سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۵:۱۲ شناسه خبر : 1062609

در نقد سیاست بازان 2 جناح؛

وقتی حواشی تیشه به ریشه می زنند

آقایان چند روزی آتش بس اعلام کنند تا مردم ، اندکی استراحت کنند. فعلا تا اردیبهشت 95 فرصت باقی است.

وقتی حواشی تیشه به ریشه می زنند

یادداشت مهمان تبریزبیدار؛ مسعود زین العابدین


وقتی سوار هواپیما می شویم، ارتفاع کمک می کند متوجه شویم آنچه بزرگ و غول پیکر می پنداشتیمشان، آن قدر هم بزرگ نیستند. اما اگر افق دید کسی فراتر از نوک بینی اش نباشد، مطمئنا آسیب زا می شود و برای خود و اطرافیانش زندانی مخوف می سازد.

زاویه دید و ارتفاع نگاه آدمهاست که بزرگی و کوچکی آنها را تعیین می کند و به آنها بصیرت و بینش درک مسائل کلان را می دهد. اتفاقی که این روزها در سپهر سیاست جامعه ما اتفاق می افتد، مع الاسف نشان داده که برخی جاها با یک سری کوتوله فکری و نزدیک بین سیاسی مواجه هستیم. کوتوله ها ارتفاع شخصیت ندارند و نزدیک بین ها، از دیدن وسعتی فراتر از حاشیه چند متری شان ناتوان هستند.

گروه های مختلف سیاسی در آستانه انتخابات، افتاده اند به جان همدیگر و همان ها که منتقد بگم بگم های آقای خاص بودند، امروزمسابقه بگم بگم راه انداخته اند. سیاست بازان چنین می اندیشند که دارند رقیب اصولگرا یا اصلاح طلب خود را می کوبند اما اگر از زاویه دید مردم آزرده خاطر از سوء تدبیر به موضوع بنگرند، خواهند دید که در واقع تیشه به ریشه می زنند.

اگر کسی دستی در آتش داشته باشد، به خوبی درک می کند که هر آنچه که این دو دسته علیه یکدیگر رو می کنند، دو ایراد بزرگ دارد: اول اینکه همه واقعیت نیست و دوم اینکه واقعیت خالص نیست. اینها بخشی از واقعیت ها را با بخشی از بی اخلاقی هایشان مخلوط می کنند و در عمل پایه های اعتماد مردم را فرو می ریزند.

حقوق نجومی، املاک نجومی، اختلاس میلیاردی، حساب بانکی، گور خوابی، زندانی سیاسی و... حتی یک درصد از کل واقعیت جامعه امروز ما نیست و صد البته که حتی همین مقدار ناچیز نیز ننگی بزرگ است که باید از دامن انقلاب پاک شود و هیچ اغماضی از سوی مطالبه گران عدالت و دستگاه های مسئول درباره تک تک این پرونده ها صورت نگیرد، اما نباید از یاد برد که اینها، همه واقعیت انقلاب نیستند.

نسل امروز انقلاب، برای کارهای بزرگی که پیش رو دارد، نیاز به پمپاژ امید دارد و آنچه که در قالب نزاع جناح های سیاسی اتفاق می افتد و متاسفانه بزرگانی در سطح روسای قوا نیز درگیر خاله زنک هایی از این دست هستند، چیزی جز آب ریختن به آسیاب دشمن نیست.

همان قدر که فتنه گران در سال 88 شیرینی حماسه بزرگ هشتاد میلیونی را در کام ملت زهر مار کردند، نباید گروه های سیاسی با جنگ رسانه ای شان برای اثبات حقانیت و کسب قدرت، شیرینی پیروزی های مقاومت و پیشرفت ها و خدمات انقلاب اسلامی را در کام ملت تلخ کنند.

آقایان چند روزی آتش بس اعلام کنند تا مردم ، اندکی استراحت کنند. فعلا تا اردیبهشت 95 فرصت باقی است.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • ترو روح آتش نشان های شهید این کامنت رو به نمایش بگذاد و حذفش نکن. مردم تبریز وقتی به آجیل فروش و دکتر و فرش فروش و خبرنگار و بازنشسته و دارنده کارخانه ماسه شویی و پرورش دنده ماهی رای بدیم آخرش همین میشه و شهرداری انتخاب می کنند که بخاطر خودش میاد حقوق کارمندها ی بدبخت رو نگه میداره. همین میشه که کسی هم صداش در نمیاد . همین میشه که بده و بستان میشه و هر کس سهمی میبره . من نمیدونم کارمندها و کارگرها ی بدبخت چه گناهی گردند.

 • گرجستانی

  یادش بخیر تبریز

 • جان عزیز ت رسانه بیطرف باشید. چرا کامنت ها رو چاپ نمی کنید.

 • بایراق

  سلام-بهتراست ائمه جمعه واستاندار و نمایندگان محترم جمعیا تلاش کنند موانع عجیب وغریب اداری عمدی وغیر عمدی و ... که باعث فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی از آذربایجان است راشناسائی ورفع کنند تا با ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت مردم و افزایش گردش پولی زندگیها رونق بگیرد و جمعیت افزایش منطقی پیدا کند

 • همشهری

  ماها دهه پنجاه و شصت بیشترین آمار جمعیتی هستیم سرمایه گذاران به جای دانشگاه آزاد زمان ماها الانم فکر خانه سالمندان مارو بکنند درآمد خوبی خواهند داشت چون با یکی دو فرزند کسی از ما نگهداری نخواهد کرد بهتری تفکر برای سرمایه گذاری در آینده می باشد!

 • همشهری

  جناب استاندار تا چند روز دیگه دوره شما هم زیر سوال میرود. گذشته چهار سال پیش دفن شده و انچه انجام دادید را روشن کنید.

 • كريمي

  بازيكن گل ميزند تشويق ميكنيم و سكته ناقص نميكنيم ولي همان بازيكن در بازي بعدي براي تيم مقابل يك ضربه كاشته بطور ناخواسته هديه ميكند و گل نوش ميكنيم من در حسرت اين هستم كه چرا كم توجهي ميشود ايا اين عمل خدانكرده اجراي خواست يك عده است و يا مربي خوب گوشزد نميكند . در ضمن اجراي بازي همزمان با پرسپوليس را هم بهانه نكنيد اگر قدرتمندانه بازي كنيد احتياجي به اين كار نخواهيد داشت.مربي محترم تعويض ها در مواردي گاها جواب نميدهد لطفا دقت بيشتري شود .از تراختور نا اميدمان نكنيد هرچند كه در قلبمان است. موفق باشيد.

 • حسین

  با سلام با این حجم ترافیک تبریز و وجود این همه خودرو فرسوده در تبریز و نبود طرح ترافیکی که لازمه کلانشهری مثل تبریز است بازهم شاهد آلودگی هوا و مشکلات بعدی برای مردم (چون بیماری های سخت) خواهیم بود.

 • میانالی

  اقای قلعه نویی با بازیکنان پیر دارین اختلاف بین پیروزی را زیاد می کنین ، کی جبران خواهی کرد ؟ 2 بار نفت را بردین ولی اونا اومدن و رسیدن باید تاکتیک جدیدی بکار میبردین.

 • هوادار تراکتور. خراسان رضوی

  تراکتور امسال فراتر از حد انتظار نتیجه گرفته . تیمی که فصل داره تموم میشه ورزشگاهش آماده نشد. تیمی که بخاطر یک گلوله برفی در حالی که بهترین استقبال را را از سپاهان کرد از بازی که می توانست بالای هفتاد هزارتماشاچی داشته باشه محروم میشه. تراکتور در کنار پرشورها بالای سه تا به نفت می زد. تراکتور امسال به اندازه بازی سایپا پرسپولیس که هفتاد هزار از پرسپولیس حمایت کردند. در کل فصل تماشاچی نداشت. ضمن اینکه خرید بیک زاده یعنی کمر تراکتور شکستن

 • مجید

  سلام-از حدود یکصد وهشتاد سالی که از جدائی اقلیم آذربایجان به دوبخش گذشته در اشعار شاعران دوسوی آراز از جمله استاد شهریار از آرزوهای دوسوی آراز به دیدارو پیوند مجددا با یکدیگر شعرها سرود ه شده و مسلما علاقه مردم جمهوری آذربایجان به تشیع واسلام ناب محمدی(ص) ریشه در تاریخ هزار وچند صد ساله دارد

 • حسنی سبزوار

  محرومیت تماشاگر و حضور بیک زاده کمر تراکتور را شکست. متاسفانه بی گناه هوادار را محروم کردند. اگر محروم نبود تراکتور هفتاد هزار هوادار می آمد. نفت حداقل شش تا می خورد. این آخرین امتیاز نفت خارج از خانه بود.

 • تبریز سسی

  با سلام و ممنون از تبریز بیدار که واقعا در همه صحنه ها و موضوعات بیدار است. من یک سوال از خود مسئولین دارم آیا خود آقایان در این روزهای آلوده از خودروهای عمومی استفاده کردند؟! آیا کارکنان دولت خود از خودروهای عمومی استفاده کردند و می کنند؟! قطعا نه! خود از مردم چه انتظاری دارند.. آقای پورمهدی سال قبل موضوع زوج و فرد کردن خودروها را مطرح کردند اما متاسفانه عملی نشد...

 • ناشناس

  بخدا من به پنجم ماه راضی هستم ولی ..........

 • باز هم موقع انتخابات با وعده های تو خالی وقول های دروغین. بیچاره این ملت که به چه چیز دل خوشند .بعد از انتخابات وانتخاب شدن همه چیز دست به فراموشی میرود.

 • حسن

  سلام-مسئولین دلسوز آذربایجان که تا زمان پیروزی انقلاب از نظر زادو ولد در صدر بود اینک چرا از نظر پیری به صدر رفته و زاد و ولد با کاهش شدید مواجه شده

 • تراکتوری

  امروز سر حال بازی نکرد

 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار

  سلام-علت اصلی بالاتر بودن نسبت جمعیت سالمند با کل جمعیت آذربایجان از متوسط کشوری به میزان ده درصد و استانهای مرکزی به میزان بیست درصدمهاجرت جوانان استان به علت بیکاری ونبود اشتغال متناسب می باشد

 • صمد

  باسلام.ماليات تكليف است امادراين سيستم معيوب به تعدادي از هموطنان ظلم مضاعف ميشود.

 • محمد

  عجیبه. از همه عجیب تر اظهارات مسئولین هست