سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۳۱:۳۲ شناسه خبر : 1058282

گفتگوی تبریزبیدار با مسئول فروشگاه حجاب یاس

خانواده ها در بحث حجاب در رودربایستی قرار دارند / تولید کننده ها در ارائه البسه نامناسب مقصرند

بررسی مسئله حجاب تنها از بعد اجتماعی و نظری نباید مورد بررسی قرار گیرد. در گوشه ای از تبریز افرادی با آوردن این مسئله در میدان رقابت حرکتی فرهنگی اقتصادی آغاز کرده است. در همین زمینه با مسئول فروشگاه خانه حجاب به گفتگو نشستیم و از نزدیک از چند و چون فروشگاه ویژه حجاب و عفاف یاس قرار گرفتیم.

خانواده ها در بحث حجاب در رودربایستی قرار دارند / تولید کننده ها در ارائه البسه نامناسب مقصرند

به گزارش تبریز بیدار، بررسی مسئله حجاب تنها از بعد اجتماعی و نظری نباید مورد بررسی قرار گیرد. در گوشه ای از تبریز مغازه ای به میدان عمل آمده و با آوردن این مسئله در میدان رقابت  حرکت فرهنگی، اقتصادی آغاز کرده است. در همین زمینه با مسئول فروشگاه خانه حجاب یاس که در خیابان حج واقع در منظریه قرار دارد  به گفتگو نشستیم و از نزدیک از چند و چون این فروشگاه  قرار گرفتیم.

Image title


تبریزبیدار: با سلام و عرض و خسته نباشید لطف کنید بفرمایید این فروشگاه از چه سالی، با چه هدفی و با چه سرمایه ای آغاز به کار کرده است؟

بنده هم عرض سلام دارم محضر شما و مخاطبان گرامیتان. فروشگاه عفاف و حجاب یاس از اسفندماه سال 93  با هدف ترویج و ارائه محصولات و البسه حجاب آغاز به کار کرد. تمامی اجناس موجود در این این فروشگاه از تولیدات کارخانه ها و کارگاه های داخلی می باشد که خوشبختانه با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه می شود.

 در این فروشگاه سعی شده است تمامی اجناس متناسب با فرهنگ حجاب به صورت کامل ارائه گردد تا شخصی که می خواهد مانتو مناسب  و یا لباس مناسب تهیه کند به مشکل  نخورد. متاسفانه در سال های گذشته پیدا کردن مانتوی مناسب برای خانم ها کار سختی شده است که ما در اینجا سعی کردیم تا حدودی به این نیازها پاسخ دهیم. این فروشگاه با سرمایه  150 الی 200 میلیونی توسط تعاونی کارکنان سپاه تاسیس شده است.


تبریزبیدار: استقبال مردمی چطور است؟

استقبال مردمی خدارا شکر خوب است. شاید خیلی ها احساس کنند چون این فروشگاه متعلق به سپاه است فقط  همسران و خانواده کارکنان سپاه از اینجا خرید می کنند در صورتی که نسبت خرید بین افراد عادی و خانواده سپاه 50 به 50 است و این قضیه برمی گردد به کیفیت محصولاتی که ارائه شده که در ابتدا رضایت خانواده کادر سپاه را در پی داشته است و آنها معرفی کرده اند  و همین باعث تبلیغ برای فروشگاه شده است.


تبریزبیدار: مهمترین مشکل و موانعی که در مسیر کاری خود در این فروشگاه می بینید چه مسائلی است؟

یکی از مشکلات اصلی محل فروشگاه است که در یک خیابان فرعی و جدا از مراکز خرید شهر می باشد وخیلی برای فروش جای مناسبی نبوده و جلوی چشم نیست. یکی از معضلات  دیگر ما درخواست های عجیب برای کاهش قیمت ها به نازل ترین حد ممکن است  خب علاوه بر این درخواست  ارائه محصولات به صورت اقساطی به بهره اقتصادی کار لطمه می زند.

اکثر مانتو و البسه تولید و خریداری از تهران است و با حداقل منفعت ارائه می شود و هدف سود آوری نیست متاسفانه کسانی که این درخواست ها را دارند در فروشگاه های رایج در بازار تبریز همین اجناس را با قیمت بالاتر و به صورت نقد و با شوق خریداری می کنند.

Image title


تبریزبیدار: یکی از انتقاداتی که به بحث البسه مناسب  فرهنگ حجاب می شود قیمت بالاست در صورتی که لباس های نامناسب با قیمت خیلی پایین تر ارائه می شود. نظر شما چیست؟

نه بنده قبول ندارم اینها بهانه است متاسفانه ما نیاموخته ایم برای فرهنگ حجاب هزینه کنیم. الان خیلی از خانم ها برای یک جشن  عروسی لباسی با قیمت خیلی بالا می خرند که تنها یک بار یا فوقش دو سه بار مورد استفاده قرار می گیرد. مشکل اینجاست که این افراد داشتن لباس مناسب برای خود را در اولویت قرار نمی دهند. ما با قیمت نمی توانیم برای حجاب فرصت سازی کنیم در صورتی که می توان با حفظ قیمت مناسب و ارائه بسته های  تشویقی به صورت اشانتیون افراد را به خرید این محصولات تشویق کرد. ما در فروشگاهمان سعی کردیم برخی اوقات کسی که چادر یا مانتویی خریداری می کند در دیگر محصولات ریز مثل گل سر و ساق دست و غیره به صورت بعضا رایگان یا قیمت خیلی پایین هدیه دهیم.

 اتفاقا هرینه نکردن برای حجاب مانع بزرگی در فرهنگ حجاب است. سال های گذشته در همین تبریز برای کلاس های قرآن هزینه ای دریافت نمی شد و همین مساله باعث شد که ریزش در کلاس های قرآن زیاد باشد در صورتی که خیلی از مردم در این سال ها برای کلاسی مثل زبان هزینه ها کردند و همین مساله باعث شد خود را ملزم به حضور در آنجا بدانند. اتفاقا با تغییر روند در کلاس های آموزش قرآن این مساله تا حدودی حل شده است.

Image title


تبریزبیدار: با توجه به سبک زندگی جدید که میتنی بر تنوع گرایی است تا چه اندازه به این مساله در فروشگاه توجه کرده اید؟

 سعی کرده ایم به روز بودن در محصولات را مد نظر قرار دهیم.


تبریزبیدار:چند درصد از مشتری های شما از کیفیت و ارائه محصولات اینجا راضی هستند؟ تاکنون کسی بوده محصولی را برگرداند؟

خوشبختانه موردی نبود چون که 99 درصد مشتری ها راضی هستند و حضور همیشگی و تبلیغ شدن از ناحیه آنها نشان دهنده همین موضوع است.


تبریزبیدار: نقش بسته تشویقی در این بین را چگونه ارزیابی می کنید؟

تخفیف های خاص ما در نمایشگاه هایی که حضور داشته ایم استقبال را دو چندان کرده است. خصوصا در نمایشگاه کتاب که اقشار مختلف مردم از همه ی سلیقه ها و تیپ ها حضور می یابند این مسئله  نمود بارز  داشت.  یک بار خانم جوانی که وضع ظاهری مناسبی نداشت با حالت تمسخری مراجعه کرد ولی با چند بار پرو کردن با شوق خاصی اقدام به خرید یک قواره چادر کرد.


تبریزبیدار: تنوع طلبی در محصولات حجاب کم است و به نظر می آید همین مساله یکی از موانع موجود است، ارزیابی شما چیست؟ بسته بندی محصولات گویا در این قضیه موثر است؟

این مشکل برمی گردد به تولیدکننده . الان نگاه کنید استقبال به سمت مانتو های بلند زیاد شده چرا؟ چون سلیقه جامعه را تولید کننده می سازد. اولین خیانت و اشتباه را اکثر تولید کننده ها مرتکب می شوند متاسفانه تنها به نفع اقتصادی نگاه می کنند. وقتی در تبلیغاتمان مانتو کوتاه برجسته می شود انتظار داریم همه به سمت حجاب بروند. متاسفانه بر کار تولید کننده نظارتی نیست و بحث حجاب به یک ارگان خاص مربوط نمی شود بلکه همه ی ارگان های مسئول در این زمینه باید پای کار شوند. بودجه های کلان فرهنگی که متاسفانه مشخص نیست کجاها هزنیه می شود باید میدان بیایند. در همین شهر خود ما شهرداری به عنوان یک ارگان در محلات چقدر می تواند نقش ایفا کند؟ فعلا ما تولید کننده نیستیم  و محصوتمان را از قم، مشهد و تهران خریداری می کنیم در صورتی که این امکان وجود دارد در همین تبریز در این مسیر قدم برداریم و محصولات متنوع و با کیفیت تولید کنیم.

Image title


تبریزبیدار: و حرف پایانی.

برخی از خریداران اینجا قبلا بی حجاب بوده اند و خیلی پیش آمده اینجا آمده و باحجاب رفته اند. به نظر من در جامعه خیلی ها برای بحث حجاب در یک رودربایستی فرهنگی قرار گرفته اند. خانواده ها نگران هزینه نباشند در این قضیه اگر از کودکی برنامه ریزی های لازم صورت گیرد کار شود خیلی از مسائل حل می شود.


تبریزبیدار: تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید

بنده هم به نوبه ی خودم تشکر می کنم از حضورتان.آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین

 • سال سختی بود از هر لحاظ. کاش سال 96 بهتر باشه