تبریزبیدار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۶۸۱۰

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نقش کتاب و کتابخوانی در پیشرفت تمدن بشری تاثیر گذار است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نقش کتاب و کتابخوانی را در پیشرفت تمدن بشری تاثیر گذار عنوان کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم صبح امروز در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز و دهمین نمایشگاه مطبوعات استان گفت: کتاب همزاد بشر است و هیچ زمانی از اجتماع انسانی دور نبوده و نخواهد بود، از گذشته تا کنون هم پای هم پیش رفته اند و یکی بر دیگری اثر بخش بوده است.

امام جمعه تبریز افزود:کتاب جزئی از تاریخ تمدن بشری است و گویای تفکرات اجتماعی در دوره های گوناگون نیز به حساب می آید، کتاب نقش اساسی در تمدن بشری داشته و بین پیشرفت و تمدن بشری با کتاب و کتابخانه همیشه یک رابطه مستقیم و تاثیرگذار بوده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نقش کتاب و کتابخوانی را در پیشرفت تمدن بشری تاثیر گذار عنوان کرده و گفت: روح یک جامعه در پرتو این مهم بارور می شود میراث فرهنگی و تمدن اسلامی همیشه مملو از کتاب های بزرگانی است که افتخار جامعه بشری بوده اند و تمام همت پیامبران و این نویسندگان این بوده که بشریت را به کتاب و راه روشنی بخش آن رهنمون سازند .

گفتنی است دهمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی ۲۹ مهر ماه لغایت ۴ آبان ماه امسال همزمان با نمایشگاه کتاب تبریز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار می شود و تحریریه تبریزبیدار در سالن استاد شهریار پذیرای شهروندان است.