تبریزبیدار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۸:۰۷:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۷۶۸۲۱

مديرکل فرودگاههاي استان خبر داد؛

82 پرواز از تبریز به مشهد در ایام ۲۸ صفر انجام می شود

آذری گفت: براساس برنامه‌ريزي صورت گرفته 82 پرواز براي جابجايي مسافران و زائران مشهد مقدس در ایام ۲۸ صفر از فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز انجام مي‌شود.

به گزارش تبریز بیدار  رامین آذری مدیر کلفرودگاههاي آذربايجان شرقي اظهار داشت: همزمان با 28 صفر و سالروز شهادت پیامبر اکرم(ص) امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) براساس برنامه‌ريزي صورت گرفته 82 پرواز براي جابجايي مسافران و زائران مشهد مقدس از فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز انجام مي‌شود.

آذری در تشریح این حجم پرواز از فرودگاه تبریز گفت: از تعداد یاد شده 44 پرواز به صورت فوق‌العاده و صرفاً بخاطر این ایام برقرار شده و 38 پرواز نیز به صورت برنامه‌ای و در زمان‌های عادی بین تبریز و مشهد در فرودگاه شهید مدنی انجام می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت این تعداد پرواز برای جابه‌جایی 16 هزار نفر برای 28 صفر تاکید کرد: از 44 پرواز فوق العاده ایجاد شده برای این ایام 16 پرواز توسط شرکت هواپیمایی آتا و با هواپیماهای MD  از 2 تا 10 آبان دایر شده است.

مدیرکل فرودگاههای استان اظهار داشت: شرکت هواپیمایی سپهران با 14 پرواز، هواپیمایی بوئینگ 737 ، ایران ایرتور با 12 پرواز توسط ایرباس600-300 و شرکت هواپیمایی ساها با 2 پرواز بوئینگ 737 اقدام به جابجایی مسافران بین تبریز و مشهد برای ایام 28 صفر خواهند کرد.

به گفته رامین آذری مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در حال حاضر به طور میانگین 32 پرواز از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به مقصد فرودگاههای داخلی و 4 پرواز به مقاصد خارج از کشور تیکاف صورت می‌گیرد که فرودگاه تبریز پل ارتباطی هوایی با تهران، مشهد، شیراز، اهواز، بندرعباس، اصفهان، کیش، عسلویه، ساری، رشت و کرمان را در داخل کشور و استانبول، نجف، جده و مدینه در خارج از کشور را دارد.