تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۲۹:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۴۳

میلیاردرِ تبریزی مهاجر همچنان علم می خرد؛

از جنجال جشنواره علمی تا جایزه هارد ور / پولاد: حمالی یعنی ابزار دنیا منهای شعور

پولاد عصر امروز در آیین اختتامیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) در تبریز گفت من آماده ام برای جوانانی که با هارد ور(سخت افزار) کار می کنند نه سافت ور(نرم افزار) حمایت کنم و جایزه دهم.

به گزارش تبریز بیدار ، علی پولاد تاجر تبریزی مقیم ترکیه عصر امروز در آیین اختتامیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) در محل نمایشگاه بین المللی تبریز اظهار داشت: اگر انسان و فرهنگ و شعور انسان را بررسی کنیم، می بینیم شرکت های فورد، سیمنس، مرسدس و... کار می کند اما شخصی می آید با چهل سال سن و بدون لباس ایمنی، ۶۰ میلیارد دلار سرمایه دارد که بیشتر از مرسدس بنز است، این یعنی سیستم از حالت قدیمی عوض شده است.

وی ادامه داد: باید متوجه شویم که یک کامیون گوجه فرنگی می فروشیم اما تنها یک پلاستیک ۲۰۰ گرمی می گیریم.

پولاد افزود: اگر تنها از هم تعریف کنیم، نتیجه نخواهیم گرفت و پول مردم از بین می رود.

این سرمایه دار تبریزی با بیان اینکه انسان دو دزد دارد گوش و چشم، گفت: اگر گوش بشنود چشم نبیند ما خیال می کنیم و اگر چشم ببیند و گوش نشنود باز هم خیال می کنیم. الان دنیا با وسایل فعلی عقل و شعور را می گیرد و ما حمال دنیا و وسایل آن می شویم.

وی افزود: من چهار سال پیش پیشنهاد کردم که سالانه برای افرادی که نمرات ۱ می آورند جایزه بدهیم، الان پیشنهاد می کنم شمالغرب نیز اضافه شود و من آماده ام از جوانانی که با هارد ور(سخت افزار) کار می کنند نه سافت ور(نرم افزار) حمایت کنم و جایزه دهم.

گفتنی است پیش از این خبر برگزاری جشنواره «جایزه علمی علی پولاد برای دانشجویان تبریز» با اعتراض فعالین دانشجویی دانشگاه تبریز روبرو بوده است. این سرمایه دار مهاجر کتابی نیز با عنوان «شناسنامه تبریز» به رشته تحریر درآورده که با موجی از نقد فعالین فرهنگی و اجتماعی تبریز مواجه شده است.