سرویس : سیاسی , جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۲۳:۱۷:۰۹ شناسه خبر : 1061293

دو خط موازی سیاسی روی مربع انتخاباتی شورا؛

منجی سازی 56 نفره برای انتخابات شورای شهر تبریز!+اسامی

اما بی شک منجی سازی از عمده افراد لیستی که به جز سیاست ورزی تخصص و اشراف کاملی بر مسائل شهری ندارند، امری چندان مطلوب نیست.

منجی سازی 56 نفره برای انتخابات شورای شهر تبریز!+اسامی


سرویس شهری تبریزبیدار


انتخابات شورای شهر و روستاها در کشورمان هرچند به اندازه انتخابات ریاست جمهوری دارای اهمیت رسانه ای و تبلیغاتی برای شکل دهی سیاست 4 ساله کشور در سطح کلان نیست، اما بدون شک دارای اهمیت ویژه ای از نظر خرد و عملیاتی در تاثیرگذاری عینی بر سیاست های مردم است.

شوراهای شهر و روستا عموما و شوراهای کلانشهرها خصوصا به دلیل سطح خدمات رسانی و کنش متقابل عینی با نهادی گسترده و خدماتی به نان شهرداری ها، نقش و تاثیر غیرقابل انکاری بر فضاهای شهری و زیست مردم دارد.

همین تاثیر فراوان از یک سو و سرازیر شدن بودجه و امکانات به شهرداری ها که غالبا محل نفوذ شورانشینان است، هر جناح سیاسی و فکری را برای چینش اعضای خود بر کرسی های آن به طمع می اندازد پیشتر در گزارش "ما خانه به دوشان غم انتخابات که داریم!" به بررسی و کنش سیاسی احتمال 4 مربع انتخاباتی "اقلیت، اکثریت، شهرداری ها و تازه واردان" اشاره کرد و مهم ترین نقش را از آن کسانی داشت که واجد برخی مشخصات خاص باشند.

این مشخصات خاص که در پیوندهای خانوادگی و طایفه ای و میزان ارتباط کاندیداها با توده های جامعه خلاصه می شود، بیشتر به سیطره غیرقابل انکار دموکراسی توده وار و از پایین در انتخابات های شورا باز می گردد که در کلانشهرهای دارای بافت های با تبار گوناگون ایلاتی و نسبی، شکاف توده وار تری را شاهد می شود.

این شکاف توده وار سبب شده است که به جز انتخابات دور نخست شورای شهر که در فضای ملتهب و جو پریشان سیاسی دوران اصلاحات برگزار شد،  سایر انتخابات ها به محل جولان نیروهای سیاسی نخبه گرا و عمدتا به دور از سیاست  توده وار تبدیل نشود و هندسه سیاسی به گونه ای شکل گیرد که به جز تهران که همیشه شکاف سیاسی خصوصا شکاف اصولگرا_اصلاح طلب در آن فعال بوده، شاهد آرایش سیاسی اصولگرا_اصلاح طلب در انتخابات و سپس نمایندگی شورای شهر باشیم.

اما برخلاف این سنت مالوف است که گویی قرار است بر فراز یا در کنار مربع انتخابات شورا دو خط موازی سیاسی نیز در انتخابات شکل بگیرد تا بالاتر از این شکاف بر روند و نتیجه انتخابات تاثیر گذارد.

یکی از این جناح های سیاسی جناح چپ سنتی پیشین، اصلاح طلب بعدی و اعتدالی فعلی است که اخیر با انتشار مطلبی که سوگیری سیاسی با ارتباط دادن میان "اصلاح طلبان تبریز" و "نجات شهر" به وضوح مشخص است، مدعی شده است رای مردم به "کاندیداهای بس نام و نشان"، ناشی از "عدم تمایل شخصیت‌های برجسته استانی جهت حضور در انتخابات شوراهای شهر در کنار عدم ورود تشکیلاتی اصلاح طلبان به این انتخابات" است.

این تارنما برای اثبات منجی بودن لیست اصلاح طلبان به دلایل غیرقابل اثبات دقیقی همچون تمایل مردم تبریز به 3 کاندیدای لیست امید و رای 55 درصدی مردم تبریز به حسن روحانی در سال 92 استناد می کند و تلاش می کند با انتساب اکثریت شورای شهر تبریز به اصولگرایان، بنویسد که "شورای شهر تبریز روی آرامش را ندیده است و با انبوهی از حواشی و ناراحتی همراه بوده است"

این تارنما که عنوان خبرگزاری را نیز یدک می کشد، در ادامه گزارش خود از لیست 56 نفره ای رونمایی می کند که عمده افراد آن از کنشگران مرکزی شورای مرکزی اصلاح طلبان استان است و در این لیست نام هایی همچون دو کاندیدای شکست خورده لیست امید از تبریز در انتخابات مجلس، دو عضو فعلی شورای شهر تبریز، 6 عضو اسبق شورای شهر تبریز و بخش عمده ای از اصلاح طلبان و مشهور و شناخته نشده تبریز و استان دیده می شود.

حال باید منتظر ماند و دید که جناح مقابل برای انتخابات شورا چه در سر می پروراند.

Image title

نظرات

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۳۳:۱۸
IR

مطمئنا برای آقای محمدزاده رای نخواهیم داد... جمعی از اعضای تعاونی مسکن جماران

محمد
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۸:۳۹:۱۴
IR

متاسفانه هر کس که میاد به فکر خودش و فامیلاشه . متاسفانه بعضی ها هم به خاطر یه شام . یا خوشگل بودن و ... رای میدن که نتیجش میشه فساد شورا.

بیداری انتخابات
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۹:۳۱:۲۵
IR

ای کاش این عزیزان لیست اموال ودارایی هایشان را درطول یک دهه اخیر را منتشرکنند وفیش حقوقی وحقوق بازنشستگی را منتشرکنند تا منجی گریهایشان اثبات شود خداراشکرکه نام حامیان حاشیه نشین قرانیست بیاییند.

رضا
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۲۲:۵۷:۱۵
IR

عجب سوابقي!!! شاعر!!!؟ عضو ستاد فلاني؟!!!!! يك نكته هم عرض كنم خدمتتون،شوراي چهارم دو عضو اصلاح طلب داشت كه هردوتاشون توي ماجراي فساد دستگير شدن!

دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷:۲۲
IR

ایکاش نهادها ی نظارتی و فرمانداری دقت بیشتری در صلاحیت ها داشته باشند. و مردم هم به کسانی رای دهند که واقعا دلشان برای تبریز بسوزد. دکتر و آجیل فروش و فرش فروش و انبوه ساز و بازنشسته و .... به درد تبریز نمیخورند. باور کنید در این سه سال تبریز چندین هزار سال پسروی داست.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

 • m

  ایشان دراکثر مناطق 10 و11 شهرداری تبریز را با اسپری های رنگارنگ مزین کرده اند ولی گوشی بدهکار نیست چون ایشان از جمله ... هستند.