تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۰:۰۶:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۸۸

تبیین عدالت در بستر روشنفکری دینی با دانشجویان دانشگاه تبریز:

عبدالکریمی: قبل از انقلاب یک سلطان داشتیم اما امروز صدها سلطان/ سپاه و بسیج مولفه های عدالت خواهی هستند

عبدالکریمی فیلسوف دین پژوه عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز گفت: قبلا یک سلطان داشتیم اما امروز صدها سلطان داریم، سلطان سکه، قیر، مسکن و...

به گزارش تبریز بیدار ، بیژن عبدالکریمی فیلسوف دین پژوه عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز طی سخنانی با موضوع عدالتخواهی، عدالت در بستر روشنفکری دینی اظهار داشت: در جامعه ای هستیم که آرمان ها محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بچه های سپاه و بسیج را دریابید، اینها مولفه های پیشرفت و عدالت خواهی هستند، افزود: در دل همین نظام که از اختلاس پر شده، افراد بسیار پاکی هم هستند، اما هر روز شان ایرانیان در مجامع جهانی پایین می آید، ارزش پول ملی ارزش کم می شود، قیمت مسکن بالا می رود.

آلترناتیو ساختاری در کشور نداریم

این عضو هیات علمی دانشگاه بیان داشت: آلترناتیو ساختاری در کشور نداریم، حتی این دولت را کنار بگذاریم نمی دانیم چه می شود.

وی ادامه داد: در انقلاب ایران با تغییر ساختار سیاسی، ساختار اقتصادی تغییر نکرده، قبلا یک سلطان داشتیم اما امروز صدها سلطان داریم، سلطان سکه، قیر، مسکن و...؛ در تهران خانه هایی می بینیم که کاخ شاه مقابل آن غلط کرده!

نظام باید حساب خود را با رانت خوارها جدا کند

این روشنفکر دینی ادامه داد: رهبری این نظام دست قدیسی بود که چهل سال نماز صبح را با وضوی نماز شب خوانده است.

عبدالکریمی در بیان راهکارهای خود برای عدالتخواهی گفت: نظام باید حساب خود را با رانت خوارها جدا کند و اعتراض مردم سرکوب امنیتی نشود. بانک ها دروغ می گویند و یک دروغ ساختاری است.