سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۴۱:۴۵ شناسه خبر : 1047334

آیت الله شبستری در جمع هیئت تحریریه تبریز بیدار:

آیت الله شبستری: تبریز بیدار یک رسانه ارزشی است / امثال کسروی و تقی زاده جایی در مجلس آینده ندارند

مقارن با ایام مبارک ماه شعبان و رمضان، ضمن دیدار اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار با آیت الله مجتهد شبستری، از سامانه جدید مدیریت محتوایی این پایگاه رونمایی شد.

آیت الله شبستری: تبریز بیدار یک رسانه ارزشی است / امثال کسروی و تقی زاده جایی در مجلس آینده ندارند

اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با حضرت آیت الله مجتهد شبستری دیدار کردند.

آیت الله مجنهد شبستری در این دیدار که به مناسبت ایام مذهبی ماه شعبان و رمضان صورت گرفت ضمن تبریک مناسبتهای مذهبی، حاضرین را به بهره مندی از برکات معنوی این  ایام توصیه کردند. 


مقابله با جریانات سکولار که سعی در رواج اباحی گری در جامعه دارند جزو رسالتهای تبریز بیدار به عنوان یک رسانه ارزشی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جهان امروز ، جهان رسانه هاست تاکید کردند: بیشتر مردم از طریق همین رسانه های مجازی از اخبار و مسائل اطلاع می یابند و به همین علت است که می بینیم مستکبران دنیا سرمایه فراوانی برای به دست آوردن کنترل و هدایت افکار عمومی در  فضای مجازی به کار گرفته اند و ماشاهد این امر هستیم که اکثر رسانه های دنیا توسط جبهه استکبار حمایت می شود.

ایشان با اشاره بر اهمیت رشد رسانه های ارزشی و دینی افزودند: در میان هجمه رسانه ای دشمن اگر رسانه ای سبقه اسلامی به خود گرفته و اهداف عالیه داشته باشد فی نفسه قدم بزرگی در حمایت از جبهه اسلام به عمل آورده است زیرا جوانان مسلمان دنیا می توانند به اخبار صحیح دست پیدا کنند و راه خود را در زیر بمباران خبری رسانه های بیگانگان گم نکنند.

 امام جمعه تبریز ضمن تذکر این مساله که عده ای در صدد هستند مردم آذربایجان و تبریز را نسبت به هویت دینی خود بی تفاوت و بیگانه کنند خاطرنشان کردند:الحمدلله آن طور که اطلاع داریم  تبریز بیدار یک رسانه متعهد،ارزشی و ولایی است و باتوجه به بافت مذهبی شهر تبریز باید در هدفگذاری های خود تلاش کند تا با این جریانات که سعی دارند شهر تبریز را به سمت فسق و فجور  و اباحی گری و سکولاریسم سوق دهند مقابله نماید و من نیز به نوبه خودم آرزوی موفقیت برای مجموعه تبریز بیدار می کنم.

 

تخصص و تعهد، دو معیار جلوگیری از ورود امثال کسروی و تقی زاده به مجلس

آیت الله مجتهد شبستری پس از این سخنان به انتخابات آتی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال نیز اشاره کرده و گفتند: یکی از امتیازات جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی میباشد که بواسطه آن و به خواست مردم قوانین اسلام در کشور اجرا می شود. مجلس خبرگان محل تجمع علمای کشور و تعیین و نظارت بر مقام ولایت فقیه است و مجلس شورای اسلامی نیز علاوه بر وظیفه تصویب قوانین اداره کشور ناظر بر کلیه امور می باشد. علاوه بر اهمیت همیشگی این مجلس ها، در این دوره عده ای برنامه ریزی کرده اند که با قانون اساسی کشور به مقابله برخیزند و از نظر خودشان برخی انحرافات را در نظام ایجاد کنند.

ایشان با اشاره به پیشینه تاریخی مجلس در ایران افزودند: ما در دوره هایی شاهد بودیم که افراد غرب زده و سکولاری مانند کسروی و تقی زاده بر کرسی مجلس ایران تکیه کرده بودند اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مجلس جای چنین انسانهایی نیست. البته جای رشد و انتخاب افراد بهتر و اصلح تر وجود دارد که باید مردم با آگاهی و بصیرت در هر دوره انتخابهای بهتری انجام دهند. 

