تبریزبیدار
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۶۰

درخطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

دستور حجت الاسلام آل هاشم برای خاموشی لوستر مصلی / تحسین سپاه پاسداران بخاطر انهدام پهباد جاسوسی

امام جمعه تبریز ضمن تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب و برق افزود:این صرفه جویی از مصلی شروع شود و لوسترهای وسط مصلی همین الان خاموش شود تا این صرفه جویی را از همین جا عملی کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی امام(ره) این شهر گفت: احترام والدین را بجا آوریم تا دعای آنها در حق ما به اجابت برسد

وی ادامه داد: نیکی و احسان به پدر و مادر به هیچ شرطی مقید نیست، حتی اگر والدین غیرمسلمان باشد.

خطیب جمعه تبریز خاطر نشان کرد: ششم تیر سالگرد ترور رهبر معظم انقلاب در سال ۶۰ توسط مزدوران استکبار است اما تقدیر الهی این بود که انقلاب اسلامی دوران اوج خود را با ایشان تجربه کند.

دستور خاموشی لوستر بزرگ مصلی

وی ضمن تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب و برق افزود: در تابستان سالجاری با صرفه جویی در برق، مشکلات خاموشی سال گذشته پیش نیاد. این صرفه جویی از مصلی شروع شود و لوسترهای وسط مصلی همین الان خاموش شود تا این صرفه جویی را از همین جا عملی کنیم.

امام جمعه تبریز در ادامه بیان داشت: طی بازدیدی که از بازسازی بازار ایکی قاپیلی داشتم از اداره برق درخواست داشتند که برق موقتی بدهند تا از خاموشی رها شوند. پیشنهاد دیگر بازاریان هم نظارت اداره کل میراث فرهنگی در بحث بازسازی بود.

ضرورت مشارکت همگانی برای مبارزه با مواد مخدر

وی ضمن اشاره به اهمیت مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد، طلاق، آسیب های اجتماعی و حاشیه نشینی از جمله معضلات تهدید کننده مردم است.

وی با اذعان به اینکه ایران در دنیا بعنوان مبارزه کننده با اعتیاد و موادمخدر شناخته شده است، افزود:  همسایگی ایران با افغانستان و پاکستان و عوامل دیگری چون توطئه دشمنان در رواج مواد مخدر در کشور تاثیر دارد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تاکید کرد: مشارکت حداکثری مسئولین، مردم، نخبگان و مراکز علمی و دانشگاهی در مبارزه با مواد مخدر لازم است.

اجرای قانون رسیدگی به اموال مسئولین گامی در ارتقای اعتماد مردمی

وی ضمن گرامیداشت شهادت آیت الله دکتر بهشتی و هفته قوه قضائیه تصریح کرد: قوه قضائیه باید مظهر عدل و پناهگاه مردم باشد. نهادینه شدن تقوا و عدل در قوه قضائیه لازم است.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: مهترین الزامات تحول عدالت بر اساس گام دوم انقلاب عبارت است از تدوین قوانین عادلانه و ایجاد ساختارهای عادلانه و برای اجرای آن نیازمندان مجریان عادل هستیم.

وی ادامه داد: کاهش اطاله دادرسی ها، رسیدگی سریع به پرونده ها همراه با دقت، برخورد قاطع با مفسدان و استفاده از نیروهای جوان الزامات تحقق تحول است.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه بعد از انتصاب آیت الله رئیسی بعنوان رئیس قوه قضائیه، امیدی در مردم ایجاد شده است، گفت:ابلاغ قانون رسیدگی به اموال مسئولین توسط رئیس قوه قضائیه در افزایش اعتماد مردم موثر بود و از طرف مردم آذربایجان تشکر می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان ضمن اشاره به اقدام تروریستی دو نفتکش در دریای عمان، گفت: آتش افروزان و جنگ طلبان، جمهوری اسلامی را متهم به حمله به نفتکش های دریای عمان می کنند در حالی که ایران همواره تلاش کرده مسیر نفتکش ها همواره امن بماند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی اقدام تروریستی علیه نفتکش های دریای عمان را بشدت محکوم می کند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ضمن تمجید از اقدام سپاه در انهدام پهباد جاسوسی آمریکا در هرمزگان، گفت: با ساقط کردن پهباد آمریکایی، اقتدار، قدرت بازدارندگی و عزت ایران به جهانیان نشان داده شد. آفرین بر بچه های سامانه پدافند "سوم خرداد" سپاه پاسداران.

نظرات

بایراق
IR

سلام-سرنگون کردن هواپیمای متجاوز یانکی ها تودهنی به امریکاست -ضمنا پیشنهاد می کنم زیارتگاهی در حد مقبره امام زاده صالح تهران برای امامزاده حلیمه خاتون (کمی پائین تر از مصلا در خیابان طالقانی )خواهر گرامی امام رضا (ع) که تقریبا ناشناخته مانده جا دارد احداث شود