تبریزبیدار
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۲۰:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۶۲۹۴

عضو شورای نگهبان تاکید کرد؛

تبریز امروز هم باید علما و دانشمندان بزرگ تربیت کند

آیت الله علیرضا اعرافی در مراسم گرامیداشت شهید محراب آیت الله مدنی در تبریز گفت: دانشگاهیان و حوزه های تبریز باید امروز هم عالمان و مردان بزرگ و پیراسته تربیت کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله علیرضا اعرافی عضو فقهای شورای نگهبان عصر امروز در مراسم گرامیداشت شهید محراب آیت الله مدنی در تبریز گفت: در طول دوران های متمادی علما با مجاهدت هایی چون شهادت، تبعید، زندان ها و... از اسلام و انقلاب دفاع کرده اند.

وی افزود: شهید مدنی سرآمد علما در مجاهدت بود و علمای دیگری را هم به سمت مبارزه کشانده بود. مبارزات این پیرمرد نورانی و بزرگوار طوری بود که در زندان طاغوت هم، ساواک را خسته کرده بود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور خاطر نشان کرد: خستگی ناپذیری شهید مدنی در مسیر مبارزاتی انقلاب اسلامی و خدمت به مردم تجلی داشت و قدرت نفوذ این عالم بزرگوار طوری بود که با جوانان بخوبی ارتباط برقرار می کرد.

وی با بیان اینکه مردم تبریز تک هستند، افزود: تبریزی ها این افتخار را دارند که دو شهید محراب و سلسله شهدا و عالمان بزرگ را تقدیم اسلام کنند.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: دانشگاهیان و حوزه های تبریز باید این افتخارات را بزرگ بشمارند و امروز هم عالمان و مردان بزرگ و پیراسته تربیت کنند.

وی اطهار داشت: پیام این مراسم بزرگداشت این است که تبریز باید نگین علم و اخلاق و دانش در ایران باشد و دانشگاه ها و حوزه های این شهر دانشمندان و عالمان بزرگ را تربیت کنند.

نظرات

آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار
IR

سلام محیط فرهنگی مذهبی در تبریز امروز نیست (شک ندارم برنامه ریزی شده است ) محیط امامزاده شاه عبدالعظیم در تهران در بعد انقلاب ده پانزده برابر بزرگتر از قبل انقلاب شده و....-اما در تبریز چی حتی یک مرجع تقلید امروز نیست در حالیکه در دهه های قبل انقلاب در شهر دهها مرجع تقلید بودند وتنها در مساجد بازار پنج مرجع تقلاید نماز جماعت داشتند