تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۷۹۶

در چهار ماهه سالجاری؛

حوادث رانندگی در آذربایجان شرقی جان ۳۲۳ نفر را گرفت

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجانشرقی گفت: تلفات ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان در چهار ماهه امسال ۳۲۳ نفر بود.

به گزارش تبریز بیدار   آرتین کمالی، اظهارداشت: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته ها ۲۹۶ نفر بود، حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در استان ۲۵۷ نفر مرد و ۶۶ نفر زن بودند.

کمالی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۲۵ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۶۴ نفر در مسیرهای درون شهری، ۵ نفر در جاده‌های خارج از استان و ۲۲ نفر سایر راه‌ها گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ نفر از این تعداد خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۱۲ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه درتیر ماه امسال ۹۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۹۲ نفر بود یک نفر افزایش یافته است.

کمالی افزود: در طی چهار ماهه اول امسال تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۶ هزار و ۲۴۱ نفر بوده است که از این تعداد ۴ هزار و ۴۴۴ نفر مرد و یک هزار و ۷۹۷ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۶ هزار و ۲۸۰ نفر گزارش شده بود یک درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در تیرماه امسال یک هزار و ۹۱۱ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و ۸۰۶ نفر بوده ۱۰۵ نفر افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش ایرنا، تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۷ در استان ۹۱۷ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۴ نفر مرد بوده و بیش از ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر نیز مصدوم شدند.