تبریزبیدار
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۲۰:۰۴ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۶۱

تبریزبیدار گزارش می دهد:

شیطنت های مجازی برای دستاویز کردن قانون ممنوعیت اقامت افغان ها در استان

بدنبال حضور تاریخی افغان ها در فینال فوتسال آسیا در تبریز، از عصر روز گذشته حواشی زیادی پیرامون موانع حضور هواداران افغانی در تبریز برای تشویق تیم ملی خود دست به دست شد که همگی از شیطنت های رسانه ای نشات می گیرد.

به گزارش تبریز بیدار ، فوتسالیست های زیر 20 سال تیم ملی فوتسال افغانستان در تبریز دست به کاری بزرگ زدند و به فینال آسیا رسیدند، کاری که تیم ملی ما در خانه و در ورزشگاه ۶ هزار نفری پورشریفی تبریز توان انجام آن را نداشت.

افغانی ها در روزی که هواداران زیادی نداشتند از سد اندونزی گذشتند و تیم ملی ایران مقابل چشمان علی کفاشیان و محمدرضا ساکت و هواداران تبریزی از ژاپن در وقت های اضافه باختند.

از پیام رئیس جمهور افغانستان تا ادعای نادرست مربی

بعد از این موفقیت محمد اشرف غنی احمدی رئیس جمهور افغانستان طی تماسی با کاروان این تیم، این موفقیت را به سرمربی این تیم تبریک گفته و اعلام کرد بی‌صبرانه منتظر شما هستیم تا بیایید و برای همه‌تان جوایزی را در نظر گرفتیم.

بدنبال این حضور تاریخی افغان ها در فینال آسیا، از عصر روز گذشته حواشی زیادی پیرامون موانع حضور هواداران افغانی در تبریز برای تشویق تیم ملی خود دست به دست شد تا جایی که تعدادی از اتباع افغانستانی مقیم ایران طی درخواست‌های توئیتری تقاضای حضور در تبریز کرده تا بتوانند این فینال رویایی و تاریخی برای ورزش کشورشان را عصر شنبه به تماشا بنشینند.

البته نقطه آغاز این شایعات پست سرمربی تیم ملی افغانستان در شبکه های اجتماعی بود. انوش دستگیری ادعا کرده بود تبریز منطقه ممنوعه برای حضور تماشاگران افغانستان برای تماشای بازی های این کشور است.

هواداران افغان حق حضور در فینال تاریخی در تبریز را دارند

این شایعات از قانون ممنوعیت اقامت و تحصیل اتباع افغان در چند استان کشور از جمله آذربایجان شرقی نشات گرفت و این قانون دستاویزی برای شایعات غربت فوتسالیست های افغان در تبریز شده است. اما آنچه که در قانون آمده اقامت و تحصیل در این استان ها ممنوع شده است و ارتباطی به حضور قانونی اتباع خارجی در آذربایجان شرقی ندارد. حال آنکه شواهد نشان می دهد تیم ملی افغانستان در بازی های قبلی خود در سالن پورشریفی تبریز تعدادی از هواداران خود را در کنار خود داشت.

فرماندار تبریز: هر تبعه خارجی با مجور قانونی و پاسپورت حق سفر به تبریز دارد

در همین راستا بهروز مهدوی فرماندار تبریز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار تبریزبیدار ضمن ابراز تاسف از شیطنت های رسانه ای در خصوص ممنوعیت حضور هواداران افغان در تبریز گفت: همه این فضاسازی های شایعه و شیطنت است و مشکلی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: هر تبعه خارجی که با مجوز قانونی و پاسپورت وارد کشور شود فرقی ندارد به کدام شهر ایران سفر کند و تبریز هم از این قاعده مستثنا نیست.

فرماندار تبریز تاکید کرد: هواداران افغانی مشکلی برای حضور در مسابقه فینال فوتسال آسیا در سالن پورشریفی تبریز را ندارند.

نظرات

CA

اقامت وتردد در زنجان وتبریز ممنوع است وافغان های پناهنده خارج از استان حق تردد بدون مجوز نمی گیرند ومجوزی صادر نمیشود . اطهارات فرماندارتان هم دروغ بزرگ است

CA

پس این قانون نژ ادپرستانه منع تردد واقامت اتباع افغان درمناطق ممنوعه بایک حرف فرماندار برداشته شد ؟؟!!