سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۲۶:۲۹ شناسه خبر : 1062658

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی تشریح کرد:

اجرای قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی، بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب که در جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کارفرمایان و کارآفرینان تدوین شده است را تشریح کرد.

اجرای قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر سمساری با بیان اینکه بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب از خرداد تا شهریور ماه سال جاری اجرا شد، اظهار کرد: با توجه به بازخوردهای اخذ شده، این قانون با شرایط مناسب‌تر و سهل‌تر در تاریخ 95/10/19 مجدداً به مدت سه ماه تمدید شد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان با اعلام  اینکه این بخشنامه از تاریخ صدور یعنی 95/10/19 به مدت سه ماه اجرایی خواهد بود، تصریح کرد: مبنای بررسی سوابق کارفرمایان خوش حساب، ارسال لیست صورت مزد یا حقوق بیمه شدگان طبق ماده ٣٩ قانون تامین اجتماعی و پرداخت کامل حق بیمه حداقل چهار ماه ظرف ١٨ماه قبل از وقوع دلایل ابرازی خواهد بود.

به گفته وی، دلایل ابرازی شامل بروز مشکلات ناخواسته از جمله تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز می‌باشد که به واسطه آن کارفرمایان با چالش مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند،

وی افزود: در صورتی که کل جرایم متعلقه کارفرمایان مدیون مربوط به قبل از تصویب این اصلاحیه باشد 95/10/8 و حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این اصلاحیه در مورد پرداخت اصل بدهی قطعی شده با سازمان براساس فرم پیوست شماره یک توافق نمایند، از بخشودگی جرایم متعلقه در چارچوب مقررات برخوردار می‌شوند.


سمساری با اعلام اینکه در اصلاحیه اخیر علاوه بر واحدهای صنعتی، تولیدی و معدتی، کارگاه‌های خدماتی نیز که بخش عمده کارفرمایان مرتبط با سازمان هستند، از این مزایا بهره‌مند خواهد شد، افزود: در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یکسال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما مشمول بخشودگی می شود و در صورتیکه کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان، متناسب با مدت تقسیط، مشمول بخشیدگی قرار می گیرد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان بخشودگی جرائم در اقساط ١٨،٢٤،٣٠،٣٦ ماه را به ترتیب معادل ٨٥،٧٥،٦٠،٥٠ درصد جرائم متعلقه اعلام کرده و خاطر نشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی سهل ترین شرایط ممکن را به جهت بخشودگی جرائم فراهم کرده است و لذا از کلیه کارفرمایان درخواست داریم تا با استفاده از این طرح، موجب به کارگیری  بالغ بر ١٥٠ میلیارد تومان نقدینگی در چرخه تولید و اشتغال به جای پرداخت جرائم، در استان شوند.

آخرین اخبار

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • اصل نجاری

  خسته نباشید خدمت جناب دکتر خدادادی و همکارانشان در هیئت نظارت.مردم آذربایجان هیچ وقت جدیت و تعصب و حساسیت شما را به مسائل استان از یاد نمیبرد و قطعا در مورد تایید صلاحیت افراد ثبت نام کنندگان نهایت دقت را خواهید کرد.تا ان شاءالله شاهد حضور افرادی باشیم که به اهداف و آرمانهای انقلاب و خون شهداء پایبند هستند.

 • جواد فقیهی

  کل مجموعه شهرداری بهتر می توانست باشد نه فقط گردشگری.

