تبریزبیدار
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۶۳

جلالی خبر داد:

انعقاد قرارداد خريد 62 دستگاه مينی بوس برای ناوگان تبریز

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبريز و حومه از انعقاد قرارداد خريد 62 دستگاه مينی بوس نو با اعتباری بالغ بر 248 ميليارد ريال خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، فرخ جلالی امروز با اعلام خبر فوق، گفت: با مساعدت هاي شوراي محترم شهر و شهرداري تبريز، صد درصد هزينه خريد ميني بوس هاي مذکور توسط شهرداري تبريز پرداخت مي شود.

وي با اظهار گلايه از عدم تخصيص اعتبارات دولتي جهت نوسازي و خريد اتوبوس، اظهار کرد: با توجه به شرايط اقتصادي حاکم و عدم پرداخت ريالي از طرف دولت جهت خريد اتوبوس در ساليان گذشته، وضعيت نوسازي و خريد اتوبوس با مشکل جدي مواجه شده است و اگر امکانات فعلي مديريت نشود با کاهش تعداد اتوبوس فعال و به تبع آن مشکلات در ارايه خدمات به مسافران محترم مواجه می شويم.

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبريز و حومه، گفت: با وجود مشکلات فوق در ساليان اخير، اما با اهتمام شورا و شهرداري تبريز و با خريد و بازسازي اتوبوس تا حد توان در نوسازي ناوگان و کم کردن مشکلات تلاش شده است.
وي با اشاره به اينکه کل خطوط اتوبوسراني تبريز به ‌طور مرتب بر اساس توسعه خطوط بالادستي و توسعه شهر مورد بازبيني قرار مي‌گيرد، افزود: براساس اين مطالعات، خطوط از لحاظ لزوم توسعه، ادغام و حتي راه‌اندازی خطوط جديد بررسی می شود. بنابراين ظرفيت برخي از خطوط از نظر تعداد مسافر و مسافت مناسب اتوبوس نيست.

جلالی گفت: با برنامه ريزي هاي انجام گرفته و کارشناسي شده، خطوطي که ظرفيت اتوبوسي ندارد به خطوط ميني بوسي تغيير داده مي شود و با توجه به انعقاد اين قرارداد، از ميني بوس به جاي اتوبوس جهت انجام خدمات و جابجايي مسافر استفاده مي شود.
وي عنوان کرد: با توجه به تاکيد شوراي شهر و شهردار محترم، جهت نوسازي و خريد اتوبوس براي ناوگان حمل و نقل عمومي، با همکاري معاونت حمل و نقل پيگير خريد اوراق مالي به ميزان 400 ميليارد تومان هستيم که اميدواريم با تخصيص اين اعتبار که 50 درصد از طريق شهرداري و 50 درصد از طريق دولت تامين مي شود، مشکلات موجود برطرف شود.

نظرات

محمد
IR

سلام-سفارش ساخت مینی بوس را به خودرو سازی تراکتور سازی می دادید تا اشتغال ایجاد شود حتی ماشین سازی نیز که با هفتاد درصد ظرفیت خود کار می کند امکان ساخت مینی بوس را می تواند داشته باشد