سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹:۲۶ شناسه خبر : 1062534

حمایت های همه جانبه معاون عمرانی استاندار از شهردار تبریز؛

پورمهدی: شهرداری 40 میلیارد تومان برای مقبره الشعرا هزینه کرده است / هنر ریسک پذیری مترو را احیا کرد

: معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: علی‌رغم شرایط خاص اقتصادی، درآمدهای محدود نفتی و کاهش ساخت‌وساز، اقدامات تحول‌آفرینی که در سه سال گذشته در تبریز صورت گرفته، سیمای عمرانی شهر را دگرگون و نیازهای قدیمی شهر را بر طرف کرده است.

پورمهدی: شهرداری 40 میلیارد تومان برای مقبره الشعرا هزینه کرده است / هنر ریسک پذیری مترو را احیا کرد

به گزارش تبریز بیدار ، محمدصادق پورمهدی در نشست مشترک با شهردار تبریز، رئیس شورای اسلامی شهر و معاونان و مدیران شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: پروژه‌های ارزشمندی چون وادی رحمت، راه‌آهن، اتوبان پاسداران و برنامه‌های مهم توسعه فضای سبز مثل عون‌بن‌علی، با همت شهردار تبریز اجرا شده و موجب جهش شاخص‌های توسعه و عمران شهر تبریز شده است.

وی یادآور شد: پروژه پایانه مرکزی تبریز، حدود سه دهه بود که به حال خود رها شده بود و کسی جرات پرداختن به این پروژه را نداشت، اما این شهردار محترم بود که سرانجام این پروژه را به نقطه بهره‌برداری رساند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: به خاطر بیاوریم که مقبره‌الشعرا به عنوان نگین شهر تبریز، در چه وضعیتی به سر می برد؟ سالانه ۲۰۰ میلیون تومان به این مجموعه اختصاص می‌یافت که آن هم صرف نگهداری پروژه و نگهبانی از آن می‌شد، اما در سه سال گذشته، شهردار محترم بیش از ۴۰ میلیارد تومان صرف این پروژه کرده است.


پورمهدی به دستاوردهای مهم پروژه قطار شهری اشاره و خاطرنشان کرد: وضعیت پروژه مترو را به خاطر بیاوریم که دهه‌های متمادی به خاطر نبود اتحاد مالی بین شهرداری و دولت، وضعیت نابسامانی داشت. اوضاع به گونه‌ای بود برخی‌ها گزارش‌های ناامیدکننده از نبود قابلیت‌های فنی در این پروژه از قبیل تهویه و سیگنالینگ منتشر می‌شد؛ اما تلاش بی‌وقفه شهردار محترم و هنر ریسک‌پذیری ایشان موجب احیای این پروژه شد.

وی به نقش شهرداری در تقویت زیرساخت‌های مهم شهر اشاره کرد و افزود: با وجود شرایط مساعد مالی، سال‌های متمادی، سیستم پایدار برق‌رسانی و شبکه فاصلاب در شهر با نارسایی‌های اساسی مواجه بود. اما امروز، علی‌رغم محدودیت‌های مالی، شهرداری تبریز، نقطه‌ضعف‌های قدیمی شهر از قبیل شبکه فاضلاب و تونل انرژی را پوشش داده و این معضلات را بر طرف ساخته‌است.

پورمهدی در ادامه با بیان این‌که هر جا امکانات و سرمایه‌ای باشد، طبیعی است که روزنه‌های ورود مباحث انتخاباتی نیز وجود داشته باشد، تصریح کرد: شهرداری، با توجه به برخورداری از سرمایه‌های مهم مادی و معنوی، از جمله این حوزه‌ها است؛ در چنین شرایطی، مدیران شهرداری باید بیش‌از پیش، مراقب ظرفیت‌های عمومی شهر و شهرداری باشند.


وی مدیریت هماهنگ شهری را از عوامل اصلی توفیقات سه سال اخیر خواند و گفت: از شهرداران و مدیران شهرداری انتظار داریم مانند سه سال گذشته، روند تعامل با دستگاه‌های مختلف اجرایی را ادامه دهند و البته، دستگاه‌های اجرایی نیز موظف هستند، نقش لازم را در این تعامل ایفا کنند؛ معاونت عمرانی استانداری نیز قطعاً در خدمت این هماهنگی است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع درآمد دولتی، ایجاد منابع درآمدی پایدار ضرورت مهمی است که تحقق آن نیازمند فعال‌سازی اتاق‌های فکر، به خصوص در برنامه‌و بودجه سال ۹۶ شهرداری است.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

 • m

  ایشان دراکثر مناطق 10 و11 شهرداری تبریز را با اسپری های رنگارنگ مزین کرده اند ولی گوشی بدهکار نیست چون ایشان از جمله ... هستند.