سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۵:۱۲ شناسه خبر : 1062609

در نقد سیاست بازان 2 جناح؛

وقتی حواشی تیشه به ریشه می زنند

آقایان چند روزی آتش بس اعلام کنند تا مردم ، اندکی استراحت کنند. فعلا تا اردیبهشت 95 فرصت باقی است.

وقتی حواشی تیشه به ریشه می زنند

یادداشت مهمان تبریزبیدار؛ مسعود زین العابدین


وقتی سوار هواپیما می شویم، ارتفاع کمک می کند متوجه شویم آنچه بزرگ و غول پیکر می پنداشتیمشان، آن قدر هم بزرگ نیستند. اما اگر افق دید کسی فراتر از نوک بینی اش نباشد، مطمئنا آسیب زا می شود و برای خود و اطرافیانش زندانی مخوف می سازد.

زاویه دید و ارتفاع نگاه آدمهاست که بزرگی و کوچکی آنها را تعیین می کند و به آنها بصیرت و بینش درک مسائل کلان را می دهد. اتفاقی که این روزها در سپهر سیاست جامعه ما اتفاق می افتد، مع الاسف نشان داده که برخی جاها با یک سری کوتوله فکری و نزدیک بین سیاسی مواجه هستیم. کوتوله ها ارتفاع شخصیت ندارند و نزدیک بین ها، از دیدن وسعتی فراتر از حاشیه چند متری شان ناتوان هستند.

گروه های مختلف سیاسی در آستانه انتخابات، افتاده اند به جان همدیگر و همان ها که منتقد بگم بگم های آقای خاص بودند، امروزمسابقه بگم بگم راه انداخته اند. سیاست بازان چنین می اندیشند که دارند رقیب اصولگرا یا اصلاح طلب خود را می کوبند اما اگر از زاویه دید مردم آزرده خاطر از سوء تدبیر به موضوع بنگرند، خواهند دید که در واقع تیشه به ریشه می زنند.

اگر کسی دستی در آتش داشته باشد، به خوبی درک می کند که هر آنچه که این دو دسته علیه یکدیگر رو می کنند، دو ایراد بزرگ دارد: اول اینکه همه واقعیت نیست و دوم اینکه واقعیت خالص نیست. اینها بخشی از واقعیت ها را با بخشی از بی اخلاقی هایشان مخلوط می کنند و در عمل پایه های اعتماد مردم را فرو می ریزند.

حقوق نجومی، املاک نجومی، اختلاس میلیاردی، حساب بانکی، گور خوابی، زندانی سیاسی و... حتی یک درصد از کل واقعیت جامعه امروز ما نیست و صد البته که حتی همین مقدار ناچیز نیز ننگی بزرگ است که باید از دامن انقلاب پاک شود و هیچ اغماضی از سوی مطالبه گران عدالت و دستگاه های مسئول درباره تک تک این پرونده ها صورت نگیرد، اما نباید از یاد برد که اینها، همه واقعیت انقلاب نیستند.

نسل امروز انقلاب، برای کارهای بزرگی که پیش رو دارد، نیاز به پمپاژ امید دارد و آنچه که در قالب نزاع جناح های سیاسی اتفاق می افتد و متاسفانه بزرگانی در سطح روسای قوا نیز درگیر خاله زنک هایی از این دست هستند، چیزی جز آب ریختن به آسیاب دشمن نیست.

همان قدر که فتنه گران در سال 88 شیرینی حماسه بزرگ هشتاد میلیونی را در کام ملت زهر مار کردند، نباید گروه های سیاسی با جنگ رسانه ای شان برای اثبات حقانیت و کسب قدرت، شیرینی پیروزی های مقاومت و پیشرفت ها و خدمات انقلاب اسلامی را در کام ملت تلخ کنند.

آقایان چند روزی آتش بس اعلام کنند تا مردم ، اندکی استراحت کنند. فعلا تا اردیبهشت 95 فرصت باقی است.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • به عنوان یک رسانه مردمی ،ایکاش تاروز انتخابات ستونی برای درج نظرات مردم شهر اختصاص دهیدتا شفاف سازی شود .

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین