سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۳۷:۵۶ شناسه خبر : 1062143

با شکسته شدن حریم های شخصی؛

چهره های معروفی که از اینستاگرام خداحافظی کردند+عکس

با داغ شدن بازار شایعه، توهین، هتک حرمت به شخصیت ها و شکسته شدن حریم های شخصی، در اینستاگرام بسیاری از هنرمندان و ورزشکارانی که عمدتاً از دنبال کنندگان زیادی برخوردار بودند، تصمیم گرفتند از این فضا خداحافظی کنند.

چهره های معروفی که از اینستاگرام خداحافظی کردند+عکس

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از دانا، در اوایل ورود اینستاگرام به ایران، اکثریت مردم و مسئولین با نگاهی امیدوارانه و سرشار از ذوق زدگی به این محصول می‌نگریستند و می‌پنداشتند که در فضای باز اطلاعاتی، می توان تعاملات و ارتباطات را به نحو احسنت پیش برد.

اما با گذشت مدت زمانی کوتاه و گسترش این محصول در میان مردم و هنرمندان، پشت پرده و زوایای پنهانی این نرم افزار بر زندگی مردم هویدا شد.

داغ شدن بازار شایعه، توهین و هتک حرمت به شخصیت ها و اعتقادات، شکسته شدن حریم های شخصی، دور شدن از زندگی واقعی و  سوء استفاده های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، از جمله پیامدهای بعضاً جبران ناپذیر اینستاگرام است.

شاید به علت همین فضای مسموم و آلوده بود که بسیاری از هنرمندان و ورزشکارانی که عمدتاً از دنبال کنندگانی زیادی برخوردار بودند، تصمیم گرفتند از این فضا خداحافظی کنند.

در ادامه پست های برخی از چهره هایی که با اینستاگرام خداحافظی کردند را مشاهده می‌کنیم:

*پرستو صالحی با انتشار عکس زیر ازدنیای اینستاگرام خداحافظی کرد و نوشت:ازدست عزیزان گله ای نیست گر هم گله ای هست دگر حوصله ای نیست!!! رفقای جانم فکر کنم یه کم خسته ام نیاز دارم برم یه گوشه بشینم ببینم توزندگیم چندچندم؟! چه برگردم چه نه بدونین بی دلیل، بی درخواست دوستون داشتم، دارم و خواهم داشت هر شکلی باشین رفقا یا حق.
پرستو صالحی 95/1/25

 

*خداحافظی سردار آزمون(ورزشکار) با دنیای اینستاگرام

 

*خداحافظی پریناز ایزد تبار(بازیگر) از اینستاگرام

 

*خداحافظی زهرا عاملی(مجری) از اینستاگرام

این آخرین پست من در اینستاگرامه
من زهرا عاملی در کمال صحت عقلانی بدین وسیله در اعتراض به موج فحاشی های اخیر در فضای مجازی و روحیه ی بیمارگونه ی جمع کثیری از کاربران این فضا این محیط را برای همیشه ترک کرده و این صفحه را به فروش می گذارم 
مبلغ فروش این صفحه در جهت پول ودیعه ی منزل دهقان فداکار جدید ، مرد با شرف روستایی، آقای صبری که جان صد و بیست خانوار را نجات داد و این روزها محتاج سقفی برای زندگیست ، خرج خواهد شد 
باشد که این حرکت شروعی شود برای همبستگی هنرمندانی که شرافت را بر هوس دیده شدن ترجیح می دهند و در مقابل این بیماری اجتماعی می ایستند و فرهنگ سازی مثبت انجام می دهند….
اینستاگرام برای من حداقل در این روزهای آخر چیزی جز ناامیدی از وجود عشق در دل مردمم نداشت باشد که با این حرکت لااقل بتوانم به خانواده ی مرد با شرافتی چون آقای صبری نشان بدهم هنوز هم می شود عاشق شد…..
من شاعرم و بدون عشق توانایی زیستن ندارم …این مرگ مجازی تقدیم به زندگی دوباره ی کاربرانی که تنهاییشان اجازه ی ترک این محیط را به آنها نمی دهد
به امید امکان دوباره ی محبت
زهرا عاملی 
اردیبهشت 95

 

 

*خداحافظی کامبیز دیر باز از اینستاگرام: با سپاس از شما عزیزانی که فرهنگ ایران‌زمین را سربلند نگه داشتید و به نشانه  اعتراض به افرادی که حرمت شما را نادیده گرفتند، این صفحه فعلا سفید خواهد ماند.» وی پس از توهین هایی که برخی کاربران پس از حضورش در برنامه تلویزیونی به وی کردند، این نوشته را قرار داد و پست های خود را حذف کرد

