تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱:۳۹ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۳۷

معاون اول رئیس جمهور در جمع مردم زلزله زده سراب:

یاد گرفته ایم که در حین وقوع حوادث اختلاف نظرها کنار گذاشته شود

جهانگیری گفت: از همان اولین لحظات وقوع زلزله، سپاه پاسداران، ارتش و ناجا در محل حضور یافتند. یاد گرفته ایم که در حین وقوع حوادث اختلاف نظرها کنار گذاشته شود و به داد مردم برسیم.

به گزارش تبریز بیدار ، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده سراب در جمع مردم گفت: در جمهوری اسلامی قادر به مقابله سریع در برابر هر گونه حوادث هستیم و همه نهادهای کشور هماهنگ و همدل برای کمک به مردم جلو آمده و ایستاده اند.

وی ادامه داد: از همان اولین لحظات وقوع زلزله، سپاه پاسداران، ارتش و ناجا در محل حضور یافتند. یاد گرفته ایم که در حین وقوع حوادث اختلاف نظرها کنار گذاشته شود و به داد مردم برسیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سردسیر بودن مناطق زلزله ده آذربایجان شرقی افزود: مردم مطمئن باشند دولت برای دغدغه سرمای مردم و خروج آنها از این وضعیت راه حل دارد.

مردم یا با پول دولت خانه اجاره کنند یا در واحدهای ضربتی ساکن شوند

جهانگیری ادامه داد: مردم دو راه حل دارند، یا می توانند تا پایان بازسازی در نزدیک ترین محل، خانه ای اجاره کنند و دولت کرایه آن را بدون محدودیت پرداخت کند یا اگر می خواهند در همین محل مستقر شوند، بنیاد مسکن واحدهای ضربتی چند روزه ایجاد کند.

وی تاکید کرد: برای اسکان موقت بصورت اجاره ای هیچ محدودیتی وجود ندارد و بهای آن توسط دولت پرداخت خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور به خسارات مالی ناشی از زلزله اشاره کرده و گفت: وام های معیشتی با نرخ سود پایین و کمک های بلاعوض برای پیش بینی شده است.