سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۴۱:۴۵ شناسه خبر : 1047334

آیت الله شبستری در جمع هیئت تحریریه تبریز بیدار:

آیت الله شبستری: تبریز بیدار یک رسانه ارزشی است / امثال کسروی و تقی زاده جایی در مجلس آینده ندارند

مقارن با ایام مبارک ماه شعبان و رمضان، ضمن دیدار اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار با آیت الله مجتهد شبستری، از سامانه جدید مدیریت محتوایی این پایگاه رونمایی شد.

آیت الله شبستری: تبریز بیدار یک رسانه ارزشی است / امثال کسروی و تقی زاده جایی در مجلس آینده ندارند

اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با حضرت آیت الله مجتهد شبستری دیدار کردند.

آیت الله مجنهد شبستری در این دیدار که به مناسبت ایام مذهبی ماه شعبان و رمضان صورت گرفت ضمن تبریک مناسبتهای مذهبی، حاضرین را به بهره مندی از برکات معنوی این  ایام توصیه کردند. 


مقابله با جریانات سکولار که سعی در رواج اباحی گری در جامعه دارند جزو رسالتهای تبریز بیدار به عنوان یک رسانه ارزشی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جهان امروز ، جهان رسانه هاست تاکید کردند: بیشتر مردم از طریق همین رسانه های مجازی از اخبار و مسائل اطلاع می یابند و به همین علت است که می بینیم مستکبران دنیا سرمایه فراوانی برای به دست آوردن کنترل و هدایت افکار عمومی در  فضای مجازی به کار گرفته اند و ماشاهد این امر هستیم که اکثر رسانه های دنیا توسط جبهه استکبار حمایت می شود.

ایشان با اشاره بر اهمیت رشد رسانه های ارزشی و دینی افزودند: در میان هجمه رسانه ای دشمن اگر رسانه ای سبقه اسلامی به خود گرفته و اهداف عالیه داشته باشد فی نفسه قدم بزرگی در حمایت از جبهه اسلام به عمل آورده است زیرا جوانان مسلمان دنیا می توانند به اخبار صحیح دست پیدا کنند و راه خود را در زیر بمباران خبری رسانه های بیگانگان گم نکنند.

 امام جمعه تبریز ضمن تذکر این مساله که عده ای در صدد هستند مردم آذربایجان و تبریز را نسبت به هویت دینی خود بی تفاوت و بیگانه کنند خاطرنشان کردند:الحمدلله آن طور که اطلاع داریم  تبریز بیدار یک رسانه متعهد،ارزشی و ولایی است و باتوجه به بافت مذهبی شهر تبریز باید در هدفگذاری های خود تلاش کند تا با این جریانات که سعی دارند شهر تبریز را به سمت فسق و فجور  و اباحی گری و سکولاریسم سوق دهند مقابله نماید و من نیز به نوبه خودم آرزوی موفقیت برای مجموعه تبریز بیدار می کنم.

 

تخصص و تعهد، دو معیار جلوگیری از ورود امثال کسروی و تقی زاده به مجلس

آیت الله مجتهد شبستری پس از این سخنان به انتخابات آتی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال نیز اشاره کرده و گفتند: یکی از امتیازات جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی میباشد که بواسطه آن و به خواست مردم قوانین اسلام در کشور اجرا می شود. مجلس خبرگان محل تجمع علمای کشور و تعیین و نظارت بر مقام ولایت فقیه است و مجلس شورای اسلامی نیز علاوه بر وظیفه تصویب قوانین اداره کشور ناظر بر کلیه امور می باشد. علاوه بر اهمیت همیشگی این مجلس ها، در این دوره عده ای برنامه ریزی کرده اند که با قانون اساسی کشور به مقابله برخیزند و از نظر خودشان برخی انحرافات را در نظام ایجاد کنند.

ایشان با اشاره به پیشینه تاریخی مجلس در ایران افزودند: ما در دوره هایی شاهد بودیم که افراد غرب زده و سکولاری مانند کسروی و تقی زاده بر کرسی مجلس ایران تکیه کرده بودند اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مجلس جای چنین انسانهایی نیست. البته جای رشد و انتخاب افراد بهتر و اصلح تر وجود دارد که باید مردم با آگاهی و بصیرت در هر دوره انتخابهای بهتری انجام دهند. 

