تبریزبیدار
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۸۳

کمیته دولتی آمار جمهوری آذربایجان اعلام کرد؛

افزایش مسافرت شهروندان آذربایجانی به ایران

مسافرت شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران در ۹ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به مدت مشابه سال پیش ۵۳٫۲ درصد افزایش یافت

به گزارش تبریز بیدار ، مسافرت شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران در ۹ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به مدت مشابه سال پیش ۵۳٫۲ درصد افزایش یافت

کمیته دولتی آمار جمهوری آذربایجان، طی گزارشی اعلام کرد: تعداد سفر ایرانی ها به جمهوری آذربایجان در این مدت ۳۲٫۷درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش کاهش پیدا کرده است .
مسافرت شهروندان آذربایجانی به کشورهای خارجی در ۹ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی با ۱۴٫۱ درصد افزایش به سه میلیون و ۵۶۳ هزار نفر رسیده است .


بنا به این گزارش ، ۳۰٫۷ درصد از شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران ، ۳۰٫۳ درصد به گرجستان ، ۱۹٫۴ درصد به روسیه ، ۱۳٫۲ درصد به ترکیه ، ۱٫۶ درصد به اوکراین ، یک درصد به امارات متحده عربی و ۳٫۸ درصد نیز به کشورهای دیگر سفر کردند .
مسافرت شهروندان جمهوری آذربایجان در ۹ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران در مقایسه با زمان مشابه یکسال قبل ۵۳٫۲ درصد ، به گرجستان ۲٫۷درصد افزایش ولی مسافرت به روسیه ۱٫۴ درصد و به ترکیه ۱٫۳ درصد کاهش یافته است .

نظرات

IR

شوق نکنید به دنبال گران شدن دلار در ایران آنها فقط برای بردن مایحتاج مردم به ایران می آیند

محمد
IR

سلام-باتوجه به کشیدن راه آهن و اتوبان از طریق آستار به جمهوری آذربایجان منفعت توریستهای قفقازی وروسی و توریستهای درمانی به جای استان مرزی آذربایجان شرقی نصیب استان گیلان و تهران واصفهان خواهد شد