تبریزبیدار
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۶۲۰۲

هشدار هواشناسی:

ناپایداری جوی در آذربایجان شرقی

مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی از وزش تند بادهای لحظه‌ای، بارش باران و کاهش دما طی طی امروز (یکشنبه) و فردا (دوشنبه) در استان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ،افشین ابراهیمی افزود: نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد شرایط ناپایداری جوی، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه  کلیه نواحی استان به ویژه نواحی شمالی و شرقی و منطقه ارسباران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

وی با اشاره به وزش تند بادهای لحظه‌ای، افزود: با توجه به وزش تند بادهای لحظه‌ای (حدود 40 تا 70 کیلومتر بر ساعت)، احتمال پرتاپ و سقوط اشیاء، شکستن درختان و آسیب به دکل‌های مخابراتی و داربست‌های  هیئت های عزاداری، دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره دوری و از استحکام داربست‌های هیئت های عزاداری اطمینان حاصل کرد.

وی ادامه داد: بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق، احتمال اصابت صاعقه، کاهش دما در طی روزهای یکشنبه تا دوشنبه (4 تا 8 درجه سانتی گراد) و در منطقه ارسباران مه، پیش بینی می‌شود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نیست .

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری و کاهش خسارات احتمالی در بخش کشاورزی، راهداری و حمل و نقل، منابع آب، مدیریت شهری و روستایی، امور عشایری و ... به عمل آید.