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تشریح برخی از شاخص ها و معیارهای انتخاب نمایندگان گفتند: مردم در مجلس خبرگان باید به کسانی رای دهند که ضمن تقوا و اشراف و شناخت نسبت به مسائل کشور، آشنایی کافی با اسلام در حد اجتهاد داشته و تابع ولایت الهی باشند. در خصوص مجلس شورای اسلامی همکاربلدی و تخصص و تعهد به اسلام و وطن خواهی از مهمترین معیارهایی است که مردم با کسب اطمینان در خصوص این معیارها باید از ورود افرادی مانند تقی زاده و کسروی به قوه مقننه جلوگیری کنند.


تمامی دلبستگان به نظام جمهوری اسلامی از هر فکر و جناحی می توانند در انتخابات آتی شرکت کنند، البته فتنه خط قرمز نظام و مردم است

آیت الله مجتهد شبستری ضمن یادآوری ظلم بزرگ و نابخشودنی فتنه گران سال 88 در حق نظام اسلامی و مردم تصریح کردند: تمام جریانات و کسانی که اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند حق حضور در انتخابات را دارند و مقابله و نزاع آنان با یکدیگر به صلاح کشور نیست و مقام معظم رهبری نیز تاکیدات ویژه ای بر این امر دارند لکن فتنه و فتنه گران خط قرمز ما محسوب می شوند و نباید در مقابل آنان سهل انگاری شود و رسانه ها نیز باید اقدامات آنان را رصد کرده و در مقابل آنان اقدام به روشنگری نمایند.

ایشان یکی دیگر از وظایف رسانه ها در انتخابات آتی را دعوت مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات عنوان کرده و افزودند: دشمنان می خواهند  قدرت ایران اسلامی را که همان حمایت مردمی از آن می باشد را مورد تشکیک قرار دهند تا بدان وسیله وانمود کنند نظام اسلامی رو به افول گذاشته و تضعیف شده است لذا در این شرایط مردم عزیز باید به صورت حداکثری و آگاهانه در این انتخابات شرکت کنند.


امام جمعه تبریز در ادامه به بیان رهنمودهای خود در خصوص مسائل جاری کشور و استان پرداختند.

 

تبریز بیدار رسانه ای منتقد، مطالبه گر، ارزشی و مردمی بوده و وامدار هیچ یک از جریانات سیاسی نیست

گفتنی است محسن محمدزاده، مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار پیش از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان ضمن قدردانی از نگاه پدرانه و حمایت های آیت الله مجتهد شبستری نسبت به رسانه ها و خصوصا تبریز بیدار، گزارشی از عملکرد این پایگاه در سال گذشته ارائه کرده و با توضیح برخی از برنامه های پیش رو، به تشریح سیاستها و جهتگیری های این پایگاه خبری پرداخت.

وی  نگاه منتقدانه، مطالبه گری، ارزشی و مردمی بودن و عدم وابستگی به هیچ یک از جریانات سیاسی را شاخصه های اصلی تحریریه تبریز بیدار دانسته و بر حرکت این رسانه استان در جهت اصول و شاخص های انقلاب و رهبری تاکید کرد.

محمدزاده ضمن تشریح رویکردهای این پایگاه خبری در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تشویق مردم به حضور حداکثری و  تبیین شاخص های انتخاب اصلح و زمینه سازی جهت معرفی و تضارب آرا دلبستگان نظام جمهوری اسلامی از هر طیف و گروه فکری سیاسی را جزو وظایف تبریز بیدار در انتخابات پیش رو دانسته و با انتقاد از برخی تحرکات در فضای استان و برخورد منفعلانه مسئولین، بر مرزبندی صریح با فتنه 88 و فتنه گران تاکید کرد.

در پایان، سامانه جدید مدیریت محتوای پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار بدست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز رونمایی شد.

نظرات

قليزاده
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۲۳:۱۹:۱۶
IR

سلام خيلي تبر يك مي گويم به خاطر قالب جديد اما قربونت برم خيلي شلوغ كرديد مطالب تو در تو شده وهنگام مطالعه سايت ،سردرگم ايجاد ميكند لطفا يك كمي منو را سبك كنيد باتشكر

یه دوست
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۲۳:۳۰:۰۴
NL

قالب جدید مبارک

سعید
جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۷:۵۸:۵۰
IR

قالب قبلی بهتربود

حسن .ف
یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۳۰:۴۰
IR

باسلام ضمن قبولی طاعات عبادت بنده نیزتشکروقدردانی خودرا ازرسانه ارزشی تبریزبیدار اعلام میدارم.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد