سرویس : سلامت و خانواده , پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵:۵۳ شناسه خبر : 1062089

سایت های همسریابی و بی تدبیری نبود نظارت دولت

کسب درآمد به بهای حراج آبرو و احساسات شهروندان!

در سايه شوم عدم ساماندهي مسئولانه دولت تدبير و اميد ،حق حضور وهمسريابي امن در فضاي سايبري براي شهروندان محقق نشده است و سايت هاي همسريابي براي مديران آنها تبديل به دكان و براي برخي كاربران تبديل به سايت تله گذاري و سوء استفاده شده است.

کسب درآمد به بهای حراج آبرو و احساسات شهروندان!

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ یونس یوسفی


ازدواج به عنوان يكي از عوامل بقاي نسل بشري و اجتماع انساني ، يكي از ضروريات زندگي انسان ،مخصوصا در دين مقدس اسلام مي باشد. جامعه اي كه در آن نسل ها با آگاهي بالا و موقعيت مناسب ازدواج نمايند ،آرامش و سكون بيشتري حكمفرما خواهد بود و افراد جامعه حس مسئوليت افزون تري خواهند داشت.


متاسفانه شاخص ازدواج در جامعه ما سير نزولي پيدا كرده است و طلاق عاطفي و قانوني به شكل سرسام آوري در حال افزايش است. از طرفي ديگر با توجه به كمرنگ شدن معيارها و شيوه هاي ازدواج سنتي و حاكميت روش هاي جديد و اكثرا ناامن تشكيل خانواده - كه در بسياري از موارد ريشه آن به فرهنگ هاي بيگانه مي رسد - اين امرنيز باعث تزلزل بيشتربنيان خانواده هاي ايراني شده است.


به دنبال شيوع و رواج حضور و استفاده عموم مردم از شبكه هاي ارتباطي اجتماعي ، پاي ازدواج اينترنتي نيز به جامعه ما باز شده است ، بدين صورت كه افراد بدون آشنايي قبلي و با استناد به برخي عكس ها و مطالب ادعايي ياد شده اقدام به خواستگاري از طرف مقابل مي نمايند.


دولت تدبير و اميد از ابتداي روي كار آمدن ، نسبت به فعاليت منسجم و مسئولانه فرهنگي شانه خالي كرده است و هر بار كه در مظان پاسخگويي بوده است اقدام به فرافكني و انداختن بار مسئوليت فرهنگي بر دوش نهادهاي ديگر فرهنگي نموده است و بزرگترين حساسيت فرهنگي دولت محترم در مورد برگزاري يا لغو كنسرت ها بوده است كه آن هم مشوش به شائبه هاي ديگري به غير از دغدغه فرهنگي مي باشد .در مساله ازدواج اينترنتي نيز- مثل مساله امر به معروف و نهي از منكر و مقابله با هجمه فرهنگي ماهواره اي دشمن - دولت مسئوليت را بردوش نيروي انتظامي گذاشته است و اين نيرو نيز بر حسب وظيفه ، به جز انسداد سايتها ابزار ديگري ندارد كه طبق آمار تا كنون 700 سايت بدون مجوز همسريابي اينترنتي فيلتر شده است.

همسريابي اينترنتي مساله بغرنجي است كه مسائل فرهنگي- اجتماعي و فناوري به گونه اي در هم آميخته شده است .از طرفي با گذشتن نزديك به 4 سال از روي كارآمدن دولت و سپري شدن ماههاي پاياني عمر اين دولت، اقدام جدي در مورد شبكه ملي اطلاعات صورت نگرفته است و از طرفي با عدم حمايت دولت از پيام رسان هاي داخلي مانند نرم افزار ارتباطي سلام و روي خوش نشان دادن به شبكه هاي ارتباطي اجتماعي مانند تلگرام و ... ،كه آبشخور آنها كشورهاي غربي و دشمنان اين ملت هستند موجب نوعي ولنگاري فرهنگي شده است.
در شرايط كنوني از طرفي ناهنجاري فرهنگي و از طرفي نبود فضاي مطمئن وامن همسريابي اينترنتي و از طرفي تشديد طلاق و ضعف بنيان خانواده ،موجب بروزپديده اي بنام آشنايي آسان اما هراسناك واكثرا نامشروع در زير چترسايت هاي همسريابي اينترنتي مي شود كه در بسياري از موارد موجب قرباني شدن زنان و دختران ايران زمين مي شود.

اميد است دولت آقاي روحاني در راستاي عمل به قانون اساسي و تحقق منشور حقوق شهروندي ، مقدمات ازدواج آسان و سالم شهروندان و مخصوصا جوانان اين مرز و بوم را فراهم آورد كه يكي از مقدمات آن مديريت و ساماندهي سايت هاي همسريابي مطمئن و امن مي باشد.

شايان ذكر است كه بر اساس ماده 53 منشور حقوق شهروندي ، حق شهروندان است که از تدابیر و حمایت‌های لازم برای تشکیل، تحکیم، تعالی و ایمن‌سازی خانواده، تسهیل ازدواج مبتنی بر ارزش‌ها و سنت‌های دینی و ملی برخوردار شوند و همچنين بر اساس ماده 35 منشور حقوق شهروندي ،حق شهروندان است که از امنیت سایبری و فناوری‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی، حفاظت از داده‌های شخصی و حریم خصوصی برخوردار باشند و با كنار هم قرار دادن اين دو حق شهروندي ،وظيفه دولت در قبال ساماندهي سايت هاي همسريابي به وضوح آشكار مي شود.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد