سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۵:۳۵ شناسه خبر : 1062419

جنگ نرم و ضرورت آموختن سواد فضای مجازی

چگونه دشمن را از فضای مجازی بیرون برانیم؟

چگونه است که ما برای کار با یک چرخ گوشت باید با روش کار آن آشنا باشیم تا خدایی نکرده آسیبی به دستمان وارد نشود، اما برای فعالیت در فضای مجازی که دل و جان و فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار می دهد لازم نباشد که با زبان آن آشنا باشیم؟!

چگونه دشمن را از فضای مجازی بیرون برانیم؟

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ یونس یوسفی


«فضای مجازی قتلگاه نوجوانان و جوانان شده است و منطقه عظیمی از این فضا اکنون در دست دشمن است و آن ها هم دارند به ما ضربه می زنند کارهایی صورت گرفته است اما کافی نیست.باید دشمن را از فضای مجازی بیرون راند.»


مقام معظم رهبری در دیدار چند وقت پیش با فعالان فرهنگی سپاه پاسداران فرمان فوق الذکر را صادر نمودند.


اکنون که مرد و زن و بزرگ و کوچک میهمان فضای مجازی هستند و روزانه ساعاتی از عمرشان را در آن می گذرانند، مسئولین و دلسوزان و تمامی انسان هایی که تعهد ملی و دینی دارند، بایستی برای کم نمودن تهدیدات فضای مجازی و تبدیل تهدیدات به فرصتها عزم خویش را جزم بنمایند.

یکی از مهمترین مسائلی که باید در باب فضای مجازی آگاهی رسانی شود این است که عموم مردم توهم مخفی بودن وسهولت پنهان کاری در این فضا را از سر بیرون برانند و به این واقعیت واقف شوند که فضای مجازی یک فضای شفاف و قابل ثبت و ضبط و ره گیری می باشد.


فارغ از وظیفه دولت و کوتاهی در بومی کردن فضای مجازی و راه اندازی شبکه ملی اینترنت،دلسوزان این مردم و نهادهای انقلابی فرهنگی و متدینین باید بکوشند تا با فراگیری زبان رسانه ،مخاطبین و کاربران فضای مجازی را با روش های عملیات روانی دشمن در فضای مجازی و روش های جنگ رسانه ای ابزارهایی مانند ماهواره آشنا سازند.

چگونه است که ما برای کار با یک چرخ گوشت باید با روش کار آن آشنا باشیم تا خدایی نکرده آسیبی به دستمان وارد نشود، اما برای فعالیت در فضای مجازی که دل و جان و فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار می دهد لازم نباشد که با زبان آن آشنا باشیم؟!


پس اولین قدم در بیرون کردن دشمن از فضای مجازی ای است که با کسب آگاهی از روش های جنگ نرم و عملیات روانی دشمن درتور و تله مجازی دشمن قرار نگیریم و به این مساله آگاه باشیم که دشمن عاشق چشم و ابروی ما نیست که با استفاده از ماهواره و دیگر رسانه ها برای مان سریال و فیلم تولید کند و موجبات سرگرمی یا مسرت و لذت بردن ما را فراهم کند و در پس اين خوش خدمتي ها نيت خبيثي نهان گشته است كه مي خواههد فكر و انديشه و عوطاف و احساسات ما را در دست بگيرد و مديرت كند وما برده خواسته هاي خويش كند.

قدم دوم افزايش قدرت و هماهنگي و تهاجم به ارزش هاي توخالي دشمن و به تصوير كشيدن داشته هاي ارزشمند ملي و مذهبي خودمان است كه موجب مي شود فعاليت هاي رسانه اي و مجازي دشمن كم اثر شود و ابزاري كه روي به هدف سيطره بر كشورهاي در حال توسعه طراحي شده بود تبديل به برگ برنده در دست نيروهاي حزب اللهي بشود.

بیایید ابزار دشمن را به قلب خاموش خودش نشانه برویم همه ما وظیفه داریم مدافع حرم قلب و جان و فکر و اندیشه خودمان و هموطنان مان باشیم.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

 • m

  ایشان دراکثر مناطق 10 و11 شهرداری تبریز را با اسپری های رنگارنگ مزین کرده اند ولی گوشی بدهکار نیست چون ایشان از جمله ... هستند.