تبریزبیدار
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۴۸:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۲۶

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مطرح کرد؛

حساس کردن مردم به خطرات مواد مخدر جزو ضروریات است

پورمحمدی گفت: حساس کردن مردم نسبت به تبعات مصرف مواد مخدر، یکی از از ضرورت‌های فعلی است که انتظار داریم صداوسیما و رسانه‌ها، توجه بیشتری نسبت به این امر داشته باشند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مرکز ماده 16 را افتخاری برای استان دانست و اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این مرکز برای درمان و بازتوانی معتادان انجام شده و باید نتیجه اقدامات انجام شده به صورت مستمر ارائه شود.

وی افزود: لازم است ارزیابی ویژه‌ای از عملکرد و خدمات ارائه شده در این مرکز صورت گیرد و وضعیت معتادان بهبود یافته پس از ترخیص از این مرکز از نظر بازگشت به چرخه اعتیاد بررسی شود. 

استاندار آذربایجان‌شرقی به سفر اخیر سردار مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به تبریز اشاره کرد و گفت: در این سفر نسبت به حمایت مالی از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و تقویت مرکز ماده 16 تعهداتی صورت گرفت که انتظار داریم عملی شود. 

وی مبارزه با شیوع مصرف مواد مخدر در جامعه را نیازمند همت جمعی دستگاه‌های مسئول و مردم دانست و افزود: حساس کردن مردم نسبت به تبعات مصرف مواد مخدر، یکی از از ضرورت‌های فعلی است که انتظار داریم صداوسیما و رسانه‌ها، توجه بیشتری نسبت به این امر داشته باشند. 

پورمحمدی در پایان حفظ وضعیت موجود در هر سازمانی را بدترین نگرش نسبت به مدیریت دانست و گفت: رصد فرهنگی و اجتماعی اقدامات و فعالیت‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، ضروری است و باید تمام دستگاه‌های اجرایی و شهرداری تبریز نسبت به تامین هزینه های جاری مرکز ماده 16، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.