سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱:۵۹ شناسه خبر : 1060701

بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار؛

برخی اعضای شورا نگران پایگاه رأی خود هستند/ از شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص طرح جامع شکایت خواهیم کرد

فریدون بابایی اقدم گفت: حذف این بخش‌ها از محدوده شهر تبریز بر اساس ماده 4 قانون مدنی که بر عدم عطف ما سبق قوانین صحه می‌گذارد، اقدامی غیرقانونی است و ما بر اساس قانون اساسی در صورت هرگونه تظلمی نسبت به مردم و منافع مردمی، از شورای عالی شهرسازی و معماری شکایت خواهیم کرد و بنده پیگیر آن هستم.

 برخی اعضای شورا نگران پایگاه رأی خود هستند/ از شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص طرح جامع شکایت خواهیم کرد

فریدون بابایی اقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به آخرین وضعیت تصویب طرح جامع شهر تبریز، اظهار داشت: به نظرم مهم‌ترین وظیفه از بین ۳۴ وظیفه شورای شهر، بررسی و تصویب طرح جامع و تفصیلی شهر تبریز است که علت اهمیت آن نیز تأثیرگذاری و نقش آن بر زندگی دهه‌ها و حتی سده‌های آتی زندگی مردم شهر تبریز است.


وی ادامه داد: مبنای هرگونه فعالیت شهرداری در محدوده شهر در طرح جامع تبریز است و اتفاقی در شهر ما روی‌داده است این است که در سال‌های گذشته نقش شورای شهر در این طرح‌ها پررنگ نبوده است.


حقوق شهروندان تبریز در طرح جامع فعلی ضایع می‌شود
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز، با اشاره به اینکه در این دوره سعی کرده‌ایم موارد مهم ازنظر شهرسازی را در دستور کار کمیسیون‌ها، در صحن شوراها و کارگروه امور زیربنایی قرار داده و ایرادات را مطرح کنیم، گفت: ایرادات مطروحه طرح از سوی اعضای شورا در صحن شورای شهر از طرف ریاست شورا به مدیرکل شهرسازی آذربایجان شرقی ابلاغ شد اما نظرخواهی از اعضای شورای شهر تنها به این منحصر شده است که اعضای شورا صرفاً در جلسات بررسی آن حضور پیدا کنند ولی تصویب آن در صحن شورا انجام نشود.


وی افزود: از میان 3 سناریو مطرح‌شده برای طرح جامع، برای یکی از این سناریوها که خود تصویب کرده‌اند، خلاصه گزارش آن را ارائه داده‌اند و پس از  آن در تصویب نهایی طرح در جلسه امور زیربنایی استانداری، از میان اعضای شورا کسی در آن کارگروه حضور پیدا نکرده‌ و درنهایت با تصویب طرح آن را به شورای عالی شهرسازی و معماری فرستاده‌اند.


بابایی اقدم، با اشاره به حضور خود وی در جلسه کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری در تهران و عدم اطلاع‌رسانی نقطه نظرات اعضای شورای شهر به این شورا، گفت: درنهایت روز دوشنبه هفته گذشته در جلسه کمیته فنی مواردی بدون در نظر گرفتن نظر اعضای شورا مطرح شد و به نظر من در این روند تصویب طرح، حقوق شهروندان تبریز ازجمله حذف بخش‌هایی از غرب و شمال غرب تبریز از محدوده شهر ضایع می‌شود.


وی ادامه داد: حذف این بخش‌ها از محدوده شهر تبریز بر اساس ماده 4 قانون مدنی که بر عدم عطف ما سبق قوانین صحه می‌گذارد، اقدامی غیرقانونی است و ما بر اساس اصل 173 قانون اساسی می خواهیم در صورت هرگونه ظلمی نسبت به مردم و منافع مردمی از دستگاه‌های دولتی طرح دعوا و شکایت شود.


این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: شورای عالی شهرسازی و معماری بدون اخذ نظرات نمایندگان مردم، نسبت به تصویب این طرح اقدام می‌کنند و بنده در این موضوع طرح دعوی و شکایت از طرف مردم و شورای شهر تبریز را از طریق دیوان عدالت اداری به جد پیگیری می‌کنم.


با کاهش سهم کلان‌شهرها  از مالیات بر ارزش‌افزوده شاهد تراکم فروشی خواهیم بود
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز، با اشاره به تصویب لایحه‌ای در کمیسیون تلفیق مجلس مبنی کاهش 8 درصدی سهم کلان‌شهرها از محل مالیات بر ارزش‌افزوده، تصریح کرد: انتظار داریم همه نمایندگان کلان‌شهرهای کشور و خصوصاً نمایندگان تبریز مانع از تصویب این طرح شوند چراکه در صورت تصویب آن، بار دیگر شاهد تداوم انتقادی که همواره به شهرداری مبنی بر تراکم فروشی و ضابطه فروشی در شهر انجام می‌شود، باشیم.


وی با اشاره به انتقال پادگان‌های ارتش از داخل شهر تبریز به خارج از شهر، یادآور شد: براساس توافق، بخشی از اراضی پادگان‌های ارتش به خود ارتش داده خواهد شد و بخش‌های دیگری با طرح تفکیکی، بخش‌های تجاری، مسکونی و خدماتی و بخش دیگری به آزادسازی معابر در خیابان ارتش تا کمربند میانی و حدود 6 هکتار به کاربری‌های عمومی با عنوان مدرسه علوم دینی اختصاص خواهد یافت.


برخی اظهارنظرها در صحن شورا احساسی و تبلیغاتی است
بابایی اقدم، با اشاره به انتقادات درباره عملکرد کمیسیون‌های شورای شهر و دعوت کمیسیون شهرسازی از معاون خدمات شهری درباره بازار تبریز، اظهار کرد: برخی اظهارنظرها در صحن شورا از جنس احساسی و تبلیغاتی است و به دلیل اینکه بازار تبریز نبض اجتماعی، اقتصادی و معماری شهر است، ما نمی‌توانیم بازار را به بعد خاصی محدود کنیم و این ایراد را غیرقانونی، احساسی و تبلیغاتی می‌بینم.


وی ادامه داد: متأسفانه برخی از اعضای شورای شهر گمان می‌کنند باز شدن پای دیگر اعضا به بازار ممکن است پایگاه رأی آنان را به خطر بیندازد و این موضوع باعث نگرانی آنان شده است که البته این بسیار دگم‌اندیشی و طرحی غیرمنطقی است که در صورت بسط این موضوع، فضای انحصاری در شهر پدید خواهد آمد که مثلاً چون من از تراکتورسازی آمده‌امهیچ‌کس حق ورود به ورزش را ندارم و این موضوع درست نیست.


این عضو شورای شهر با اشاره به انصراف خود از عضویت در کمیسیون عمران شورا به دلیل عدم انتخاب ایرج شهین به اهر در این کمیسیون، تصریح کرد: از ابتدا اعتقاد داشته‌ام که شورا جایگاهی غیرسیاسی و تخصصی است و وقتی من می‌بینم که به دلیل بده بستان‌های سیاسی، عضوی که خودش دارای یک شخصیت عمرانی و رئیس نظام‌مهندسیاستان بوده است، امروز  حتی به عضویت وی در کمیسیون عمران رأینمی‌دهند، من به دلیل تخصص وی، از عضویت در کمیسیون عمران انصراف می‌دهم.


وی ادامه داد: می‌خواستم تا افکار عمومی و جامعه مهندسی شهر از اتفاقاتی که در شورا روی می‌دهد ناامید نشوند و به احترام آنان بنده از عضویت در کمیسیون به نفع وی انصراف دادم.

Image title

شاهد مقاومت‌هایی از سوی میراث فرهنگی در توسعه میدان ساعت بودیم
بابایی اقدم، با اشاره به پروژه توسعه میدان ساعت که یکی از اولین برنامه‌های اعلامی صادق نجفی بوده است، گفت: این پروژه در یک برهه زمانی شاهد مقاومت‌هایی از سوی میراث فرهنگی وقت شد و در هنگامه تملک فضاهای اطراف میدان ساعت به یک‌باره شاهد بودیم که در مدت‌زمان کوتاهی میدان ساعت را ثبت ملی کردند و این موضوع باعث افزایش حساسیت‌ها نسبت به این مسئله شد.

وی افزود: این موضوع باعث شد تا سرعت پیشین اقدامات در این رابطه به‌کندی جلو رود و به نظرم با همکاری مضاعف میراث فرهنگی و شهرداری می‌توانیم شاهد اقدامات خوبی باشیم.


آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد