سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳:۱۰ شناسه خبر : 1061501

دبیری و جعفری برای مناظره کنار هم می‌نشینند؛

مونولوگ‌های شورایی و دیالوگ‌های انتخاباتی!

برگزاری مناظره می‌تواند بخش ناپیدا و ناگفته‌ای از مونولوگ های هردو طرف در شورا و رسانه‌ها را تبدیل به دیالوگ و مناظره‌ای چالشی نماید تا هر دو، ناگفته‌هایی از پشت پرده شورا و شهرداری را بازگو نمایند.

مونولوگ‌های شورایی و دیالوگ‌های انتخاباتی!

به گزارش تبریز بیدار ، استارت ماراتن انتخاباتی شورای شهر تبریز دیرزمانی نیست که آغازشده و شورانشینان فعلی و رقبای آینده آنان،  کمر همت را برای انتخابات آتی محکم بسته‌اند.


مهم‌ترین اصطکاک و تنش انتخاباتی که ممکن است در رقابت‌های انتخاباتی همچون شبحی هولناک بر قامت انتخاباتی آنان سایه افکند، حملات دوجانبه و چندجانبه کاندیداها و نقد عملکرد و پیشینه رقبا است.


شبحی که بر 21 عضو به همراه 4 عضو تعلیق شده فعلی شورا در قامت نقد "عملکردی" خصوصاً پس از فساد اخیر در شورا و شهرداری و بر رقبای تازه‌وارد در قامت "ناکارآمدی" سایه اندازد و همدیگر را به ورطه نقد و حتی تخریب بکشاند.


بسط این تقابل و معادلات پیچیده آن مجالی دیگر می‌طلبد اما آنچه هویداست اینکه مجادلات شورانشینان فعلی بیش از 3 سالی است که در صحن شورا و رسانه‌هاآغازشده و این بار می‌رود تا به مناظرات دوبهدو تبدیل شود.


مناظراتی که تازه‌ترین نمونه بیش از یک ماه پیش در دانشگاه پیام نور تبریز و میان محمدحسناسوتچی از جناح اقلیت شورا و ایرج شهین به اهر از جناح اکثریت، برگزار شد.


تبریزبیدارتنها رسانه‌ای بود که به پوشش کامل این مناظره همت گذاشت (لینک) و اخبار منتشره حکایت از آن دارد که در شنبه آینده مناظره دیگری میان شهرام دبیری و محمدحسین جعفری برگزار خواهد شد.


برگزاری این مناظره می‌تواند بخش ناپیدا و ناگفته‌ای از مونولوگ های هردو طرف درباره طرف مقابل در شورا و رسانه‌ها را تبدیل به دیالوگ و مناظره‌ای چالشی نماید تا هر دو طرفناگفته‌هایی از انتخابات شورا، پشت پرده فساد در شورا و شهرداری و عملکرد شهرداری را برای دانشجویان و افکار عمومی بازگو نمایند.


پس از یک سال کنار هم نشستن دبیری و جعفری در قامت رئیس و نائب رئیس شورا، 3 ماهی می‌شود که ششگلانی دیگر عضو جناح اقلیت در کنار دبیری می‌نشیند و این بار پس از 3 ماه باید دید که آیا جعفری این بار نیز بهنقد صریح شورا و شهرداری خواهد پرداخت و آیا دبیری ناگفته‌هایی اظهار خواهد کرد تا از خود دفاع کند؟ باید تا شنبه منتظر ماند و دید؛ البته اگر دست های پشت پرده از هر دو طرف به دنبال لغو این مناظره نباشند.

نظرات

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹:۵۸
IR

متاسفانه شورا شده جای قدرت وقدرت نمایی ومسائل ومشکلات شهر را ول کردندوچسبیدندبه از هم ایراد واشکال گرفتند همه به فکر خود و پستی که دارند فقط جنگ وجدال خدا آخر و عاقبت این شورا را به خیر کنه

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات