تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۰۵:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۶۲۰۱۴

در ضرورت نهی از منکر سیستمی و حقوقهای نجومی

لطفا بیت المال را بالا نکش دیگر جواب نمی دهد!

به فلان وزیر می گویند 500 میلیون تومان برای یک ماه حقوق غیر معقولی است، پاسخی طلبکارانه میدهد که چرا در دولت قبل چیزی نمی گفتید! عده ای هم واقعا خوشحال میشوند که هر روز در کشور یک جایی یک اختلاس انجام بگیرد تا در بوق و کرنا کنند که دیدد این دولت اختلاسش از آن دولت بیشتر است!

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ میثم فیروزمند


تا زمانی که با فساد در کشور جناحی برخورد میشود وضعیت بهتر از این نخواهد شد.

به فلان وزیر می گویند 500 میلیون تومان برای یک ماه حقوق غیر معقولی است ؛ پاسخی طلبکارانه میدهد که چرا در دولت قبل چیزی نمی گفتید! عده ای هم واقعا خوشحال میشوند که هر روز در کشور یک جایی یک اختلاس انجام بگیرد تا در بوق و کرنا کنند که دیدید این دولت اختلاسش از آن دولت بیشتر است! و این وسط تنها کاری که در هیچ دولتی انجام نمیشود پرداختن به ریشه های فساد است.

به نظرم یک بازنگری باید در مورد مفاهیم امر به معروف و نهی از منکر هم بکنیم این وسط. چیزی که شاید برای ساختن یک کشور اسلامی نیاز است امر به معروف و نهی از منکر سیستمی و ساختاری است.


سیستم اداری ما به شدت فرسوده است و ما شکاف ها و انگیزه های کافی را برای سو استفاده دزدها و غارتگران در اختیارشان قرار داده ایم و بعد نهی از منکر لسانی شان میکنیم که اختلاس گر عزیز خواهش میکنیم کمی به ارزش ها پایبند باش و بیت المال رو بالا نکش!