سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۳۱:۳۲ شناسه خبر : 1058282

گفتگوی تبریزبیدار با مسئول فروشگاه حجاب یاس

خانواده ها در بحث حجاب در رودربایستی قرار دارند / تولید کننده ها در ارائه البسه نامناسب مقصرند

بررسی مسئله حجاب تنها از بعد اجتماعی و نظری نباید مورد بررسی قرار گیرد. در گوشه ای از تبریز افرادی با آوردن این مسئله در میدان رقابت حرکتی فرهنگی اقتصادی آغاز کرده است. در همین زمینه با مسئول فروشگاه خانه حجاب به گفتگو نشستیم و از نزدیک از چند و چون فروشگاه ویژه حجاب و عفاف یاس قرار گرفتیم.

خانواده ها در بحث حجاب در رودربایستی قرار دارند / تولید کننده ها در ارائه البسه نامناسب مقصرند

به گزارش تبریز بیدار، بررسی مسئله حجاب تنها از بعد اجتماعی و نظری نباید مورد بررسی قرار گیرد. در گوشه ای از تبریز مغازه ای به میدان عمل آمده و با آوردن این مسئله در میدان رقابت  حرکت فرهنگی، اقتصادی آغاز کرده است. در همین زمینه با مسئول فروشگاه خانه حجاب یاس که در خیابان حج واقع در منظریه قرار دارد  به گفتگو نشستیم و از نزدیک از چند و چون این فروشگاه  قرار گرفتیم.

Image title


تبریزبیدار: با سلام و عرض و خسته نباشید لطف کنید بفرمایید این فروشگاه از چه سالی، با چه هدفی و با چه سرمایه ای آغاز به کار کرده است؟

بنده هم عرض سلام دارم محضر شما و مخاطبان گرامیتان. فروشگاه عفاف و حجاب یاس از اسفندماه سال 93  با هدف ترویج و ارائه محصولات و البسه حجاب آغاز به کار کرد. تمامی اجناس موجود در این این فروشگاه از تولیدات کارخانه ها و کارگاه های داخلی می باشد که خوشبختانه با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه می شود.

 در این فروشگاه سعی شده است تمامی اجناس متناسب با فرهنگ حجاب به صورت کامل ارائه گردد تا شخصی که می خواهد مانتو مناسب  و یا لباس مناسب تهیه کند به مشکل  نخورد. متاسفانه در سال های گذشته پیدا کردن مانتوی مناسب برای خانم ها کار سختی شده است که ما در اینجا سعی کردیم تا حدودی به این نیازها پاسخ دهیم. این فروشگاه با سرمایه  150 الی 200 میلیونی توسط تعاونی کارکنان سپاه تاسیس شده است.


تبریزبیدار: استقبال مردمی چطور است؟

استقبال مردمی خدارا شکر خوب است. شاید خیلی ها احساس کنند چون این فروشگاه متعلق به سپاه است فقط  همسران و خانواده کارکنان سپاه از اینجا خرید می کنند در صورتی که نسبت خرید بین افراد عادی و خانواده سپاه 50 به 50 است و این قضیه برمی گردد به کیفیت محصولاتی که ارائه شده که در ابتدا رضایت خانواده کادر سپاه را در پی داشته است و آنها معرفی کرده اند  و همین باعث تبلیغ برای فروشگاه شده است.


تبریزبیدار: مهمترین مشکل و موانعی که در مسیر کاری خود در این فروشگاه می بینید چه مسائلی است؟

یکی از مشکلات اصلی محل فروشگاه است که در یک خیابان فرعی و جدا از مراکز خرید شهر می باشد وخیلی برای فروش جای مناسبی نبوده و جلوی چشم نیست. یکی از معضلات  دیگر ما درخواست های عجیب برای کاهش قیمت ها به نازل ترین حد ممکن است  خب علاوه بر این درخواست  ارائه محصولات به صورت اقساطی به بهره اقتصادی کار لطمه می زند.

اکثر مانتو و البسه تولید و خریداری از تهران است و با حداقل منفعت ارائه می شود و هدف سود آوری نیست متاسفانه کسانی که این درخواست ها را دارند در فروشگاه های رایج در بازار تبریز همین اجناس را با قیمت بالاتر و به صورت نقد و با شوق خریداری می کنند.

Image title


تبریزبیدار: یکی از انتقاداتی که به بحث البسه مناسب  فرهنگ حجاب می شود قیمت بالاست در صورتی که لباس های نامناسب با قیمت خیلی پایین تر ارائه می شود. نظر شما چیست؟

نه بنده قبول ندارم اینها بهانه است متاسفانه ما نیاموخته ایم برای فرهنگ حجاب هزینه کنیم. الان خیلی از خانم ها برای یک جشن  عروسی لباسی با قیمت خیلی بالا می خرند که تنها یک بار یا فوقش دو سه بار مورد استفاده قرار می گیرد. مشکل اینجاست که این افراد داشتن لباس مناسب برای خود را در اولویت قرار نمی دهند. ما با قیمت نمی توانیم برای حجاب فرصت سازی کنیم در صورتی که می توان با حفظ قیمت مناسب و ارائه بسته های  تشویقی به صورت اشانتیون افراد را به خرید این محصولات تشویق کرد. ما در فروشگاهمان سعی کردیم برخی اوقات کسی که چادر یا مانتویی خریداری می کند در دیگر محصولات ریز مثل گل سر و ساق دست و غیره به صورت بعضا رایگان یا قیمت خیلی پایین هدیه دهیم.

 اتفاقا هرینه نکردن برای حجاب مانع بزرگی در فرهنگ حجاب است. سال های گذشته در همین تبریز برای کلاس های قرآن هزینه ای دریافت نمی شد و همین مساله باعث شد که ریزش در کلاس های قرآن زیاد باشد در صورتی که خیلی از مردم در این سال ها برای کلاسی مثل زبان هزینه ها کردند و همین مساله باعث شد خود را ملزم به حضور در آنجا بدانند. اتفاقا با تغییر روند در کلاس های آموزش قرآن این مساله تا حدودی حل شده است.

Image title


تبریزبیدار: با توجه به سبک زندگی جدید که میتنی بر تنوع گرایی است تا چه اندازه به این مساله در فروشگاه توجه کرده اید؟

 سعی کرده ایم به روز بودن در محصولات را مد نظر قرار دهیم.


تبریزبیدار:چند درصد از مشتری های شما از کیفیت و ارائه محصولات اینجا راضی هستند؟ تاکنون کسی بوده محصولی را برگرداند؟

خوشبختانه موردی نبود چون که 99 درصد مشتری ها راضی هستند و حضور همیشگی و تبلیغ شدن از ناحیه آنها نشان دهنده همین موضوع است.


تبریزبیدار: نقش بسته تشویقی در این بین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تخفیف های خاص ما در نمایشگاه هایی که حضور داشته ایم استقبال را دو چندان کرده است. خصوصا در نمایشگاه کتاب که اقشار مختلف مردم از همه ی سلیقه ها و تیپ ها حضور می یابند این مسئله  نمود بارز  داشت.  یک بار خانم جوانی که وضع ظاهری مناسبی نداشت با حالت تمسخری مراجعه کرد ولی با چند بار پرو کردن با شوق خاصی اقدام به خرید یک قواره چادر کرد.


تبریزبیدار: تنوع طلبی در محصولات حجاب کم است و به نظر می آید همین مساله یکی از موانع موجود است، ارزیابی شما چیست؟ بسته بندی محصولات گویا در این قضیه موثر است؟

این مشکل برمی گردد به تولیدکننده . الان نگاه کنید استقبال به سمت مانتو های بلند زیاد شده چرا؟ چون سلیقه جامعه را تولید کننده می سازد. اولین خیانت و اشتباه را اکثر تولید کننده ها مرتکب می شوند متاسفانه تنها به نفع اقتصادی نگاه می کنند. وقتی در تبلیغاتمان مانتو کوتاه برجسته می شود انتظار داریم همه به سمت حجاب بروند. متاسفانه بر کار تولید کننده نظارتی نیست و بحث حجاب به یک ارگان خاص مربوط نمی شود بلکه همه ی ارگان های مسئول در این زمینه باید پای کار شوند. بودجه های کلان فرهنگی که متاسفانه مشخص نیست کجاها هزنیه می شود باید میدان بیایند. در همین شهر خود ما شهرداری به عنوان یک ارگان در محلات چقدر می تواند نقش ایفا کند؟ فعلا ما تولید کننده نیستیم  و محصوتمان را از قم، مشهد و تهران خریداری می کنیم در صورتی که این امکان وجود دارد در همین تبریز در این مسیر قدم برداریم و محصولات متنوع و با کیفیت تولید کنیم.

Image title


تبریزبیدار: و حرف پایانی.

برخی از خریداران اینجا قبلا بی حجاب بوده اند و خیلی پیش آمده اینجا آمده و باحجاب رفته اند. به نظر من در جامعه خیلی ها برای بحث حجاب در یک رودربایستی فرهنگی قرار گرفته اند. خانواده ها نگران هزینه نباشند در این قضیه اگر از کودکی برنامه ریزی های لازم صورت گیرد کار شود خیلی از مسائل حل می شود.


تبریزبیدار: تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید

بنده هم به نوبه ی خودم تشکر می کنم از حضورتان.آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

 • m

  ایشان دراکثر مناطق 10 و11 شهرداری تبریز را با اسپری های رنگارنگ مزین کرده اند ولی گوشی بدهکار نیست چون ایشان از جمله ... هستند.