تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۱۴:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۶۲۳۸۴

فرهنگی عنوان کرد:

هماهنگی با سیاست‌های آمریکا ارمغان ناامنی را برای ترکیه فراهم آورده است

نماینده مردم تبریز در مجلس معتقد است سیاستمداران ترکیه مدت‌هاست سردرگم هستند چرا که از طرفی می‌خواهند با سیاست آمریکایی‌ها هماهنگ باشند و از سوی دیگر نمی‌توانند جلوی آسیب‌هایی که از قبال این هماهنگی گریبان‌گیر ترکیه می‌شود بگیرند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین فرهنگی با اشاره به اقدامات تروریستی اخیر در ترکیه که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از افراد این کشور شده است، گفت: مدت هاست در سیاست های کشور همسایه ما ترکیه رفتارها و گفته های متناقض و متعارضی دیده می شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به عبارت دیگر سیاستمداران ترکیه مدت هاست سردرگم هستند و از سویی احساس می کنند باید خود را با سیاست های آمریکا هماهنگ کنند که از این بابت مرتب آسیب می بینند اما باز هم رفتارهای متفاوتی را در پیش می گیرند.

وی افزود: امیدواریم این کشور بزرگ و همسایه ما به نتیجه درستی در سیاست ها و دیپلماسی خود برسد و همگام با کشورهای بیدار و روشنی که در منطقه شکل گرفته یا در حال شکل گیری اند حرکت کنند که بتوانیم اتحاد مناسبی در این منطقه حساس جهان داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مذاکرات مشترک وزرای دفاع ایران، ترکیه و سوریه در روسیه از جمله اتفاقات مثبتی است که در کنار اتفاقات منفی که در شرایط حاضر شاهد هستیم، رخ می دهد.

 رسانه های ترکیه یکشنبه شب گزارش کردند که در حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در منطقه اورتاکو در ساحل رودخانه ای بخش اروپایی شهر استانبول، دست کم 39 نفر کشته و 40 تن مجروح شدند.