سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷:۴۸ شناسه خبر : 1062628

درسخوان:

تبریز 2018 باید اولویت اصلی بودجه سال 96 شهرداری باشد / برخی شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند!

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: پرداختن به برنامه‌های تبریز 2018 و همچنین فراهم کردن شهر برای این میزبانی باید اولویت اصلی شورای شهر در بودجه سال آتی شهرداری باشد.

تبریز 2018 باید اولویت اصلی بودجه سال 96 شهرداری باشد / برخی شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند!

به گزارش تبریز بیدار ، رسول درسخوان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اولیت‌‌های شهر تبریز در بودجه‌ی سال 96، اظهار کرد: اولویت در بودجه سال آتی باید در راستای تبریز 2018 باشد، چرا که این حوزه مهم‌ترین مسئله در جامعه بوده و موضوعی بین‌المللی است، از این رو باید تمام توان خود را در این راستا به کار گیریم تا بتوانیم خود را آنگونه که شایسته است آماده‌ی این میزبانی کنیم.

وی ادامه داد: در راستای آماده‌سازی شهر برای میزبانی تبریز 2018، تنها یک مجموعه نقش نداشته و نهادها و مجموعه‌های مختلفی وظیفه داشته و در این راستا به ایفای نقش می‌‎پردازند، از این رو شورای شهر تبریز نیز باید در این زمینه وظایفی را داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه برخی از افراد شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند، تاکید کرد: به تبع همین دیدگاه نیز در جلسات مربوط به تبریز 2018 تنها رئیس شورای شهر را دعوت می‌‎کنند در حالی که این موضوع درست نبوده و باید در راستای این میزبانی بزرگ اعضای شورای شهر را نیز در جریان قرار داده و نظراتشان را جویا شوند.

درسخوان با تاکید بر اینکه شورای شهر تبریز آنگونه که باید در جریان برنامه‌های تبریز 2018 قرار نمی‌گیرد، تشریح کرد: شورای شهر باید در راستای وظیفه و نقش خود در قبال شهر تبریز و همچنین میزبانی سال 2018، در بودجه سال 96 بخشی را نیز به این موضوع اختصاص داده و جهت‌گیری خود را نیز به این سمت متمایل کند.


وی با اشاره به اهمیت آماده‌سازی تبریز برای میزبانی 2018، خاطرنشان کرد: اگر روش‌های خود را در راستای این میزبانی تغییر ندهیم، نمی توانیم تبریز را برای این رویداد بزرگ آماده کنیم، در نتیجه باید در این خصوص تلاش‌های بسیار جدی انجام شده و مجموعه‌ها نیز با هم‌افزایی و هماهنگی در این راستا حرکت کنند.

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به کارگیری روش‌های منسجم در راستای تبریز 2018، تاکید کرد: با توجه به اینکه جامعه شامل چهار بخش "دولتی، شهرداری و شورای شهر، بخش خصوصی و همچنین عموم مردم" است، از این رو در راستای تبریز 2018 نیز مغز متفکری لازم است تا با ساماندهی بخش‌ها و همچنین تقسیم‎بندی امور شهر، برای هر مجموعه تکلیفی را معین کند.

وی با اشاره به اهمیت تقسیم‎بندی امور در راستای میزبانی 2018، گفت: لزومی ندارد که وظایف مجموعه‌ها در این راستا همواره دیکته شود، چرا که اگر تکلیف هر دستگاه و مجموعه در خصوص تبریز 2018 مشخص شود، هر بخش به وظایف خود عمل کرده و امور با نظم و سرعت بیشتری پیش خواهند رفت.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • ترو روح آتش نشان های شهید این کامنت رو به نمایش بگذاد و حذفش نکن. مردم تبریز وقتی به آجیل فروش و دکتر و فرش فروش و خبرنگار و بازنشسته و دارنده کارخانه ماسه شویی و پرورش دنده ماهی رای بدیم آخرش همین میشه و شهرداری انتخاب می کنند که بخاطر خودش میاد حقوق کارمندها ی بدبخت رو نگه میداره. همین میشه که کسی هم صداش در نمیاد . همین میشه که بده و بستان میشه و هر کس سهمی میبره . من نمیدونم کارمندها و کارگرها ی بدبخت چه گناهی گردند.

 • گرجستانی

  یادش بخیر تبریز

 • جان عزیز ت رسانه بیطرف باشید. چرا کامنت ها رو چاپ نمی کنید.

 • بایراق

  سلام-بهتراست ائمه جمعه واستاندار و نمایندگان محترم جمعیا تلاش کنند موانع عجیب وغریب اداری عمدی وغیر عمدی و ... که باعث فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی از آذربایجان است راشناسائی ورفع کنند تا با ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت مردم و افزایش گردش پولی زندگیها رونق بگیرد و جمعیت افزایش منطقی پیدا کند

 • همشهری

  ماها دهه پنجاه و شصت بیشترین آمار جمعیتی هستیم سرمایه گذاران به جای دانشگاه آزاد زمان ماها الانم فکر خانه سالمندان مارو بکنند درآمد خوبی خواهند داشت چون با یکی دو فرزند کسی از ما نگهداری نخواهد کرد بهتری تفکر برای سرمایه گذاری در آینده می باشد!

 • همشهری

  جناب استاندار تا چند روز دیگه دوره شما هم زیر سوال میرود. گذشته چهار سال پیش دفن شده و انچه انجام دادید را روشن کنید.

 • كريمي

  بازيكن گل ميزند تشويق ميكنيم و سكته ناقص نميكنيم ولي همان بازيكن در بازي بعدي براي تيم مقابل يك ضربه كاشته بطور ناخواسته هديه ميكند و گل نوش ميكنيم من در حسرت اين هستم كه چرا كم توجهي ميشود ايا اين عمل خدانكرده اجراي خواست يك عده است و يا مربي خوب گوشزد نميكند . در ضمن اجراي بازي همزمان با پرسپوليس را هم بهانه نكنيد اگر قدرتمندانه بازي كنيد احتياجي به اين كار نخواهيد داشت.مربي محترم تعويض ها در مواردي گاها جواب نميدهد لطفا دقت بيشتري شود .از تراختور نا اميدمان نكنيد هرچند كه در قلبمان است. موفق باشيد.

 • حسین

  با سلام با این حجم ترافیک تبریز و وجود این همه خودرو فرسوده در تبریز و نبود طرح ترافیکی که لازمه کلانشهری مثل تبریز است بازهم شاهد آلودگی هوا و مشکلات بعدی برای مردم (چون بیماری های سخت) خواهیم بود.

 • میانالی

  اقای قلعه نویی با بازیکنان پیر دارین اختلاف بین پیروزی را زیاد می کنین ، کی جبران خواهی کرد ؟ 2 بار نفت را بردین ولی اونا اومدن و رسیدن باید تاکتیک جدیدی بکار میبردین.

 • هوادار تراکتور. خراسان رضوی

  تراکتور امسال فراتر از حد انتظار نتیجه گرفته . تیمی که فصل داره تموم میشه ورزشگاهش آماده نشد. تیمی که بخاطر یک گلوله برفی در حالی که بهترین استقبال را را از سپاهان کرد از بازی که می توانست بالای هفتاد هزارتماشاچی داشته باشه محروم میشه. تراکتور در کنار پرشورها بالای سه تا به نفت می زد. تراکتور امسال به اندازه بازی سایپا پرسپولیس که هفتاد هزار از پرسپولیس حمایت کردند. در کل فصل تماشاچی نداشت. ضمن اینکه خرید بیک زاده یعنی کمر تراکتور شکستن

 • مجید

  سلام-از حدود یکصد وهشتاد سالی که از جدائی اقلیم آذربایجان به دوبخش گذشته در اشعار شاعران دوسوی آراز از جمله استاد شهریار از آرزوهای دوسوی آراز به دیدارو پیوند مجددا با یکدیگر شعرها سرود ه شده و مسلما علاقه مردم جمهوری آذربایجان به تشیع واسلام ناب محمدی(ص) ریشه در تاریخ هزار وچند صد ساله دارد

 • حسنی سبزوار

  محرومیت تماشاگر و حضور بیک زاده کمر تراکتور را شکست. متاسفانه بی گناه هوادار را محروم کردند. اگر محروم نبود تراکتور هفتاد هزار هوادار می آمد. نفت حداقل شش تا می خورد. این آخرین امتیاز نفت خارج از خانه بود.

 • تبریز سسی

  با سلام و ممنون از تبریز بیدار که واقعا در همه صحنه ها و موضوعات بیدار است. من یک سوال از خود مسئولین دارم آیا خود آقایان در این روزهای آلوده از خودروهای عمومی استفاده کردند؟! آیا کارکنان دولت خود از خودروهای عمومی استفاده کردند و می کنند؟! قطعا نه! خود از مردم چه انتظاری دارند.. آقای پورمهدی سال قبل موضوع زوج و فرد کردن خودروها را مطرح کردند اما متاسفانه عملی نشد...

 • ناشناس

  بخدا من به پنجم ماه راضی هستم ولی ..........

 • باز هم موقع انتخابات با وعده های تو خالی وقول های دروغین. بیچاره این ملت که به چه چیز دل خوشند .بعد از انتخابات وانتخاب شدن همه چیز دست به فراموشی میرود.

 • حسن

  سلام-مسئولین دلسوز آذربایجان که تا زمان پیروزی انقلاب از نظر زادو ولد در صدر بود اینک چرا از نظر پیری به صدر رفته و زاد و ولد با کاهش شدید مواجه شده

 • تراکتوری

  امروز سر حال بازی نکرد

 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار

  سلام-علت اصلی بالاتر بودن نسبت جمعیت سالمند با کل جمعیت آذربایجان از متوسط کشوری به میزان ده درصد و استانهای مرکزی به میزان بیست درصدمهاجرت جوانان استان به علت بیکاری ونبود اشتغال متناسب می باشد

 • صمد

  باسلام.ماليات تكليف است امادراين سيستم معيوب به تعدادي از هموطنان ظلم مضاعف ميشود.

 • محمد

  عجیبه. از همه عجیب تر اظهارات مسئولین هست