تبریزبیدار
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۸:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۶۵۹۹

مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه در امور اربعین:

مردم آذربایجان اولین گروهی بودند که بعد از سقوط رژیم صدام تخم مودت با مردم عراق را کاشتند

سردار حسن پلارک گفت: از مردم آذربایجان تشکر ویژه ای دارم چرا که اولین گروه های مردمی بودند که بعد از سقوط رژیم صدام تخم مودت، برادری و همکاری را با مردم عراق کاشتند.

سردار حسن پلارک در حاشیه اجتماع زائران و خادمان اربعین حسینی در گفتگو با خبرنگارتبریز بیدار ،  گفت: از مردم آذربایجان تشکر ویژه ای دارم چرا که اولین گروه های مردمی بودند که بعد از سقوط رژیم صدام تخم مودت، برادری و همکاری را با مردم عراق کاشتند و در قالب ستاد بازسازی عتبات، حسینیه حیدریه را در نجف اشرف احداث کردند و بعدها در احداث صحن حضرت زهرا(س) و توسعه حرم نقش اساسی ایفا کردند.

بعد از 10 سال دوندگی، حسینیه کربلا به دامان مردم آذربایجان برگشت

وی به اهمیت حسینیه آذربایجانی ها در کربلا اشاره کرده و افزود: باید از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا سپهری تشکر کنیم که سالها پیگیری کردند تا این حسینیه دوباره به دامان آذربایجانی ها بازگشت، ایشان 10 سال ایثارگرانه دوندگی کرده و بیرق باعظمت آذربایجان در کربلا را برافراشتند.

تولیت عتبه امام حسین(ع) عنایت خاصی به مردم آذربایجان دارد

مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه در امور اربعین ادامه داد: حضرت آیت الله شیخ مهدی کربلایی تولیت عتبه امام حسین(ع) عنایت خاصی به مردم آذربایجان دارند و ایشان نیز پیگیر بازگرداندن حسینیه بودند و حتی سیستم امنیتی حرم را همراه کردند.

وی با بیان اینکه امروز اربعین به خار چشم دشمنان تبدیل شده، گفت: این حرکت نه کم نظیر بلکه بی نظیر است، کجای دنیا می توان یافت که 20 میلیون نفر حرکت کنند و در یک روز خاص و مکان خاصی جمع شوند و شعار دهند.

رسانه های غربی و آمریکایی عظمت اربعین را در لابلای اخبار خود گم می کنند اما دیگر نمی توانند

پلارک ادامه داد: رسانه های غربی و آمریکایی تلاش دارند این عظمت را در لابلای اخبار خود گم کنند اما برخلاف خواسته آنها، جوانان دنیا متوجه عظمت اربعین شده و در مورد این روز و قیام امام حسین(ع) سوال می کنند.

وی ضمن تقدیر از حرکت های مردمی در پیاده روی اربعین افزود: تمام موکب ها و هیات ها، مردمی است و امورات را مردم اداره می کنند، اما برخی مسایل از جمله تامین امنیت، جاده ها، ترابری بر عهده دولت و حاکمیت است.

رئیس سابق ستاد بازسازی عتبالت عالیات به همراهی مردم و دولت عراق در حماسه اربعین اشاره کرده و گفت: ممنون دولت و ملت عراق هستیم، دولت عراق تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت زائران انجام می دهد و امروز هیچ نگرانی امنیتی در عراق وجود ندارد.

وی ادامه داد: مردم عراق نیز با نیت پاک از زائران اربعین استقبال می کنند و موکب های ایرانی با موکب های عراقی عجین شده اند.

اغتشاش گران تحریک شده تکفیری ها و استکبار بوده و از مردم عراق نیستند

حرکات ایذایی در عراق یقینا جمع می شود

پلارک با تاکید بر اینکه مردم عراق عاشقانه از ما استقبال می کنند، افزود: البته عده اندکی نیز از سوی جریان های تکفیری تحریک شده و ضمن سو استفاده از مطالبات مردم عراق، حرکت های ایذایی انجام داده و دست به اغتشاش زده اند، این ها مردم عراق نیستند و استکبار جهانی پشتیبان آنها است و یقینا جمع خواهند شد.

وی تصریح کرد: دشمنان می خواستند با دفن کردن نهضت امام حسین(ع) منطقه را تسخیر کنند اما امروز اسلام به قدرت منطقه تبدیل شده و همگی در نتیجه حرکت اربعین است.