تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۳۱:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۶۵۸۴۸

سعیدی در گفتگو با تبریزبیدار:

مسامحه کاری مسئولین دولتی، فضای مجازی را به قتلگاه فرهنگی جوانان تبدیل کرده است/یک سری عوامل پشت پرده در دولت در ایجاد شبکه ملی اطلاعات سنگ اندازی می کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: مسامحه کاری مسئولین دولتی در این زمینه باعث شده که فضای مجازی به قتلگاه فرهنگی جوانان تبدیل شود و جای تاسف است ولی باید بگوییم که بیشتر ناهنجاری امروز در جامعه متاثر از فضای مجازی است.

به گزارش تبریز بیدار ،  محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به تذکر اخیر رهبر انقلاب مبنی بر کنترل فضای مجازی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: رهبر انقلاب بارها در جلسات خصوصی و عمومی با ابراز نارضایتی از وضع موجود فضای مجازی در کشور نسبت به راه اندازی  شبکه ملی اطلاعات تاکید داشته اند.


وی ادامه داد: در این وضعیت شاهد هستیم علیرغم ضرورت ایجاد شبکه ملی اطلاعات  یک سری عوامل پشت پرده در دولت هستند که مانع اجرای این طرح می شوند.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: مسامحه کاری مسئولین دولتی در این زمینه باعث شده که فضای مجازی به قتلگاه فرهنگی جوانان تبدیل شود و جای تاسف است ولی باید بگوییم که بیشتر ناهنجاری امروز در جامعه متاثر از فضای مجازی است.


وی افزود: یکی از متخصصان و پژوهشگران جامعه شناسی چندی پیش عنوان می کرد در سالهای گذشته نهاد خانواده در ایران از طریق فضای مجازی به شدت آسیب دیده است. این تحلیل و آمارها نشان می دهد که به دلیل نبود مدیریت صحیح فضای مجازی، کشور به چه آسیب های کلانی دچار شده است.


نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه با هشدار درباره نفوذ لیبرالها در بدنه دولت اظهار داشت: تفکر لیبرالیستی در سالهای اولیه دهه 60 و اواخر دهه 50 کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرد اما با قاطعیت امام (ره) این توطئه ها خنثی شد.


وی اضافه کرد: امام (ره) در همان سالها در نامه معروف خود خطاب به محتشمی پور وزیر کشور وقت عنوان می کنند که لیبرالها اگر بر سرکار بیایند کشور را دو دستی تسلیم آمریکا می کنند.


سعیدی خبر داد: در حال حاضر هم در بدنه دولت لیبرالها نفوذ کرده اند و موضوعاتی نظیر شبکه ملی اطلاعات را مدیریت می کنند و در این مسیر سنگ اندازی می کنند و  در پس همین اقدامات می بینیم با اطلاعات مسمومی که در فضای مجازی از خارج کشور به داخل منتقل می شود چگونه  در جهت بحرانی کردن فضای سیاسی و اجتماعی قدم برداشته می شود.


عضو ناظر کمسیون اصل نود در پایان تاکید کرد: از رئیس جمهور می خواهیم برای مقاله با این اقدامات و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خود وارد کار شوند و به هشدارهای رهبر انقلاب توجه کنند.