تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۰:۲۷:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۸۹

بررسی جامعه شناختی عدالت نظام آموزشی در دانشگاه تبریز؛

حسینی: از سال 68 تاکنون با یک رفسنجانی طرفیم که ۴ دولت عوض کرده

حسینی استاد دانشگاه تهران در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز گفت: پروسه دولت لیبرال از سال ۶۸ با دولت رفسنجانی شروع شد، تا امروز با یک رفسنجانی طرفیم که ۴ دولت عوض کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، سید مجید حسینی استاد دانشگاه تهران در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز طی سخنانی با موضوع عدالتخواهی، عدالت نظام آموزشی اظهار داشت: پروسه دولت لیبرال از سال ۶۸ با دولت رفسنجانی شروع شد، تا امروز با یک رفسنجانی طرفیم که ۴ دولت عوض کرده است. دعوای دولت های رفسنجانی و خاتمی و احمدی نژاد بر سر حجاب، فرهنگ و... است و بر سر اقتصاد سیاسی و توزیع رانت و منابع دعوایی ندارند که به آن نئولیبرال گویند.

وی افزود: با یک شهردار طرفیم به نام کرباسچی، با یک ایده اداره کشور روبرو هستیم که کارگزاران است.

همه چیز خصوصی شد اما خبری از توسعه نشد

این جامعه شناس در ادامه بیان داشت: ایران به سمت آرمانخواهی حرکت می کند اما دو نوع عدالتخواهی، عدالتخواهی دارای ایده و عدالتخواهی پوپولیست؛ ما با خطر عدالتخواهی پوپولیست روبرو هستیم.

حسینی افزود: انقلاب ایران، انقلاب عدالت بود. پس از جنگ به ایده توسعه کشور رسیدیم، هاشمی رفسنجانی معتقد بود با سرمایه و خصوصی سازی کشور را توسعه دهیم، شاخص ها نمی گوید ما توسعه یافتیم اما همه چیز خصوصی داریم چرا شکافت پول و سرمایه نداریم. امروز نه تنها با حاکمیت پول پرست بلکه با جامعه پول پرست طرفیم.

مازراتی سواری با 4 دختر و آرزوی شفاعت امام علی(ع)

وی به بازدید میدانی خود از یک مدرسه اشاره کرده و گفت: از یک دانش آموز ۷ ساله در مدرسه غیرانتفاعی تهران از آرزوهایش پرسیدم، گفت یک مازراتی با ۴ دختر در شمال و آرزوی دوم شفاعت کردن حضرت علی در قیامت بود، اولی را در اینستاگرام و دومی را در نظام آموزشی دیده است.


حسینی با بیان اینکه در جایی که زور و ظلم وجود دارد، گفتگو معنی ندارد، افزود: مثلا دولت با بازار مسکن کاری ندارد و کمپین صاحبخانه خوب راه انداخته که مستاجر و صاحبخانه با هم صحبت کنند! اینجا یکی برنده است و دیگری بازنده و گفتگویی در کار نیست. مگر می شود با داماد شریعتمداری گفتگو کرد که ۱۰۰ میلیارد را نخورد.

جزغاله شدن زنان کرمانشاهی چون به استادیوم و کنسرت ربط نداشت صدای کسی درنیامد

وی ادامه داد: هر جا دولت مسئولیت ها را خصوصی سازی کرده، خدمات را برای مردم گران کرده، مثلا مدرسه را غیرانتفاعی کرده، درمان را به بیمارستان خصوصی داده یا به جای مدیریت زلزله، سلبریتی ها از مردم پول می گیرند. دولت باید به مسئولیت های خود برگردد.

وی اظهار داشت: هفته گذشته چند زن در کرمانشاه سوختند و جزغاله شدند اما چون به استادیوم و کنسرت و حجاب ربط نداشت، صدای کسی در نیامد، نه بی بی سی نه صدا و سیما.