تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۲:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۶۵۸۶۰

متن و حاشیه های جلسه شبانه و آرام شورای شهر تبریز با طعم هبه؛

تصویب کمک 93 میلیونی به قیچی ساز

جلسه شبانه شورای شهر تبریز از ساعت 23/20 و با بیست دقیقه تاخیر تا حدود ساعت 1 بامداد، برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه شبانه شورای شهر تبریز از ساعت 23/20 و با بیست دقیقه تاخیر تا حدود ساعت 1 بامداد، برگزار شد.

شیاری، باغبان، امیرحقیان، اسوتچی، آهور، جعفری، غائبین جلسه امشب هستند.

موضوع لایحه جلسه پیشین شورای شهر در خصوص تمدید اجرای قانون بهره برداری از تبصره 3 قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح های فاضلاب و بازسازی شبکه های آب شهری که در جلسه پیشین ناقص مانده بود،  رای گیری صورت گرفت که این لایحه تصویب شد.

در ادامه جلسه لایحه هبه به عظیم قیچی ساز که از سوی فرمانداری عودت داده شده بود، مطرح گشت که مدبر با انتقاد از اینکه وی با بانک سامان قرارداد بسته بود، گفت که وی برای دومین بار هزینه دریافت کرده است و این امر از لحاظ قانونی مشکل دارد.

اما دبیری یادآور شد که تنها هزینه صعود را ما پرداخت می کنیم و در کل ایران فقط یک عظیم قیچی ساز داریم که قله بالای 8 هزار متر را بدون اکسیژن فتح کرده است و وی در کل دنیا هفدهمین نفر است. بانک سامان قسمتی از هزینه را پرداخت کرده و تمام آن پرداخت نشده است

آهور وارد جلسه شد.

فخرآذر نیز ابراز داشت که بنده اگر آقای  عظیم قیچی ساز را ببینم نمی شناسم و کوهنورد نیز نیستم ولی به کسی که نام ایران و آذربایجان و تبریز را مجددا بر زبان ها انداخته مبلغ 93 میلیون تومان به جای دوری نمی رود و باید کمک کنیم.

چمنی نیز پیشنهاد کرد که از افراد مشابه آقای عظیم قیچی ساز نیز حمایت شود و گفت: در سال گذشته دیدیم که هبه 5 میلیونی به یک رفتگر زحمتکش شهرداری که همسرش تومور مغزی داشت، با مخالفت فرمانداری مواجه و عودت شد اما لایحه اش در صحن مطرح نگردید، بهتر است لایحه افرادی که نفر ندارند و نمی شناسند نیز در شورای شهر مطرح شود.

در نهایت این لایحه با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

همچنین در ادامه چندین لایحه هبه نیز مورد بررسی قرار گرفت که اعضا به اکثریت آن ها رای مثبت دادند و جلسه شبانه شورای شهر تبریز یکی از آرام ترین و بی حاشیه ترین جلسات خود را طی 4 سال گذشته برگزار کرد.


در ادامه جلسه لوایح تغییر کاربری در محل اداره کل حراست، بخشودگی بخشی از عوارض هیئت جان نثاران در قالب تهیه جهیزیه، اصلاح بندهای 9 دفترچه تعرفه عوارض محلی تصویب شد.

در ادامه جلسه نامه رای موضوع هیئت حل اختلاف به شورای شهر به شهرداری قرائت شد که برمبنای برخی از تصمیمات جلسه 16 اردیبهشت 96، برچیده شدن مناطق 11 و 12 شهرداری و غیرقانونی بودن فعالیت آنها تا زمان تعیین تکلیف و تایید بودجه سال 96 شهرداری اعلام شد و نامه دیگر فرمانداری درباره اینکه اساسنامه سازمان های شهرداری تبریز مطابق ضوابط جدید شهرداری بوده و عضویت اعضای شورای شهر در شورای سازمان به معنای دخالت اجرایی برخلاف الگوی ابلاغی اعلام شده و نیازمند تجدید نظر است، قرائت شد.

دبیری نیز اصلاح و تصویب اساسنامه سازمان ها را بر عهده شورای شهر دانست و گفت این نامه فرمانداری ایراد دارد چراکه وزارت کشور تنها اختیار تایید یا لغو مصوبه را دارد