تبریزبیدار
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۷:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۶۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد؛

برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در آذربایجان شرقی

هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با سراسر کشور، هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، بهمن ماه سال‌جاری در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی در این رابطه اظهار کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار گروه و ۱۵ در روز پنجشنبه، سوم بهمن‌ماه، برگزار می‌شود؛ زمان ثبت‌نام این آزمون نیز اواخر آبان ماه خواهد بود.

محمدپور گفت: یکی از ارکان زیربنایی توسعه فرهنگ قرآنی، تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) در میان آحاد جامعه است که از طریق ارتباط و انس هرچه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه‌های گهربار ایشان در جامعه محقق می‌شود.

محمدپور با بیان این‌که حمایت از برنامه‌های آموزشی برای تحقق این هدف و تلاش برای کارآمدی و اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها از ماوریت‌های راهبردی معاونت قرآن و عترت است، افزود: برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی ازاقدامات مهم، لازم و تاثیرگذار در این رابطه است که در کنار سایر حمایت‌های مادی و معنوی، از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی موسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور و با هدف حمایت و بسترسازی هرچه مطلوب‌تر آموزش مفاهیم قرآن و عارف اهل بیت (ع) در سراسر کشور انجام می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و به روز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت را از اهم اهداف برگزاری این آزمون عنوان کرد.

وی تشریح کرد: آزمون سراسری قرآن و عترت در سال جاری، در ۴ گروه امتحانی و ۱۵ رشته شامل گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، گروه معارف اهل بیت (ع)، گروه حفظ قرآن کریم و گروه آموزش‌های الکترونیک برگزار خواهد شد.