سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶:۰۸ شناسه خبر : 1062279

دعوای انتخاباتی یا تاراج دست رنج مردم؟

ایران هم سوریه می شد اگر .....؟!

گفته های جانشین سازمان اطلاعات سپاه در نشر حقایق حصرسران فتنه که روزگاری یار انقلاب بودند و امروز دشمن نانجیب، پاسخ به کسانی است که در طول سالهای اخیر بی توجه به حقایق و فجایع سال 88، فتنه را به دعوای انتخاباتی تنزل می دهند و برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود حتی حاضرند ایران را شبیه سوریه کنند.

ایران هم سوریه می شد اگر .....؟!

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛


امنیت یکی از شاخصه های اصلی توسعه پایدار معرفی می شود چرا که در سایه این شاخصه مهم است که برنامه ریزی اجتماعی، پیشرفت اقتصادی و سرمایه گذاری و رشد مولفه های فرهنگی امکان پذیر است. بر همین اساس است که هر کشوری که می خواهد در مسیر پیشرفت قرار گیرد در تقویت زیر ساخت های امنیتی چه در بعد داخلی و چه در برابر تهدیدات خارجی خود را ایمن می کند.

مردم ایران که پس از سالها تحمل رنج و تحقیر بیگانگان در اثر بی کفایتی شاهان و ملوکان، مسیر خود را انتخاب و نظامی جدید بر اساس اسلام ناب و به دور از وابستگی به قدرت های غربی و شرقی بنیان نهاده به خوبی اهمیت امنیت را درک کرده اند. مردمی که حوادث و ناامنی های تحمیلی سالهای اولیه انقلاب توسط گروهک های وابسته به دشمن و جنگ ناجوانمردانه رژیم بعث عراق را به چشم خود دیده اند و در این راه با بسیج نیروهای مردمی و رهبری بر این چالش ها یکی پس از دیگری فائق آمده اند ، امروز ایران به برکت همین مقاومت در جزیزه آشوب غرب آسیا ساحل آرامش دارد. 

علیرغم اینکه سالهای دفاع مقدس درس خودباوری به ما داد  ولی همه متفق القول اند که جنگ ره آوردی ناخوشایند است .هر چند این مردم ثابت کرده اند که ترسی از این آوردگاه ها ندارند و تنها چند سال پس از دفاع مقدس با ارسال نیروهای مستشاری خود به بوسنی، قره باغ، لبنان، افغانستان و امروز در عراق و سوریه درس مقاومت مردمی را آموزش  می دهند تا این کشورها هم که در سایه زیاده خواهی و دسیسه های دول غربی و عربی به بیماری نا امنی و جنگ داخلی مبتلا شده رهایی یابند.

از قضا چرخ روزگار گذشت و دسیسه های دشمن علیه مردم ایران بار دیگر خود را نشان داد ولی این بار در لباس یاران انقلاب. فتنه 88 که به گواه اسناد از سالها قبل طراحی شده بود به بهانه درگیری های سیاسی حول انتخابات، کشور را تا لبه پرتگاه برد و ایرانی که به امنیت پایدار خود می بالید به یکباره با حماقت ها و دسیسه ها خارجی عرصه ی جولان دشمنانی شد که در ظاهر باهم در تضاد بودند اما گویا همه با محوریت سرنگونی این نظام زیر پرچم لندن،واشنگتن و تل آویو خصومت های ظاهری را کنار گذاشته و به صحنه آمدند.

 با مدیریت مدبرانه و هدایت گونه  رهبر معظم انقلاب سعی شد که حساب سران این جریان شوم از دشمنان جدا شود، اما مرور حوادث 8 ماهه نشان داد که این یاران سابق  انقلاب مسیر بی بازگشت را انتخاب کرده اند و با حمایت های شرم آور از اقدامات شنیع در حوادث مختلف از روز قدس 88 تا عاشورای آن سال، عملا  حساب خود را از درگیری های سیاسی جدا کردند، در این شرایط این  مردم بوده که  به صحنه آمدند و نهم دی را خلق کردند و پاسخ محکم به فتنه گران دادند. اما بازهم نظام اسلامی با رافت و برخورد نکردن با این معارضان به ظاهر سیاسی راه بازگشت  عذرخواهی در برابر ملت را برای آنها باز می گذارد.

با وجود روشن شدن پشت پرده حوادث آن سال، سران فتنه  از آزادی های بی حد و حصر خود  بر علیه امنیت مردم سو استفاده می کردند، آتش فتنه ای که در ایران خاموش شده بود بر جان سوریه افتاد.جنگ های داخلی سوریه با بهانه های سیاسی آغاز شد و سران فتنه در 25 بهمن 89 از مردم می خواهند همنوا با معارضان سوری به خیابان ها بیایند و با این حرکت عملا چراغ سبز خود را به آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل ( صحنه گردانان بحران سوریه) نشان داده و اعلام می کنند که  برای کشاندن ایران در باتلاقی شبیه بحران سوریه آمادگی کامل دارند.بیراه نبود که  عبدالمالک ریگی و  فرقه تروریستی رجوی از فتنه به پا شده در سال 88 سراسر حمایت می کردند! و  در این شرایط است که شورای عالی امنیت ملی، برای حفظ امنیت انقلابی  که مردم سالها برای بدست آوردن خون دل ها خورده اند سران فتنه را به حصر خانگی با امکانات vip محکوم می کند تا شاید آنها که به هر  بهانه ای حاضرند امنیت  مردم را به قهقرا ببرند چند صباحی تا آخر عمرشان را در بزرخ زندگی کنند تا بفهمند که امنیت چیست!؟ 

گفته های جانشین سازمان اطلاعات سپاه در نشر حقایق حصرسران فتنه که روزگاری یار انقلاب بودند و امروز دشمن نانجیب، پاسخ به کسانی است که در طول سالهای اخیر بی توجه به حقایق و فجایع سال 88، فتنه را به دعوای انتخاباتی تنزل می دهند و برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود حتی حاضرند ایران را شبیه سوریه کنند.


آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

 • m

  ایشان دراکثر مناطق 10 و11 شهرداری تبریز را با اسپری های رنگارنگ مزین کرده اند ولی گوشی بدهکار نیست چون ایشان از جمله ... هستند.