تبریزبیدار
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۷۴

در جلسه صبح امروز مجلس؛

جنجال چند دقیقه‌ای بین نماینده قائمشهر و پزشکیان / میکروفونی که قطع و سپس وصل شد

در جلسه صبح امروز مجلس جنجال چند دقیقه‌ای بین نماینده قائمشهر و پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، به وجود آمد.

به گزارش تبریز بیدار  صبح امروز در صحن علنی مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده نماینده مردم قائم‌شهر در حال ارائه تذکر و اخطاری بود که مسعود پزشکیان (نائب رئیس و نماینده مردم تبریز) این تذکر و اخطار را وارد ندانست و میکروفن او نیز قطع شد.

پس از آن سید علی ادیانی در مقابل جایگاه هیأت رئیسه حضور پیدا کرد و با صدای بلند نسبت به برخورد مسعود پزشکیان رئیس جلسه اعتراض کرد.

دقایقی بعد نام ادیانی به عنوان مخالف یک پیشنهاد مطرح شد که پس از باز شدن میکروفن او گفت: شما نخواستید و خدا خواست تا اسم ادیانی به عنوان موافق انتخاب شود تا بتواند از تریبونی که در اختیار ملت است، صحبت کند. لذا به احترام مجلس حق شهرمندی کل مردم ایران و حق نمایندگی در اعتراض به رفتار خلاف آیین نامه ای رئیس جلسه صحبت نمی کنم.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس ادامه داد: به عنوان اعتراض نسبت به رفتار رئیس جلسه که برخلاف آیین نامه حق نماینده را تقطیع کرده صحبت نمی کنم.

مسعود پزشکیان در پاسخ به این اعتراض گفت: هیچگاه میکروفون هیچکدام از نمایندگان را قطع نکرده ام، مباحثی که مطرح می کنید صحیح نیست و تهمت است. بنا به نظر من اشکال آیین نامه ای مطرح شده در تذکر شما وارد نبود.