تبریزبیدار
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۶۸۳۸

مدیر خانه مطبوعات استان در حاشیه بازدید از غرفه تبریز بیدار مطرح کرد؛

نمایشگاه مطبوعات بهار رسانه ای اهالی خبر و فعالان رسانه است

شفیعی با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات تنها محلی برای نشان دادن و شناساندن مطبوعات و رسانه ها نیست، گفت: نمایشگاه مطبوعات بهار رسانه ای اهالی خبر و فعالان رسانه استان شناخته می شود.

مرتضی شفیعی، مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از غرفه تبریزبیدار در دهمین نمایشگاه مطبوعات استان گفت: رسانه در جامعه رکن اصلی دموکراسی شناخته می شود و قطعا برای رسیدن به توسعه تعالی و پیشرفت نیاز به رسانه و اصحاب رسانه داریم.

Image title

وی افزود: یکی از چالش های اجتماعی و فشار های مردمی که از مسئولین و دولت ها می شود فشار اصلی از طرف دولت هاست؛ اگر رسانه نباشد در محدوده جغرافیایی خاص محدود می ماند چرا که در تحولات اخیر جنگ یمن رسانه ها به این مسئله پرداخت نکرده بودند و مظلومیت مردم یمن در چارچوب کشور مانده بود و جنایت ها محصور ماند ولی از زمانی که رسانه ها به صورت ویژه و مطالبه گرانه جنایت های رژیم سعودی را محکوم کردند جامعه بین المللی وارد میدان شدند لذا رسانه در تحولات مختلف نقش موثری دارد.

Image title

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی بعد از تهران بیشترین تعداد رسانه دارای مجوز است که نزدیک به ۵۰۰ رسانه مکتوب و دارای مجوز در استان فعال است که نشانگر ظرفیت های استان در حوزه رسانه است که این ظرفیت ها در راستای تحقق مطالبات و پر کردن خلاء هایی است که در گذشته ایجاد شده، برای تحقق جایگاه حقیقی آذربایجان و تبریز از رسانه ها می توان استفاده کرد تا جایگاه استان و مردم بیش از پیش بدرخشند.

Image title

مدیر خانه مطبوعات استان خاطرنشان کرد: دهمین دوره نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان نیز همچون گذشته به همت خانه مطبوعات و رسانه های استان برگزار می شود که در برگزاری این رویداد تشکل های صنفی مطبوعات دیگر با خانه مطبوعات همکاری می کنند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات تنها محلی برای نشان دادن و شناساندن مطبوعات و رسانه ها نیست، گفت نمایشگاه مطبوعات بهار رسانه ای اهالی خبر و فعالان رسانه استان شناخته می شود که قطعا این رویداد برکات مختلفی به همراه دارد ضمن اینکه مخاطبان نمایشگاه کتاب و مطبوعات با فعالیت های رسانه های استان آشنا می شوند و فعالیتشان را از نزدیک می بینند.


وی ادامه داد: نمایشگاه مطبوعات یک فرصت است تا تبادل نظر، اندیشه و تجربه در بین خود داشته باشند قطعا تبادل اندیشه ها در راستای اعتلای سطح مطبوعات محلی اثر گذار است.

شفیعی خاطرنشان کرد: نمایشگاه مطبوعات فرصتی است برای رسانه های نوپا و نو ظهور و رسانه هایی که به تازگی کارشان را شروع می کنند نیاز دارند تا شناخته شوند و قابلیت های خود را نشان دهند که این نمایشگاه فرصت و زمینه را برای این کار ایجاد کرده است.

وی درپایان گفت: سعی ما بر این بود که در این رویداد مهم رسانه ای استان که بعد از جشنواره مطبوعات برگزار می شود از نشریه ی بخش خصوصی، رسانه های مردمی و رسانه هایی که غیر دولتی اداره می شوند حمایت کنیم.