سرویس : سلامت و خانواده , چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۱۲:۱۳ شناسه خبر : 1062458

مسؤول بخش زایمان بدون درد مرکز آموزش و درمان آیت‌الله طالقانی:

آمار سزارین در کشور بعد طرح تحول سلامت به ۵۵ درصد رسیده است!

مسؤول بخش زایمان بدون درد مرکز آموزش و درمان آیت‌الله طالقانی گفت: آمار سزارین در کشورهای آمریکایی و اروپایی پنج درصد بوده و این آمار برای کشور ایران از بعد طرح تحول سلامت ۵۵ درصد رسیده است.

آمار سزارین در کشور بعد طرح تحول سلامت به ۵۵ درصد رسیده است!

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس، حجت پورفتحی ظهر امروز در آیین افتتاح بخش LDR مرکز آموزشی و درمانی آیت‌الله طالقانی اظهار کرد: 99 روش اصلی برای زایمان بی‌درد وجود دارد که از آنها می‌توان به رایحه درمانی، هیپنوتیزمی روش‌های دارویی، فیزیولوژی و .... یاد کرد.

وی با بیان اینکه روش مورد استفاده از این مرکز روش دارویی است، گفت: با تزریق آمپول از طریق نخاع بی‌حسی صورت می‌گیرد.

پورفتحی افزود: متاسفانه دیدگاه بدی که نسبت به زایمان حتی سزارین دارند در خصوص آمپول تزریقی از طریق کمر است که گمان می‌کنند بعدها عوارض کمردرد خواهد داشت در حالی که کمردرد بعد زایمان کم تحرکی مادران است.

مسؤول بخش زایمان بی‌درد مرکز آموزش و درمان آیت‌الله طالقانی تصریح کرد: به علت کم‌تحرکی و عدم ورزش مادران باردار ار زمان بارداری کودکان به صورت نامتقارن رشد می‌کنند و بعد از زایمان مادر دچار کمر درد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال 90 زایمان بی‌درد در این مرکز آغاز شده است، گفت: هر ماه نزدیک به 60 تا 80 زایمان بی‌درد که سالانه 400 مورد می‌شود در این مرکز صورت می‌گیرد ولی در مقایسه با سایر روش‌های زایمانی این روش به 10 درصد نیز نرسیده است که ناشی از مشکلات فرهنگی است.

پورفتحی تصریح کرد: قبلا در زایمان بی‌درد رضایت همسر وجود داشت که اخیرا این رضایت‌نامه برداشته شده و مادران مطمئن باشند 100 بدون درد خواهد بود.

پورفتحی با اشاره به اینکه علائم حیاتی نوزاد متولد شده از طریق زایمان بی‌درد هیج تفاوتی با نوزادان دیگر ندارد، گفت: با توجه به اینکه یک ششم مادران بعد از زایمان دچار افسردگی می‌شوند، در روش زایمان بدون درد چنین جیزی وجود ندارد و این دستاورد را در مجله new England نیز به چاپ خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه برخی از زنان با مراجعه به زایمان بی‌درد از دیسک کمر خود خبر می‌دهند و از آمپول زایمان بی‌درد هراس دارند، افزود: مادران توجه کنند آمپول زایمان بی‌درد اصلا نزدیک دیسک هم زده نمی‌شود و بلکه اطراف نخاع است و بیشتر از سه دقیقه طول نخواهد کشید.

پورفتحی خاطرنشان کرد: آمار سزارین در کشورهای آمریکایی و اروپایی پنج درصد است و این آمار برای کشور ایران از بعد طرح تحول سلامت 55 درصد بوده که مرکز آموزش و درمان آیت‌الله طالقانی نیز 45 درصد است.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد