تبریزبیدار
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۳۱:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۶۸۴۰

مدیر کل امور بانوان استانداری در حاشیه بازدید از غرفه تبریز بیدار مطرح کرد؛

میزبانی تبریز از نشست منطقه ای سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان

مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بزودی میزبان نشست منطقه ای شمال غرب تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه ی زنان و خانوار در تبریز خواهیم بود.

رقیه صادق زاده مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از غرفه تبریز بیدار در دهمین نمایشگاه مطبوعات استان گفت: کیفیت رسانه هایی که در استان وجود دارد خوب است و هماهنگی و برنامه ریزی خوبی در ارائه گزارشات به مردم بین رسانه ها وجود دارد.

وی افزود: حضور بانوان در عرصه مطبوعات فعال است و امیدواریم شاهد پیشرفت بانوان استان باشیم چر اکه در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی فعالیت های خوبی دارند و در این نمایشگاه نیز شاهد تلاش بانوان هستیم که این نشانگر توانمندی آنها است.

وی ادامه داد: در دفتر امور بانوان استانداری فعالیت هایی در حوزه ی زنان و مباحث توانمد سازی زنان انجام می دهیم؛ فعالیت اخیرمان توانمد سازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر مشاغل خانگی است که حدود ۲ هزار و ۳۰۰ زن سرپرست خانوار که یک سری شاخص هایی در نظر گرفته شده با همکاری جهاد دانشگاهی و اداره کل کار و تعاون استان صورت می گیرد که گام اول شناسایی زنان سرپرست خانوار بوده؛ خواهشمان از تمامی دستگاه ها این بود که در کنار ما باشند و در مباحث زنان سرپرست خانوار از ما حمایت کنند و زنانی را که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند به ما معرفی کنند.

مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بزودی میزبان نشست منطقه ای شمال غرب تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه ی زنان و خانوار در تبریز خواهیم بود که فعالین این حوزه از استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان حضور دارند و ۲۰۰ نفر از معاونت امور زنان، ریاست جمهوری، مقامات استانی و معاونین سیاسی، امنیتی، اجتماعی حضور خواهند داشت که امیدواریم برنامه ی خوبی جهت تقویت برنامه ها انجام دهیم و در شناسایی ضعف ها راهکار های مناسبی جهت ارتقای ضعف ها انجام دهیم.

تشکر از تبریزبیدار بجهت پوشش مطلوب اخبار امور بانوان

وی در خصوص پایگاه خبری تبریزبیدار نیز اظهار داشت: از پایگاه خبری تبریز بیدار تشکر می کنم که برنامه های مختلف ما را پوشش می دهند و همیشه پیگیر اخبار و اطلاع رسانی های پایگاهتان هستم ان شاءالله برنامه های ما را به نحو احسن پوشش دهید تا بانوان استان هم از برنامه هایی که در سطح استان اجرا می شوند اطلاع داشته باشند.

وی ادامه داد: برنامه های دفتر ما نه تنها برای افراد شاغل دستگاه های اجرایی است بلکه برای عموم مردم است و کارگاه ها و برنامه های آموزشی، برنامه هایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و مباحث مهارت آموزی داریم.

صادق زاده در مورد برنامه های مدنظر برای بانوان گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر در پارک ها، فرهنگسراها کانون ها و مدارس آموزش داده می شود  که با استقبال خوبی از سوی خانواده ها روبرو شده است.