تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۶۶۹۴

استاندار آذربایجان شرقی:

استعدادیابی در کشور ما مورد توجه کافی قرار نگرفته است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که متاسفانه مسأله استعدادیابی در کشور ما مورد توجه کافی قرار نگرفته و از افراد مستعد نیز به شکل شایسته استفاده نشده است، گفت: از نهادهایی مانند کانون پرورش فکری انتظار داریم که در این زمینه، ورود جدی‌تری داشته باشند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبیران منتخب کانون به مناسبت هفته ملی کودک و نوجوان، گفت: خوشبختانه کانون پرورش فکری کودک و نوجوان فعالیت ‌های بسیار خوبی انجام داده که باید روز به روز پررنگ‌تر و باکیفیت‌تر شود.

وی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را مکان مناسبی برای شناسایی و ظهور استعدادهای کودکان و نوجوانان دانست و گفت: کانون پرورش نقش مهمی در تربیت آینده‌سازان ایران اسلامی دارد

استاندار آذربایجان شرقی، موضوع پرورش در کنار آموزش را در تداوم رسالت پیامبر اسلام(ص) مبنی بر مکارم اخلاق قلمداد کرد و گفت: تربیت در سنین کودکی و نوجوانی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است و کانون توانسته در کنار اولیای دلسوز، نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

پورمحمدی، داشتن آینده‌ای بهتر و توسعه‌یافته را وابسته به تربیت صحیح کودکان در تمامی حوزه‌ها دانست و ادامه داد: دانشمندان معتقدند که محیط مناسب نقش بسیار موثری در تربیت‌پذیری صحیح کودکان دارد که کانون پرورش فکری، یکی از محیط‌های مناسب برای تحقق این مهم است.

وی افزود: تربیت صحیح و اصولی کودکان همانند کاشتن یک نهال است که استمرار این تربیت، آن را به درختی پربار و تنومند تبدیل می‌کند.