند.مصر هم که سر تکان خوردن نداشت...


به هر حال اما اردوغان و عدالت و توسعه اش به یکباره برخاستند و گرد و خاک کردند و ما امیدوارانه منتظر مصر بودیم که او هم آتشی به پا کرد و به دیوارهای سفارت اسراییل هجوم برد...


اما افسوس و صد افسوس که تمام این امیدها را حماقت، تعصب و جاه طلبی فردی به باد داد که دیروز از اوج نردبان رویاهایش بر زمین کوفته شد:


اردوغان


فردی که در طلایی ترین روزهای جهان اسلام و خاورمیانه تمام آرزوهای بیداری و وحدت اسلامی را که بزرگان شیعه و سنی از زمان سید جمال الدین اسدآبادی برایش خون دل ها خورده بودند به باد تعصبات فرومایه ی خود داد و با خیانت خود در حمایت از گروه های ارهابی جهان اسلام را به هزار سال پیش و دوران شیعه کشی و سر بریدن بازگرداند.


مردی که یکی از بزرگترین خدمت ها را در جهان معاصر به تداوم حیات اسراییل کرده بود دیروز اولین نشانه های فرود آمدن از قدرت را نشان داد.انتخابات دیروز آغازی بود بر یک سقوط بزرگ.اما جای خوشحالی هم نیست که جای تاسف و هراس است.دیروز آغازی بود بر یک واقعه تلخ تر:تجزیه ی یک کشور بزرگ اسلامی.


پیروزی نسبی کردها و در مقابل ملی گرایان ترک ،شروع تحرکات نژادی و قومی در بیخ گوش ماست که اگر هوشیار نباشیم ما را نیز تهدید می کند.
خاورمیانه که تا اکنون در آتش جنگ مدهبی می سوخت در آستانه ی کشمکش های قومیتی نیز قرار دارد.این میان اسراییل است که با لبخند از خاورمیانه فرومایه و متعصب لذت می برد.
اردوغان و حزبی که آرزوهای چندصد ساله ی بیداری اسلامی را به آتش کشید دیروز پرهای خواب ها و آرزوهایش را روی همین شعله ها به باد داد.

نظرات

همشهری
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۲۳:۳۱:۰۳
NL

کاش اردوغان کمی عاقل تر بود

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • به عنوان یک رسانه مردمی ،ایکاش تاروز انتخابات ستونی برای درج نظرات مردم شهر اختصاص دهیدتا شفاف سازی شود .

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین