سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵:۵۲ شناسه خبر : 1061258

پس از تشیع انگلیسی، منحرفان دیگری با پول سعودی؛

دجال بصره در سودای بیعت منافقانه و مزورانه!

در جریان پیاده‌روی اربعین نیز برخی از موکب‌های عزاداری این فرد که با پول‌های سعودی و اماراتی تغذیه‌شده و درصدد افتراق دینی و تشکیک مذهبی در اذهان شیعیان برآمده است، دایر بوده و به زبان‌های مختلف خصوصاً عربی و فارسی برای کذاب بصره بیعت جمع می‌کنند.

دجال بصره در سودای بیعت منافقانه و مزورانه!

سرویس فرهنگی تبریزبیدار؛


پیاده‌روی اربعین در سال‌های اخیر به محلی برای ظهور و بروز هویت تاریخی شیعه و نمادی از  اتحادی بی‌نظیر پیروان اهل‌بیت (ع) از تمامی ملت‌ها و اقوام را بدون توجه به هویت‌های قومی و ملی و تکیه‌بر هویت اسلامی را پدید آورده است.

این هویت تاریخی شیعیان که با استنان و الگو گیری از اهل‌بیت (ع) و مظلومیت‌های بی‌شمار آنان در جهت کسب ارج و ارتقای وجه معنوی و مادی صورت می‌گیرد، در کنار داعشی های آدم‌خوار سلفی، برخی از جریانات التقاطی و انحرافی درون مذهب تشیع اثنی عشری نیز در سال‌های اخیر، محلی برای تبلیغ گسترده خود یافته‌اند.

جریان تشیع انگلیسی و بدیل سازی های پی‌درپی این جریان همچون تعابیر "امام شیرازی" در برابر "امام خمینی (ره)" و قرار دادن جایگاه "مرجعیت"(که هیچ‌کس منکر جایگاه مهم آن در تاریخ تشیع نیست)، در برابر جایگاه ولایت‌فقیه به‌عنوان نیابت امام عصر در عصر غیبت و موج‌سواری روی برخی از سنت‌های مذموم فردی در میان علما در برابر روح اجتماعی قاطبه پیروان اهل‌بیت (ع)، در سال‌های اخیر به محل بحث‌های پیروان اهل‌بیتبیت (ع) تبدیل‌شده است.


اما در کنار جولان جریان موسوم به شیرازی‌ها و تشیع انگلیسی که آفتاب آن در حال غروب و افول است، در بیش از یک دهه گذشته در عراق و در چندین سال گذشته در ایران، جریانی منحرف و مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی دول کفر، نسبت به تبلیغ "یمانی موعود" اهتمام می‌ورزند.

این جریان که توسط فردی کذاب به نام اسماعیل گاطع که با الهام از برخی از روایات شیعی خود را، احمد بن ملیح می‌نامد و مدعی است که به‌دروغ ادعا می‌کند که من با چهار واسطه از اولاد امام عصر (عج) بوده ویمانی موعود هستم و قرار است زمینه‌ساز حکومت عصر ظهور باشم.

این ادعای کذب این فرد معلوم مزدور و کذاب تا بدان جا رسیده است که در ادعایی کذب می‌گوید که وقتی امام مهدی (ع) حکومت تشکیل داد و از دنیا رفت، من و یازده مهدی دیگر امامان بعد از ایشان خواهیم شد.

این ادعای گزافه احمد الحسن کذاب، واجد دگر ستیزی خاصی در جریان خود است و بنا بر سنت وابستگی و انحراف، بسیاری از علمای شیعه و مراجع را منحرف خطاب می‌کند و با در سال‌های اخیر با فریب دادن برخی از شیعیان احساسی در عراق و برخی از شهرهای کشورمان، به‌تازگی در شبکه‌های مجازی به جمع‌آوری بیعت با عنوان منافقانه "البیعةلله" برای این کذاب اهل بصره روی آورده‌اند.

در جریان پیاده‌روی اربعین نیز برخی از موکب‌های عزاداری این فرد که با پول‌های سعودی و اماراتی تغذیه‌شده و درصدد افتراق دینی و تشکیک مذهبی در اذهان شیعیان برآمده است، دایر بوده و به زبان‌های مختلف خصوصاً عربی و فارسی برای این کذاب بصره بیعت جمع می‌کنند.


جریان‌های منحرف و بدعت‌گذار در درون مذهب شیعه اثنی عشری را باید وجوه مختلف یک سکه و تکمیل‌کنندهپازلطراحی‌شده از سوی شیاطین ایادی استکبار برای دور ساختن شیعیان و مومنین از راه هدایتگر امامان آل محمد (ع) و سنت علمای حقیقی پیرو ایشان دانست.

در حدیثی در کتاب جلد 53 بحارالانوار آمده است که "یامفضلکلبیعة قبل ظهور القائم علیهالسلامفبیعتهکفرو نفاقوخدیعة" (هر بیعتی قبل از ظهور قائم علیهالسلام انجام شود آن بیعت، کفر، نفاق، و تزویر است).

براین اساس است که ادعای بیعت در عصر غیبت در مقابل ولایت امام عصر (عج) و ولایت نائب عام وی در وجه ولایت‌فقیه، امری مذموم و بر اساس کفر و نفاق است.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • به عنوان یک رسانه مردمی ،ایکاش تاروز انتخابات ستونی برای درج نظرات مردم شهر اختصاص دهیدتا شفاف سازی شود .

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین