تبریزبیدار
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۸۶

اظهارات تامل برانگیز یک جامعه شناس در دانشگاه تبریز:

احمدی:طرفداران ولایت فقیه عشق را ذبح کردند! / از اقتدار دست برداریم و بگوییم «ما نمی توانیم»

احمدی عضو هیات موسس اتحادیه امت واحده عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز مدعی شد: طرفداران ولایت فقیه عشق را ذبح کردند و باید توبه کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، مجتبی احمدی عضو هیات موسس اتحادیه امت واحده عصر امروز  در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز طی سخنانی با موضوع عدالتخواهی، اقتدارگرایی و آرمان انقلاب اسلامی گفت: اقتدار گرایی و اقتدار ضد عدالت و ضد عشق است. همیشه گفتیم ما خوبیم اما نمی دانیم این «ما» کیست.

هم روحانی مقتول همدانی و هم ضارب مظلوم بودند!

وی افزود: از تیرماه ۹۶ روحانیت ما در کوچه و بازار بدست مردم کشته یا مجروح شده اند و آخرین بار در همدان روحانی مظلوم بدست جوان مظلوم کشته شد!

این جامعه شناس در ادامه بیان داشت: فرسایش ما را به فرسودگی روانی و افسردگی ملی و مهاجرت نخبگان می کشاند.

Image titleوی سیاست های کنونی کشور را مورد هجمه قرار داده و گفت: آینده ما با این دست فرمان جایی خوبی نمی رسد و باید از این اقتدارگرایی دست برداریم و به عشق و سال ۵۷ برگردیم. دیروز ما پر از تخاصم است و باید به فردا و عشق برسیم.

احمدی در ادامه ولایت فقها را نیز مورد نقد قرار داده و افزود: فقها بزرگوار بودند و در طول تاریخ خیلی زحمت کشیدند اما موضوع شناس نبودند اما گفتند ما می توانیم.

وی ادامه داد: عده ای دیگر نیز خودآگاهی تاریخی ندارند و می گویند به دوران پهلوی برگردیم.

«منی دئيلر سنی دئيلر»

این پژوهشگر علوم انسانی در تبیین راهکار خود برای جامعه گفت: باید به بی ایدگی برسیم و از منیت تاریخی دست برداریم و به «ما نمی توانیم» برسیم.

وی ادامه داد: برای آینده پر از اقتدار خیلی می ترسم، آینده ایران را کسانی خراب می کنند که هنوز هم می گویند ما ایده داریم.

احمدی اظهار داشت: نباید تکثر را کنار بگذاریم و به قول آن آهنگ ترکی «منی دئيلر سنی دئيلر»

عضو هیات موسس اتحادیه امت واحده در ادامه مدعی شد: طرفداران ولایت فقیه عشق را ذبح کردند و باید توبه کنند. اول برانداز جهان خدا است، محمدرضای پهلوی اقتدارگرا از هم پاشید، آینده ایران را عشق رقم خواهد زد.