سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱:۲۸ شناسه خبر : 1062587

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

یک میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای آذربایجان شرقی تصویب شده است / همکاری اقتصادی با روسیه افزایش یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی آذربایجان شرقی در ارتباطات بین‌المللی تاکید کرد.

یک میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای آذربایجان شرقی تصویب شده است / همکاری اقتصادی با روسیه افزایش یابد

به گزارش تبریز بیدار ، علی نواداد در دیدار با سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت، با اشاره به همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و روسیه، گفت: ارتقای سطح این همکاری‌ها در دستور کار ما قرار دارد.

وی با اشاره به تاثیرات مثبت اقتصادی برجام خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای استان آذربایجان شرقی تصویب شده است.

نواداد، پتانسیل‌های برجسته اقتصادی استان از قبیل صنعت قطعه‌سازی، معدن و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد و تمامی مدیران ارشد استانی همکاری مناسبی در این خصوص دارند.

وی، وجود منطقه آزاد ارس را یکی از قابلیت‌های ویژه استان دانست و ادامه داد: در حال حاضر روزانه 20 هزار کیلو گوجه‌فرنگی و خیار از این منطقه به کشور روسیه صادر می‌شود و این صادرات قابل افزایش است.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت نیز در این دیدار بر افزایش همکاری‌های اقتصادی کشورش با استان آذربایجان شرقی تاکید کرد.

کانستانتین آلکسی‌یف گفت: متاسفانه سطح همکاری‌های اقتصادی بین ایران و روسیه کمتر از همکاری‌های سیاسی است و این همکاری‌ها قابلیت افزایش را دارد.

نظرات

ایواز
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹:۱۷
IR

سلام-کنسولگری روسیه در تبریز تا قبل انقلاب اسلامی دایر بود وهم اینک نیز ملک آن در مارالان در تصرف آنهاست چرا برای تسهیل روابط تجاری درخواست فعال سازی نمی شود

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات