سرویس : قفقاز و غرب آسیا , جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۳۶:۲۵ شناسه خبر : 1062502

هشدار نخست وزیر ترکیه به کمال قلیچدار اوغلو؛

احتمال وقوع سوقصد به رئیس حزب مخالف دولت ترکیه!

بن علی ییلدیریم با تماس با کمال قلیچدار اوغلو رئیس حزب مخالف «جمهوری خواه خلق»، در مورد احتمال قوی وقوع سوقصد، هشدار داد.

احتمال وقوع سوقصد به رئیس حزب مخالف دولت ترکیه!

به گزارش تبریز بیدار به نقل از آران، بر اساس اطلاعات دریافتی توسط بن علی ییلدیریم مبنی بر احتمال زیاد صورت گرفتن سوقصد نسبت به کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب مخالف «جمهوری خواه خلق»، بدون اتلاف وقت و با در نظر گرفتن فوریت موضوع بدون دیدار حضوری با تماس تلفنی به وی هشدار داد.


 بر اساس خبری که در روزنامه «جمهوریت» منتشر گشته، اطلاعات احتمال سوقصد به قلیچداراوغلو در روزهای پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی دریافت گردیده و با وقوع حمله تروریستی شب سال نو استانبول، بن علی ییلدیریم با تماس با وی در مورد احتمال سوقصد هشدار داده است.


بنا به اطلاعات دریافتی، گزارش ها مبنی بر طرح سوقصد نسبت به لیدرهای سیاسی احزاب مخالف و به خصوص رئیس حزب «جمهوری خواه خلق» افزایش یافته و این موضوع به سران احزاب اعلام گشته و به علت جدیت و فوری بودن اطلاعات محرمانه دریافتی در مورد سوقصد به قلیچدار اوغلو این موضوع شخصاً توسط نخست وزیر ترکیه و بدون اتلاف وقت و انتظار برای دیدار رو در رو، با تماس تلفنی اطلاع رسانی شده است.


این هشدار به صورت خیلی محرمانه به رئیس حزب مخالف اعلام شده و احتمال می رود دولت باغچه لی، رئیس حزب «حرکت ملی» نیز چنین اخطاری را دریافت کرده باشد. به قلیچداراوغلو، تاکید گشته که اطلاعات دریافتی مبنی بر ترور وی جدی می باشد و از وی خواسته شده تا تدابیر لازم اتخاذ شود و همچنین اعلام گردیده که خودروی ضدگلوله به وی اختتصاص خواهد یافت، اما تا کنون رئیس حزب جمهوری خواه خلق، از این خودروی ضدگلوله استفاده نکرده و به افزایش محافظان اکتفا نموده است.


گفتنی است، با توجه به اطلاعاتی که به دست رسانه های ترکیه رسیده، پیش از این نیز، در مواردی متعدد، کمال قلیچ دار اوغلو تهدید به مرگ گشته و وی تنها فردی نیست که در لیست ترور، تروریست ها قرار دارد!

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • ترو روح آتش نشان های شهید این کامنت رو به نمایش بگذاد و حذفش نکن. مردم تبریز وقتی به آجیل فروش و دکتر و فرش فروش و خبرنگار و بازنشسته و دارنده کارخانه ماسه شویی و پرورش دنده ماهی رای بدیم آخرش همین میشه و شهرداری انتخاب می کنند که بخاطر خودش میاد حقوق کارمندها ی بدبخت رو نگه میداره. همین میشه که کسی هم صداش در نمیاد . همین میشه که بده و بستان میشه و هر کس سهمی میبره . من نمیدونم کارمندها و کارگرها ی بدبخت چه گناهی گردند.

 • گرجستانی

  یادش بخیر تبریز

 • جان عزیز ت رسانه بیطرف باشید. چرا کامنت ها رو چاپ نمی کنید.

 • بایراق

  سلام-بهتراست ائمه جمعه واستاندار و نمایندگان محترم جمعیا تلاش کنند موانع عجیب وغریب اداری عمدی وغیر عمدی و ... که باعث فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی از آذربایجان است راشناسائی ورفع کنند تا با ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت مردم و افزایش گردش پولی زندگیها رونق بگیرد و جمعیت افزایش منطقی پیدا کند

 • همشهری

  ماها دهه پنجاه و شصت بیشترین آمار جمعیتی هستیم سرمایه گذاران به جای دانشگاه آزاد زمان ماها الانم فکر خانه سالمندان مارو بکنند درآمد خوبی خواهند داشت چون با یکی دو فرزند کسی از ما نگهداری نخواهد کرد بهتری تفکر برای سرمایه گذاری در آینده می باشد!

 • همشهری

  جناب استاندار تا چند روز دیگه دوره شما هم زیر سوال میرود. گذشته چهار سال پیش دفن شده و انچه انجام دادید را روشن کنید.

 • كريمي

  بازيكن گل ميزند تشويق ميكنيم و سكته ناقص نميكنيم ولي همان بازيكن در بازي بعدي براي تيم مقابل يك ضربه كاشته بطور ناخواسته هديه ميكند و گل نوش ميكنيم من در حسرت اين هستم كه چرا كم توجهي ميشود ايا اين عمل خدانكرده اجراي خواست يك عده است و يا مربي خوب گوشزد نميكند . در ضمن اجراي بازي همزمان با پرسپوليس را هم بهانه نكنيد اگر قدرتمندانه بازي كنيد احتياجي به اين كار نخواهيد داشت.مربي محترم تعويض ها در مواردي گاها جواب نميدهد لطفا دقت بيشتري شود .از تراختور نا اميدمان نكنيد هرچند كه در قلبمان است. موفق باشيد.

 • حسین

  با سلام با این حجم ترافیک تبریز و وجود این همه خودرو فرسوده در تبریز و نبود طرح ترافیکی که لازمه کلانشهری مثل تبریز است بازهم شاهد آلودگی هوا و مشکلات بعدی برای مردم (چون بیماری های سخت) خواهیم بود.

 • میانالی

  اقای قلعه نویی با بازیکنان پیر دارین اختلاف بین پیروزی را زیاد می کنین ، کی جبران خواهی کرد ؟ 2 بار نفت را بردین ولی اونا اومدن و رسیدن باید تاکتیک جدیدی بکار میبردین.

 • هوادار تراکتور. خراسان رضوی

  تراکتور امسال فراتر از حد انتظار نتیجه گرفته . تیمی که فصل داره تموم میشه ورزشگاهش آماده نشد. تیمی که بخاطر یک گلوله برفی در حالی که بهترین استقبال را را از سپاهان کرد از بازی که می توانست بالای هفتاد هزارتماشاچی داشته باشه محروم میشه. تراکتور در کنار پرشورها بالای سه تا به نفت می زد. تراکتور امسال به اندازه بازی سایپا پرسپولیس که هفتاد هزار از پرسپولیس حمایت کردند. در کل فصل تماشاچی نداشت. ضمن اینکه خرید بیک زاده یعنی کمر تراکتور شکستن

 • مجید

  سلام-از حدود یکصد وهشتاد سالی که از جدائی اقلیم آذربایجان به دوبخش گذشته در اشعار شاعران دوسوی آراز از جمله استاد شهریار از آرزوهای دوسوی آراز به دیدارو پیوند مجددا با یکدیگر شعرها سرود ه شده و مسلما علاقه مردم جمهوری آذربایجان به تشیع واسلام ناب محمدی(ص) ریشه در تاریخ هزار وچند صد ساله دارد

 • حسنی سبزوار

  محرومیت تماشاگر و حضور بیک زاده کمر تراکتور را شکست. متاسفانه بی گناه هوادار را محروم کردند. اگر محروم نبود تراکتور هفتاد هزار هوادار می آمد. نفت حداقل شش تا می خورد. این آخرین امتیاز نفت خارج از خانه بود.

 • تبریز سسی

  با سلام و ممنون از تبریز بیدار که واقعا در همه صحنه ها و موضوعات بیدار است. من یک سوال از خود مسئولین دارم آیا خود آقایان در این روزهای آلوده از خودروهای عمومی استفاده کردند؟! آیا کارکنان دولت خود از خودروهای عمومی استفاده کردند و می کنند؟! قطعا نه! خود از مردم چه انتظاری دارند.. آقای پورمهدی سال قبل موضوع زوج و فرد کردن خودروها را مطرح کردند اما متاسفانه عملی نشد...

 • ناشناس

  بخدا من به پنجم ماه راضی هستم ولی ..........

 • باز هم موقع انتخابات با وعده های تو خالی وقول های دروغین. بیچاره این ملت که به چه چیز دل خوشند .بعد از انتخابات وانتخاب شدن همه چیز دست به فراموشی میرود.

 • حسن

  سلام-مسئولین دلسوز آذربایجان که تا زمان پیروزی انقلاب از نظر زادو ولد در صدر بود اینک چرا از نظر پیری به صدر رفته و زاد و ولد با کاهش شدید مواجه شده

 • تراکتوری

  امروز سر حال بازی نکرد

 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار

  سلام-علت اصلی بالاتر بودن نسبت جمعیت سالمند با کل جمعیت آذربایجان از متوسط کشوری به میزان ده درصد و استانهای مرکزی به میزان بیست درصدمهاجرت جوانان استان به علت بیکاری ونبود اشتغال متناسب می باشد

 • صمد

  باسلام.ماليات تكليف است امادراين سيستم معيوب به تعدادي از هموطنان ظلم مضاعف ميشود.

 • محمد

  عجیبه. از همه عجیب تر اظهارات مسئولین هست