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تشریح برخی از شاخص ها و معیارهای انتخاب نمایندگان گفتند: مردم در مجلس خبرگان باید به کسانی رای دهند که ضمن تقوا و اشراف و شناخت نسبت به مسائل کشور، آشنایی کافی با اسلام در حد اجتهاد داشته و تابع ولایت الهی باشند. در خصوص مجلس شورای اسلامی همکاربلدی و تخصص و تعهد به اسلام و وطن خواهی از مهمترین معیارهایی است که مردم با کسب اطمینان در خصوص این معیارها باید از ورود افرادی مانند تقی زاده و کسروی به قوه مقننه جلوگیری کنند.


تمامی دلبستگان به نظام جمهوری اسلامی از هر فکر و جناحی می توانند در انتخابات آتی شرکت کنند، البته فتنه خط قرمز نظام و مردم است

آیت الله مجتهد شبستری ضمن یادآوری ظلم بزرگ و نابخشودنی فتنه گران سال 88 در حق نظام اسلامی و مردم تصریح کردند: تمام جریانات و کسانی که اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند حق حضور در انتخابات را دارند و مقابله و نزاع آنان با یکدیگر به صلاح کشور نیست و مقام معظم رهبری نیز تاکیدات ویژه ای بر این امر دارند لکن فتنه و فتنه گران خط قرمز ما محسوب می شوند و نباید در مقابل آنان سهل انگاری شود و رسانه ها نیز باید اقدامات آنان را رصد کرده و در مقابل آنان اقدام به روشنگری نمایند.

ایشان یکی دیگر از وظایف رسانه ها در انتخابات آتی را دعوت مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات عنوان کرده و افزودند: دشمنان می خواهند  قدرت ایران اسلامی را که همان حمایت مردمی از آن می باشد را مورد تشکیک قرار دهند تا بدان وسیله وانمود کنند نظام اسلامی رو به افول گذاشته و تضعیف شده است لذا در این شرایط مردم عزیز باید به صورت حداکثری و آگاهانه در این انتخابات شرکت کنند.


امام جمعه تبریز در ادامه به بیان رهنمودهای خود در خصوص مسائل جاری کشور و استان پرداختند.

 

تبریز بیدار رسانه ای منتقد، مطالبه گر، ارزشی و مردمی بوده و وامدار هیچ یک از جریانات سیاسی نیست

گفتنی است محسن محمدزاده، مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار پیش از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان ضمن قدردانی از نگاه پدرانه و حمایت های آیت الله مجتهد شبستری نسبت به رسانه ها و خصوصا تبریز بیدار، گزارشی از عملکرد این پایگاه در سال گذشته ارائه کرده و با توضیح برخی از برنامه های پیش رو، به تشریح سیاستها و جهتگیری های این پایگاه خبری پرداخت.

وی  نگاه منتقدانه، مطالبه گری، ارزشی و مردمی بودن و عدم وابستگی به هیچ یک از جریانات سیاسی را شاخصه های اصلی تحریریه تبریز بیدار دانسته و بر حرکت این رسانه استان در جهت اصول و شاخص های انقلاب و رهبری تاکید کرد.

محمدزاده ضمن تشریح رویکردهای این پایگاه خبری در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تشویق مردم به حضور حداکثری و  تبیین شاخص های انتخاب اصلح و زمینه سازی جهت معرفی و تضارب آرا دلبستگان نظام جمهوری اسلامی از هر طیف و گروه فکری سیاسی را جزو وظایف تبریز بیدار در انتخابات پیش رو دانسته و با انتقاد از برخی تحرکات در فضای استان و برخورد منفعلانه مسئولین، بر مرزبندی صریح با فتنه 88 و فتنه گران تاکید کرد.

در پایان، سامانه جدید مدیریت محتوای پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار بدست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز رونمایی شد.

نظرات

قليزاده
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۲۳:۱۹:۱۶
IR

سلام خيلي تبر يك مي گويم به خاطر قالب جديد اما قربونت برم خيلي شلوغ كرديد مطالب تو در تو شده وهنگام مطالعه سايت ،سردرگم ايجاد ميكند لطفا يك كمي منو را سبك كنيد باتشكر

یه دوست
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۲۳:۳۰:۰۴
NL

قالب جدید مبارک

سعید
جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۷:۵۸:۵۰
IR

قالب قبلی بهتربود

حسن .ف
یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۳۰:۴۰
IR

باسلام ضمن قبولی طاعات عبادت بنده نیزتشکروقدردانی خودرا ازرسانه ارزشی تبریزبیدار اعلام میدارم.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • به عنوان یک رسانه مردمی ،ایکاش تاروز انتخابات ستونی برای درج نظرات مردم شهر اختصاص دهیدتا شفاف سازی شود .

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین