سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷:۴۸ شناسه خبر : 1062628

درسخوان:

تبریز 2018 باید اولویت اصلی بودجه سال 96 شهرداری باشد / برخی شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند!

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: پرداختن به برنامه‌های تبریز 2018 و همچنین فراهم کردن شهر برای این میزبانی باید اولویت اصلی شورای شهر در بودجه سال آتی شهرداری باشد.

تبریز 2018 باید اولویت اصلی بودجه سال 96 شهرداری باشد / برخی شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند!

به گزارش تبریز بیدار ، رسول درسخوان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اولیت‌‌های شهر تبریز در بودجه‌ی سال 96، اظهار کرد: اولویت در بودجه سال آتی باید در راستای تبریز 2018 باشد، چرا که این حوزه مهم‌ترین مسئله در جامعه بوده و موضوعی بین‌المللی است، از این رو باید تمام توان خود را در این راستا به کار گیریم تا بتوانیم خود را آنگونه که شایسته است آماده‌ی این میزبانی کنیم.

وی ادامه داد: در راستای آماده‌سازی شهر برای میزبانی تبریز 2018، تنها یک مجموعه نقش نداشته و نهادها و مجموعه‌های مختلفی وظیفه داشته و در این راستا به ایفای نقش می‌‎پردازند، از این رو شورای شهر تبریز نیز باید در این زمینه وظایفی را داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه برخی از افراد شورای شهر تبریز را تنها در حد یک اداره می‎دانند، تاکید کرد: به تبع همین دیدگاه نیز در جلسات مربوط به تبریز 2018 تنها رئیس شورای شهر را دعوت می‌‎کنند در حالی که این موضوع درست نبوده و باید در راستای این میزبانی بزرگ اعضای شورای شهر را نیز در جریان قرار داده و نظراتشان را جویا شوند.

درسخوان با تاکید بر اینکه شورای شهر تبریز آنگونه که باید در جریان برنامه‌های تبریز 2018 قرار نمی‌گیرد، تشریح کرد: شورای شهر باید در راستای وظیفه و نقش خود در قبال شهر تبریز و همچنین میزبانی سال 2018، در بودجه سال 96 بخشی را نیز به این موضوع اختصاص داده و جهت‌گیری خود را نیز به این سمت متمایل کند.


وی با اشاره به اهمیت آماده‌سازی تبریز برای میزبانی 2018، خاطرنشان کرد: اگر روش‌های خود را در راستای این میزبانی تغییر ندهیم، نمی توانیم تبریز را برای این رویداد بزرگ آماده کنیم، در نتیجه باید در این خصوص تلاش‌های بسیار جدی انجام شده و مجموعه‌ها نیز با هم‌افزایی و هماهنگی در این راستا حرکت کنند.

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به کارگیری روش‌های منسجم در راستای تبریز 2018، تاکید کرد: با توجه به اینکه جامعه شامل چهار بخش "دولتی، شهرداری و شورای شهر، بخش خصوصی و همچنین عموم مردم" است، از این رو در راستای تبریز 2018 نیز مغز متفکری لازم است تا با ساماندهی بخش‌ها و همچنین تقسیم‎بندی امور شهر، برای هر مجموعه تکلیفی را معین کند.

وی با اشاره به اهمیت تقسیم‎بندی امور در راستای میزبانی 2018، گفت: لزومی ندارد که وظایف مجموعه‌ها در این راستا همواره دیکته شود، چرا که اگر تکلیف هر دستگاه و مجموعه در خصوص تبریز 2018 مشخص شود، هر بخش به وظایف خود عمل کرده و امور با نظم و سرعت بیشتری پیش خواهند رفت.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • به عنوان یک رسانه مردمی ،ایکاش تاروز انتخابات ستونی برای درج نظرات مردم شهر اختصاص دهیدتا شفاف سازی شود .

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین