سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۵:۳۵ شناسه خبر : 1062419

جنگ نرم و ضرورت آموختن سواد فضای مجازی

چگونه دشمن را از فضای مجازی بیرون برانیم؟

چگونه است که ما برای کار با یک چرخ گوشت باید با روش کار آن آشنا باشیم تا خدایی نکرده آسیبی به دستمان وارد نشود، اما برای فعالیت در فضای مجازی که دل و جان و فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار می دهد لازم نباشد که با زبان آن آشنا باشیم؟!

چگونه دشمن را از فضای مجازی بیرون برانیم؟

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ یونس یوسفی


«فضای مجازی قتلگاه نوجوانان و جوانان شده است و منطقه عظیمی از این فضا اکنون در دست دشمن است و آن ها هم دارند به ما ضربه می زنند کارهایی صورت گرفته است اما کافی نیست.باید دشمن را از فضای مجازی بیرون راند.»


مقام معظم رهبری در دیدار چند وقت پیش با فعالان فرهنگی سپاه پاسداران فرمان فوق الذکر را صادر نمودند.


اکنون که مرد و زن و بزرگ و کوچک میهمان فضای مجازی هستند و روزانه ساعاتی از عمرشان را در آن می گذرانند، مسئولین و دلسوزان و تمامی انسان هایی که تعهد ملی و دینی دارند، بایستی برای کم نمودن تهدیدات فضای مجازی و تبدیل تهدیدات به فرصتها عزم خویش را جزم بنمایند.

یکی از مهمترین مسائلی که باید در باب فضای مجازی آگاهی رسانی شود این است که عموم مردم توهم مخفی بودن وسهولت پنهان کاری در این فضا را از سر بیرون برانند و به این واقعیت واقف شوند که فضای مجازی یک فضای شفاف و قابل ثبت و ضبط و ره گیری می باشد.


فارغ از وظیفه دولت و کوتاهی در بومی کردن فضای مجازی و راه اندازی شبکه ملی اینترنت،دلسوزان این مردم و نهادهای انقلابی فرهنگی و متدینین باید بکوشند تا با فراگیری زبان رسانه ،مخاطبین و کاربران فضای مجازی را با روش های عملیات روانی دشمن در فضای مجازی و روش های جنگ رسانه ای ابزارهایی مانند ماهواره آشنا سازند.

چگونه است که ما برای کار با یک چرخ گوشت باید با روش کار آن آشنا باشیم تا خدایی نکرده آسیبی به دستمان وارد نشود، اما برای فعالیت در فضای مجازی که دل و جان و فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار می دهد لازم نباشد که با زبان آن آشنا باشیم؟!


پس اولین قدم در بیرون کردن دشمن از فضای مجازی ای است که با کسب آگاهی از روش های جنگ نرم و عملیات روانی دشمن درتور و تله مجازی دشمن قرار نگیریم و به این مساله آگاه باشیم که دشمن عاشق چشم و ابروی ما نیست که با استفاده از ماهواره و دیگر رسانه ها برای مان سریال و فیلم تولید کند و موجبات سرگرمی یا مسرت و لذت بردن ما را فراهم کند و در پس اين خوش خدمتي ها نيت خبيثي نهان گشته است كه مي خواههد فكر و انديشه و عوطاف و احساسات ما را در دست بگيرد و مديرت كند وما برده خواسته هاي خويش كند.

قدم دوم افزايش قدرت و هماهنگي و تهاجم به ارزش هاي توخالي دشمن و به تصوير كشيدن داشته هاي ارزشمند ملي و مذهبي خودمان است كه موجب مي شود فعاليت هاي رسانه اي و مجازي دشمن كم اثر شود و ابزاري كه روي به هدف سيطره بر كشورهاي در حال توسعه طراحي شده بود تبديل به برگ برنده در دست نيروهاي حزب اللهي بشود.

بیایید ابزار دشمن را به قلب خاموش خودش نشانه برویم همه ما وظیفه داریم مدافع حرم قلب و جان و فکر و اندیشه خودمان و هموطنان مان باشیم.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین

 • سال سختی بود از هر لحاظ. کاش سال 96 بهتر باشه