سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵:۵۲ شناسه خبر : 1061258

پس از تشیع انگلیسی، منحرفان دیگری با پول سعودی؛

دجال بصره در سودای بیعت منافقانه و مزورانه!

در جریان پیاده‌روی اربعین نیز برخی از موکب‌های عزاداری این فرد که با پول‌های سعودی و اماراتی تغذیه‌شده و درصدد افتراق دینی و تشکیک مذهبی در اذهان شیعیان برآمده است، دایر بوده و به زبان‌های مختلف خصوصاً عربی و فارسی برای کذاب بصره بیعت جمع می‌کنند.

دجال بصره در سودای بیعت منافقانه و مزورانه!

سرویس فرهنگی تبریزبیدار؛


پیاده‌روی اربعین در سال‌های اخیر به محلی برای ظهور و بروز هویت تاریخی شیعه و نمادی از  اتحادی بی‌نظیر پیروان اهل‌بیت (ع) از تمامی ملت‌ها و اقوام را بدون توجه به هویت‌های قومی و ملی و تکیه‌بر هویت اسلامی را پدید آورده است.

این هویت تاریخی شیعیان که با استنان و الگو گیری از اهل‌بیت (ع) و مظلومیت‌های بی‌شمار آنان در جهت کسب ارج و ارتقای وجه معنوی و مادی صورت می‌گیرد، در کنار داعشی های آدم‌خوار سلفی، برخی از جریانات التقاطی و انحرافی درون مذهب تشیع اثنی عشری نیز در سال‌های اخیر، محلی برای تبلیغ گسترده خود یافته‌اند.

جریان تشیع انگلیسی و بدیل سازی های پی‌درپی این جریان همچون تعابیر "امام شیرازی" در برابر "امام خمینی (ره)" و قرار دادن جایگاه "مرجعیت"(که هیچ‌کس منکر جایگاه مهم آن در تاریخ تشیع نیست)، در برابر جایگاه ولایت‌فقیه به‌عنوان نیابت امام عصر در عصر غیبت و موج‌سواری روی برخی از سنت‌های مذموم فردی در میان علما در برابر روح اجتماعی قاطبه پیروان اهل‌بیت (ع)، در سال‌های اخیر به محل بحث‌های پیروان اهل‌بیتبیت (ع) تبدیل‌شده است.


اما در کنار جولان جریان موسوم به شیرازی‌ها و تشیع انگلیسی که آفتاب آن در حال غروب و افول است، در بیش از یک دهه گذشته در عراق و در چندین سال گذشته در ایران، جریانی منحرف و مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی دول کفر، نسبت به تبلیغ "یمانی موعود" اهتمام می‌ورزند.

این جریان که توسط فردی کذاب به نام اسماعیل گاطع که با الهام از برخی از روایات شیعی خود را، احمد بن ملیح می‌نامد و مدعی است که به‌دروغ ادعا می‌کند که من با چهار واسطه از اولاد امام عصر (عج) بوده ویمانی موعود هستم و قرار است زمینه‌ساز حکومت عصر ظهور باشم.

این ادعای کذب این فرد معلوم مزدور و کذاب تا بدان جا رسیده است که در ادعایی کذب می‌گوید که وقتی امام مهدی (ع) حکومت تشکیل داد و از دنیا رفت، من و یازده مهدی دیگر امامان بعد از ایشان خواهیم شد.

این ادعای گزافه احمد الحسن کذاب، واجد دگر ستیزی خاصی در جریان خود است و بنا بر سنت وابستگی و انحراف، بسیاری از علمای شیعه و مراجع را منحرف خطاب می‌کند و با در سال‌های اخیر با فریب دادن برخی از شیعیان احساسی در عراق و برخی از شهرهای کشورمان، به‌تازگی در شبکه‌های مجازی به جمع‌آوری بیعت با عنوان منافقانه "البیعةلله" برای این کذاب اهل بصره روی آورده‌اند.

در جریان پیاده‌روی اربعین نیز برخی از موکب‌های عزاداری این فرد که با پول‌های سعودی و اماراتی تغذیه‌شده و درصدد افتراق دینی و تشکیک مذهبی در اذهان شیعیان برآمده است، دایر بوده و به زبان‌های مختلف خصوصاً عربی و فارسی برای این کذاب بصره بیعت جمع می‌کنند.


جریان‌های منحرف و بدعت‌گذار در درون مذهب شیعه اثنی عشری را باید وجوه مختلف یک سکه و تکمیل‌کنندهپازلطراحی‌شده از سوی شیاطین ایادی استکبار برای دور ساختن شیعیان و مومنین از راه هدایتگر امامان آل محمد (ع) و سنت علمای حقیقی پیرو ایشان دانست.

در حدیثی در کتاب جلد 53 بحارالانوار آمده است که "یامفضلکلبیعة قبل ظهور القائم علیهالسلامفبیعتهکفرو نفاقوخدیعة" (هر بیعتی قبل از ظهور قائم علیهالسلام انجام شود آن بیعت، کفر، نفاق، و تزویر است).

براین اساس است که ادعای بیعت در عصر غیبت در مقابل ولایت امام عصر (عج) و ولایت نائب عام وی در وجه ولایت‌فقیه، امری مذموم و بر اساس کفر و نفاق است.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • گرجستانی

  یادش بخیر تبریز

 • جان عزیز ت رسانه بیطرف باشید. چرا کامنت ها رو چاپ نمی کنید.

 • بایراق

  سلام-بهتراست ائمه جمعه واستاندار و نمایندگان محترم جمعیا تلاش کنند موانع عجیب وغریب اداری عمدی وغیر عمدی و ... که باعث فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی از آذربایجان است راشناسائی ورفع کنند تا با ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت مردم و افزایش گردش پولی زندگیها رونق بگیرد و جمعیت افزایش منطقی پیدا کند

 • همشهری

  ماها دهه پنجاه و شصت بیشترین آمار جمعیتی هستیم سرمایه گذاران به جای دانشگاه آزاد زمان ماها الانم فکر خانه سالمندان مارو بکنند درآمد خوبی خواهند داشت چون با یکی دو فرزند کسی از ما نگهداری نخواهد کرد بهتری تفکر برای سرمایه گذاری در آینده می باشد!

 • همشهری

  جناب استاندار تا چند روز دیگه دوره شما هم زیر سوال میرود. گذشته چهار سال پیش دفن شده و انچه انجام دادید را روشن کنید.

 • كريمي

  بازيكن گل ميزند تشويق ميكنيم و سكته ناقص نميكنيم ولي همان بازيكن در بازي بعدي براي تيم مقابل يك ضربه كاشته بطور ناخواسته هديه ميكند و گل نوش ميكنيم من در حسرت اين هستم كه چرا كم توجهي ميشود ايا اين عمل خدانكرده اجراي خواست يك عده است و يا مربي خوب گوشزد نميكند . در ضمن اجراي بازي همزمان با پرسپوليس را هم بهانه نكنيد اگر قدرتمندانه بازي كنيد احتياجي به اين كار نخواهيد داشت.مربي محترم تعويض ها در مواردي گاها جواب نميدهد لطفا دقت بيشتري شود .از تراختور نا اميدمان نكنيد هرچند كه در قلبمان است. موفق باشيد.

 • حسین

  با سلام با این حجم ترافیک تبریز و وجود این همه خودرو فرسوده در تبریز و نبود طرح ترافیکی که لازمه کلانشهری مثل تبریز است بازهم شاهد آلودگی هوا و مشکلات بعدی برای مردم (چون بیماری های سخت) خواهیم بود.

 • میانالی

  اقای قلعه نویی با بازیکنان پیر دارین اختلاف بین پیروزی را زیاد می کنین ، کی جبران خواهی کرد ؟ 2 بار نفت را بردین ولی اونا اومدن و رسیدن باید تاکتیک جدیدی بکار میبردین.

 • هوادار تراکتور. خراسان رضوی

  تراکتور امسال فراتر از حد انتظار نتیجه گرفته . تیمی که فصل داره تموم میشه ورزشگاهش آماده نشد. تیمی که بخاطر یک گلوله برفی در حالی که بهترین استقبال را را از سپاهان کرد از بازی که می توانست بالای هفتاد هزارتماشاچی داشته باشه محروم میشه. تراکتور در کنار پرشورها بالای سه تا به نفت می زد. تراکتور امسال به اندازه بازی سایپا پرسپولیس که هفتاد هزار از پرسپولیس حمایت کردند. در کل فصل تماشاچی نداشت. ضمن اینکه خرید بیک زاده یعنی کمر تراکتور شکستن

 • مجید

  سلام-از حدود یکصد وهشتاد سالی که از جدائی اقلیم آذربایجان به دوبخش گذشته در اشعار شاعران دوسوی آراز از جمله استاد شهریار از آرزوهای دوسوی آراز به دیدارو پیوند مجددا با یکدیگر شعرها سرود ه شده و مسلما علاقه مردم جمهوری آذربایجان به تشیع واسلام ناب محمدی(ص) ریشه در تاریخ هزار وچند صد ساله دارد

 • حسنی سبزوار

  محرومیت تماشاگر و حضور بیک زاده کمر تراکتور را شکست. متاسفانه بی گناه هوادار را محروم کردند. اگر محروم نبود تراکتور هفتاد هزار هوادار می آمد. نفت حداقل شش تا می خورد. این آخرین امتیاز نفت خارج از خانه بود.

 • تبریز سسی

  با سلام و ممنون از تبریز بیدار که واقعا در همه صحنه ها و موضوعات بیدار است. من یک سوال از خود مسئولین دارم آیا خود آقایان در این روزهای آلوده از خودروهای عمومی استفاده کردند؟! آیا کارکنان دولت خود از خودروهای عمومی استفاده کردند و می کنند؟! قطعا نه! خود از مردم چه انتظاری دارند.. آقای پورمهدی سال قبل موضوع زوج و فرد کردن خودروها را مطرح کردند اما متاسفانه عملی نشد...

 • ناشناس

  بخدا من به پنجم ماه راضی هستم ولی ..........

 • باز هم موقع انتخابات با وعده های تو خالی وقول های دروغین. بیچاره این ملت که به چه چیز دل خوشند .بعد از انتخابات وانتخاب شدن همه چیز دست به فراموشی میرود.

 • حسن

  سلام-مسئولین دلسوز آذربایجان که تا زمان پیروزی انقلاب از نظر زادو ولد در صدر بود اینک چرا از نظر پیری به صدر رفته و زاد و ولد با کاهش شدید مواجه شده

 • تراکتوری

  امروز سر حال بازی نکرد

 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار

  سلام-علت اصلی بالاتر بودن نسبت جمعیت سالمند با کل جمعیت آذربایجان از متوسط کشوری به میزان ده درصد و استانهای مرکزی به میزان بیست درصدمهاجرت جوانان استان به علت بیکاری ونبود اشتغال متناسب می باشد

 • صمد

  باسلام.ماليات تكليف است امادراين سيستم معيوب به تعدادي از هموطنان ظلم مضاعف ميشود.

 • محمد

  عجیبه. از همه عجیب تر اظهارات مسئولین هست

 • مالیات

  دارید اشتباه می کنید. فرق داره مسائل با همدیگه