تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۴۸:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۶۳۱۲۲

جلالی در گفتگو با تبریزبیدار:

مدیریت ایستگاه های بی آرتی را اجاره داده ایم / وضعیت کارگران بی آر تی قانوناً به ما مربوط نیست / دخالت ما کارگران را از نان خوردن می اندازد!

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تبریز تأکید کرد: ما تنها نظارت داریم که مسافرانمان جا نمانند و به صورت حجمی با شرکت قرارداد بسته ایم و نمی توانیم در مورد حقوق و مزایای کارگرانی که این شرکت به کار گیری نموده دخالت کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ،  پس از انتشار خبر " پرداخت حقوق یک شیفته به کارگران دو شیفته بی آر تی تبریز"  از سوی محمد حسن اسوتچی عضو شورای شهر تبریز، به سراغ مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه رفتیم تا ماجرا را از وی پیگیر باشیم.


فرخ جلالی در گفتگو با تبریزبیدار اظهار داشت: شهرداری تبریز ایستگاه بی آر تی را به صورت اجاره ای به یک شرکت خصوصی واگذار کرده است و به لحاظ قانونی نفراتی که در آنجا به کارگیری می کند به ما مربوط نیست.


وی افزود: ما به صورت اجاره ای پیمانکاری مدیریت ایستگاه های بی آر تی را اجاره داده ایم و می تواند هر کس را به کار گیری و انتخاب کند.


مدیر عامل شرکت اتوبسرانی تاکید کرد: ما تنها نظارت داریم که مسافرانمان جا نمانند و ما به صورت حجمی با شرکت قرارداد بسته ایم و نمی توانیم در مورد حقوق و  مزایای کارگرانی که این شرکت به کار گیری نموده دخالت کنیم.


جلالی در ادامه گفت: ما کار را واگذار نکرده ایم بلکه به اجاره  داده ایم و قرار داد به این صورت است که از محل دریافت کارکرد کارت بلیط های الکترونیک از طرف مردم بخشی تامین می شود و بخش دیگر را به صورت سوبسید به آن شرکت پیمانکار را ما پرداخت می کنیم. باید توجه داشته باشیم آن مبلغی که ما می دهیم از کل پرداختی مردم که این کارگران مامور دریافت آن هستند کمتر است.


وی افزود: این موضوع سبب می شود که فلان کارگری الان این مبلغ 700  هزار تومان را می گیرد  از نان خوردن بیفتاد چرا که قبلا از بهزیستی یا کمیته امداد ماهیانه 100 الی 50 هزار تومان می گرفت و این دخالت ها در کار شرکت  این 100 نفر از نان خوردن می اندازد و به من لعنت می فرستند نه به آقای اسوتچی!


اخبار مرتبط:

کارگران کارت زن بی آرتی دو شیفت کار می کنند اما یک شیفت حقوق می گیرند! / شهرداری نظارت نمی کند