دیرباز چندی پیش در مصاحبه با جام جم اظهار داشت : 
فکر می‌کردم اینستاگرام یک پل ارتباطی است. پس از فراگیر شدن اینستاگرام، به نظر می‌رسید هر فرد یک مجله اختصاصی به سردبیری خود دارد و مطالب مورد علاقه‌اش را در آن نشر می‌دهد. از این زاویه نگاه می‌کردم که افراد می‌توانند براحتی و به شکل مستقیم نظرات‌شان را بنویسند و دیگران از آن مطلع شوند. باید فرهنگ استفاده از چنین شبکه‌هایی وجود داشته باشد. وقتی افرادی فرهنگ استفاده از یک ابزار را ندارند (نمی‌دانم نام‌شان را چه می‌توان گذاشت) براحتی هرچه از دهان‌شان بیرون می‌آید، نثار دیگران می‌کنند. نه این‌که تحمل چنین رفتارهایی را نداشته باشم بلکه اصلا معنی ندارد که شرایط و بستری مهیا کنم تا فردی اجازه این قبیل رفتارها را داشته باشد؛ بنابراین به محض نوشته شدن نظرات نامناسب، صفحه‌ام را غیرفعال کردم.اگر احساس کنم بستر فراهم است و این فرهنگ جاافتاده که دو طرف محترمانه و مودبانه با یکدیگر برخورد کنند، باز می‌گردم. کاملا محترمانه با مخاطبم صحبت می‌کردم و همین انتظار را از آنها داشتم، همانند رفتار در زندگی عادی که در صورت بی‌احترامی فردی یا با او قطع رابطه یا سعی به ارشادش می‌کنیم. از آنجا که توانایی ارشاد تعداد زیادی از افراد را نداشتم، ترجیح دادم این پل ارتباطی را قطع کنم، اما اگر فرهنگ استفاده از این شبکه جا بیفتد و بسترش فراهم شود، دوباره شروع به کار خواهم کرد.

 

 

*خداحافظی سجاد افشاریان با اینستاگرام

دوستان جون دل سلام وُ خداحافظ،من فکر مى کنم واقعا خیلى از ماها فرهنگ استفاده از فضاهاى مجازى رو نداریم که این نه در شان من هست نه در شان دوستان ، سرتون سبز و دلتون خوش ، ایشالا بعد از تموم شدن برنامه خندوانه بر مى گردم، تا در آرامش فقط و فقط به عنوان سجاد افشاریان شعرهامو بنویسم ؛باهاتون حرف بزنم و از معاشرت با هم کِیف کنیم.

 

 

* خداحافظی مصطفی زمانی از اینستاگرام: تصویر زبان اشاره است،به طرق مختلف سعی کردم در این مدت در حد توان در  خدمتتان باشم،اما نتوانستم ارتباط مورد علاقه ام رو باشما برقرار کنم،دلم میخواد به همتون بگم ثانیه ای هم هست بذارید واسه زندگی خودتون نه من،چه تعریف چه انتقاد وچه …،اما متاسفانه به زبان تصویر قادر به انجام این کار نشدم،همتون رو به خدای بزرگ میسپارم ودر پایان نقل قولی میکنم از یک دوست المانی.
پرسیدم چرا شما سوپراستار کم دارین؟
جواب:ما خیلی دیر گول میخوریم
دیر گول بخوریم،خداحافظ تا اطلاع ثانوی

 

 

 *خداحافظی لادن طباطبایی از اینستاگرام

 

 

خداحافظی آزاده نامداری از اینستاگرام:

 

 

 

*خداحافظی محسن چاوشی از اینستاگرام:

هر چند برخی از هنرمندان بعد از خداحافظی دوباره به اینستاگرام بازگشت داشتند، اما نکته ای که هنرمندان در متن های خداحافظی خود به آن اشاره کردند، این بود که این فضا به شدت دچار مسمویت است و ماندن در آن جز اسیب سودی دیگر نخواهد داشت.

جالب آن است با وجود افزایش قربانیان شبکه های به اصطلاح اجتماعی، کماکان برخی از مسئولین به علت منفعت های حزبی، سیاسی و اقتصادی خود، هیچ برخورد و تدبیری برای این معضل بزرگ نیندیشیدند.

امید است تا دیگر هنرمندان، ورزشکاران و چهره های فرهنگی هنری و سیاسی، با خروج از اینستاگرام و برخی از شبکه های ضد اجتماعی که ساختار شکل گیری آن مناسب با فرهنگ ها ملی و دینی ما نیست، قدمی در جهت افزایش بینش فرهنگ سازی مردم بردارند.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد