تبریزبیدار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۲۳:۲۷:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۶۸۲۲

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه بازدید از غرفه تبریز بیدار مطرح کرد؛

از نقدهای منصفانه تبریزبیدار استقبال می کنم

محمدپور با حضور در غرفه تبریزبیدار در دهمین نمایشگاه مطبوعات استان گفت: تبریزبیدار در اغلب جریان سازی ها حضور دارد و از نقدهای منصفانه آن استقبال می کنم.

محمد محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از غرفه  تبریز بیدار  در دهمین نمایشگاه مطبوعات استان گفت: اگر بخواهیم کارکرد و عملکرد رسانه های استان را به لحاظ زمانی با ۱۰، ۱۵ سال گذشته مقایسه کنیم قطعا به لحاظ کمی، کیفی و حرفه ای رویش هایی در رسانه های استان رخ داده است.

رسانه های استان بیش از پیش در گسترش تعاملات سازنده بین دولت و مردم نقش ایفا کنند

وی افزود: رسانه های استان بی تردید در جریان مدیریتی و افکار عمومی استان موثر هستند و اکنون تقریبا بیش از ۲۹۰ رسانه در استان داریم که جایگاه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است و انتظار داریم رسانه هایمان بیش از پیش در توسعه گفتمان استان، گسترش تعاملات سازنده بین دولت و مردم نقش داشته باشند که در اینصورت می توانیم پیشرفت کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت وجود انسجام، وحدت و یکدلی بین رسانه ها گفت: اگر رسانه ها موجب از بین رفتن انسجام اجتماعی و ملی شوند از رسالت خود دور شده اند.

Image title


نمایشگاه مطبوعات فضایی برای همگرایی رسانه های استان
محمد پور افزود: در استانمان بین رسانه ها نوعی همگرایی رخ داده که نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری نشانگر این همگرایی است که امیدواریم تعامل بین رسانه ای گفتمان فرهنگی، اخلاق و معنویت را در استان خود گسترش دهیم و موجب توسعه همه جانبه در استان شویم.

تبریزبیدار در اغلب جریان سازی ها حضور دارد و از نقدهای منصفانه آن استقبال می کنم 

وی در ادامه در خصوص پایگاه خبری تبریزبیدار اظهار داشت: اخبار تبریز بیدار را پیگیری می کنم و در اغلب جریان های موجود حضور دارد و از فضای نقد سازنده و منصفانه استقبال می کنم.

محمد پور در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت پروژه احیای مقبرة الشعرا گفت: از اول بنای مقبره الشعرا، پروژه  گسترده بود، سال ۱۳۵۰ انجمن آثار ملی با توجه به اینکه ۴۱۰ شاعر در قدمت هزار ساله در این مجموعه دفن شده بودند مسابقه ای بنام طرح جامع طراحی کرد که در اوایل انقلاب چندسالی تعطیل شده بود و بعدا فضایی که شهرداری برای اجرای پروژه تملک کرده بود، معطوف به پارک و فضای سبز شد و در واقع فضای المانی و میراثی مقبرة الشعرا تحت الشعاع فضای پارک قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس در آن زمانه طرح اولیه ادامه پیدا می کند و پروژه اجرایی شود که این طرح ناقص بود و نهایتا سال ۸۵ بر اساس مصوبه ای که از طرف دولت منابع اختصاص داده شده بود؛ ادامه پروژه اجرایی می شود و بعد از دوره ای منابع تأمين نمی شود و مدیریت این پروژه به اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی رسید که از سال ۹۳ به شهرداری واگذار شده و طرح جامع تری توسط شهرداری اجرا می شود و فضاهایی که ایجاد شده یک ارزش افزوده محسوب می شوند و برای آینده ی مقبرة الشعرا قطعا فضای مناسب نیاز است و از شهرداری قدردانی می کنم.

مناسب سازی فضای مقبره الشعرا تا عید نوروز 99 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: اعتبار پروژه چند سالی حذف شده بود که امسال با پیگیری احیا کردیم و شهرداری عزم خود را جزم کرده که منابعی تخصیص دهد و در ردیف اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز  ۱۰ میلیارد پیش بینی شده است و تاکنون 15 درصد تخصیص یافته؛ اگر ابلاغ اعتبار صورت گیرد، پروژه با همراهی شهرداری ادامه خواهد داشت.

Image title


وی ادامه داد: هیات امنای مقبرة الشعرا به ریاست استاندار تشکیل شده است و ۵ جلسه برگزار شده و توانستیم شرایط را تا پایان سال به گونه ای پیش ببریم که بازدید کنندگان در عید نوروز 99 از فضای نسبتا مناسبی بازدید کنند.