 • همشهری

  سلام و عرض ادب خدمت تمام مسئولین تبریز بیدار و تبریک عید به همشهریان و شما بزرگواران. تا روز انتخابات میشه همه از حاشیه شهر و بافت فرسوده و بافت تاریخی حرف میزنند ولی روز عمل و کار همه از سرمایه گذاری در مناطق ثروتمند مثل پروژه اطلس حرف میزنند. انصاف هست ربع رشیدی و دو کمال به اون عظمت را گذاشتیم تا کاملا تخریب شوند و بعدش بیاییم از مجتمع های تجاری چند صد میلیاری صحبت کنیم. آقا مسیرگشائی سیلاب قوشخانه را چیکار کردید طی این 4 سال؟(فقط راکد ماند). اتوبان پاسداران همونطوری موند. خروجی یوسف اباد بدترین نمای شهری را دارد در حالیکه بیشترین تردد را دارد. خانه های شهرداری در شهرک ارم را چطور؟ خیابان طالقانی، مارالان و امامیه چیکار کردید؟ چرا ترمینال تبریز هر روز یه تصمیم را پذیرا هستش؟ بحث مترو یا ... خیابان عباسی اولین خیابان پرتردد شهر کدام مرحله هستش؟ پروژه آیسان چرا تمامی ندارد؟ ساماندهی گورستان ها چطور هستش؟ گورستان مارالان و ملک عباسی در بدترین وضعیت خود به سر میبرد. و هزاران مورد دیگر و بقولی بفرمایید کارهایی که نکردید را بگید!!!!!!!!!!!!

 • اطلاعاتی ها تو رو خدا به کسانیکه بد سابقه هستند صلاحیت ندهید نگذارید این فاسدان دوباره مدیریت شهری را به دستان نالایقشان بگیرند. سربازان گمنام آقا چشم امید هزاران رنجکش تبریزی به شماست. اجازه ندهید.

 • اگر من جای اعضای فعلیرشورآ بودم هیچوقت به خودم اجازه ثبت نام دوباره را نمی دادم.

 • طراحی سایت

  خیلی جالب بود ممنون

 • طراحی سایت

  ممنون از مطلب خوبتان

 • طراحی سایت

  ممنون واقعا جالب بود

 • بهرام

  دوستان سخنان برخی از شهروندان معقول که کیفیت اجناس خوب است، تنوع زیاد است، برخورد فروشندگان خوب است و... اما به چه قیمتی؟! ما اگه میخواهیم فرزندانمان در آینده راحت باشند باید کالای ایرانی بخریم...

 • حسین

  امیدوارم روحانی از اریکه قدرت بیفته

 • امیر

  سال سختی بود. سال سخت

 • ل

  سال خوب بود. حال کردم کلا

 • بایراق

  سلام-از مسلمانی به دور است که در مورد اشخاص گنگ سخن بگویندباید جرم افراد همانگونه که در دادگاه ثابت شده اعلام گردد در غیرآن خود این گونه گفتار دامن زدن به شایعه وخود فساد است والبته گناه

 • محمد حسین

  ایران نباید در این برهه کشور بزرگ مسلمان ترکیه را در مقابل حملات ناجوانمردانه کافران اروپایی تنها بگذارد . ما ملت ایران هر گز نباید ایام بد اقتصادی ایران را که با محاصره اقتصادی در دوران جنگ تحمیلی غربی ها و در راس اش آمریکا بر کشورمان اعمال شده بود و تنها رگ حیاتی اقتصادی کشور از طریق ترکیه و با کمک ترکیه به داد ایران رسید رو فراموش کنیم . هر چه باشد ترکیه کشور مسلمانی هست و با کشور ایران هم مرز هست و مشترکات بسیاری با ما دارد در چنین شرایطی پشت کردن به ترکیه کمال نامردی بشمار خواهد رفت

 • ستایش محمدیان

  ما با راهیان نور خیلی خوش گذشت به ما خیلی ممنون از زرحمتکشان این کارها

 • احمد

  خیلی عالی هست ماهم قراره بریم

 • حسن

  سلام-در سرشماری جدید جمعیت شهرهای و کل آذربایجان چقدر اعلام شده

 • سال فوق العاده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی الکی مثلا وضع ملت خوبه خخخخخخخخخخ

 • محمد

  سال تاسف برای شورای شهر و شهرداری تبریز بود. سهم خواهان سهم خودشونو نگرفتن و هرجلسه تو شورا حاشیه ایجاد کردن. افرادی که سهم گرفتن هم خفه شده بودن. همین

 • سال سختی بود از هر لحاظ. کاش سال 96 بهتر باشه