تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۵۹:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۷۷۱۴۴

با اعتباری افزون بر 2 هزار و 800 میلیارد تومان؛

اجرای سه طرح مهم عمرانی در تبریز با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء و شهرداری

عملیات اجرای سه طرح عمرانی مهم در تبریز با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء و شهرداری و اعتباری افزون بر 2 هزار و 800 میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش تبریز بیدار ، از امروز عملیات اجرای سه طرح عمرانی مهم در تبریز با اعتباری افزون بر 2 هزار و 800 میلیارد تومان آغاز شد. این طرح ها شامل پارک بزرگ تبریز، مرکز دفن بهداشتی پسماند و اتوبانولایت است که با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهرداری تبریز در ۴۸ ماه به بهره برداری خواهد رسید.

Image title

ایجاد قطب تفریحی در غرب تبریز

پارک بزرگ تبریز به مساحت 600 هکتار در شمال غرب این شهر واقع شده است و در 2 مرحله اجرا می‌شود که شامل آماده سازی و اجرای تاسیسات زیربنایی، خدماتی، تفریحی، ابنیه های عمومی، اماکن ورزشی و دریاچه مصنوعی است.

Image title


هدف از اجرای این طرح ایجاد قطب تفریحی و گردشگری و افزایش ارزش افزوده منطقه غرب تبریز، جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، رونق اقتصادی مناطق محروم و ایجاد محیط مدرن تفریحی برای استفاده خانواده ها و گذران اوقات فراغت است.

توسعه مرکز دفن بهداشتی پسماند تبریز و آماده سازی تصفیه خانه شیرابه

طرح توسعه مرکز دفن بهداشتی پسماند تبریز هم به منظور اجرا و آماده سازی تصفیه خانه شیرابه و ۴ سلول لندفیل دفن بهداشتی پسماند به ظرفیت 500 تن زباله در روز در زمینی به مساحت 12 هکتار اجرا می شود.

هدف از اجرای این طرح توسعه و افزایش ظرفیت دفن بهداشتی پسماند تبریز، کنترل شیرابه حاصل از پسماند و جلوگیری از نفوذ به آب های زیرزمینی و رودخانه ها، هدایت شیرابه به تصفیه خانه و تصفیه و تولید آب با مصارف کشاورزی و ایجاد مرکز بازیافت زباله و برگشت سرمایه است.

بزرگراه پاسداران به جاده تبریز - اهر متصل می شود

طرح اتوبان ولایت و سازه های تکمیلی آن به طول 8 کیلومتر اتوبان به همراه ۶ تقاطع غیر همسطح با هدف اتصال بزرگراه پاسداران به جاده تبریز - اهر و ایجاد مسیر دسترسی آسان به شهرک های تازه تاسیس رشدیه، باغمیشه، نصر، مصلی، مرزداران، فجر به ویژه در مواقع بحران اجرا می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح ها گفت: این قرارگاه در هر استان بیش از یک هزار طرح محرومیت‌ زدایی اجرا می‌کند و هر هفته تعدادی از این طرح‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

سردار سعید محمد افزود: این طرح ها در زمینه تامین آب شرب روستایی و ساخت پل ها، ابنیه راه ها، مدارس، خانه های بهداشت و درمانگاه ها است که با استفاده از منابع سپاه پاسداران و کمک های مردمی اجرا می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص): سپاه مدافع واقعی مردم است

وی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در کنار فعالیت در حوزه های نظامی و توسعه زیرساخت ها در حوادث و بحران ها نیز به مردم خدمت رسانی می کند ادامه داد: سپاه مدافع واقعی مردم است و کمک رسانی به آن ها را در شرایط سخت وظیفه و تکلیف خود می داند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اضافه کرد: همانطور که مجموعه سپاه پاسداران برای کشور اقتدار نظامی ایجاد کرده در زمان کنونی و در شرایط سخت و تحریم های ظالمانه که معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده است و در کنار مردم برای کاهش مشکلات آنان خدمت رسانی می کند.

سردار محمد تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم با وجود همه فشارها و تحریم ها در همه عرصه های فنی و مهندسی و حوزه هایتک(فن آوری سطح بالا) به خودکفایی رسیده است.

Image title


وی یادآوری کرد: هم اکنون این قرارگاه در کنار بخش خصوصی کشور با داشتن 5 هزار شرکت مشاوره، پیمانکاری، طراحی و سازندگی و بدنه 200 هزار نفری از جامعه مهندسان مشغول فعالیت های سازندگی و توسعه زیرساخت هاست.

سردار محمد افزود: تفاهم نامه اجرای 2 طرح دیگر شامل تراموا و کنارگذر شمال غرب نیز با شهرداری تبریز به امضا رسیده است که در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود.

استاندار آذربایجان‌ شرقی هم با اشاره به وجود مشکلات و کاستی ها در استان گفت: هم اکنون وضع استان در حوزه صنعت، کشاورزی و تجارت خوب است و برخی مشکلات و کاستی های موجود نیز می‌تواند با همدلی و تقویت توانمندی ها رفع شود.

Image title


محمدرضا پورمحمدی افزود: همدلی مردم، دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی در کمک رسانی به مردم زلزله زده این مناطق صحنه های زیبایی از همدلی را به نمایش گذاشته است که این صحنه ها در سایه توجه به ارزش های انقلابی و اسلامی روی داده است.

وی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی حدود 70 درصد از خانه های روستایی در این مناطق بهسازی و بازسازی شده است و این زلزله تلفات و خسارت های زیادی بر مردم تحمیل نکرد و تنها خانه های خشتی و گلی آسیب دیدند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در شرایط فعلی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه توان فنی و مهندسی بالایی دارد و می تواند شهرداری تبریز را در پیشبرد طرح ها کمک کند.

استاندار: سپاه در تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب همکاری کند

پورمحمدی همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه را در تولید آلومینا از نفلین سینیت در سراب خواستار شد و ادامه داد: هم اکنون از ظرفیت حدود یک تنی این مجتمع معدنی استفاده می شود و با توجه به آماده بودن زیرساخت ها، طرح ها و نقشه های آن، می توان از ظرفیت 70 هزار تنی آن بهره برداری کرد.

وی گفت: در صورت بهره برداری از این مجتمع تا 3 سال آینده برای 30 تا 40 هزار نفر از مردم استان اشتغال ایجاد می شود.

شهردار تبریز نیز در این مراسم گفت: اجرای سیاست های کلان را در حوزه عمرانی، اجرای پروژه های زیربنایی و زیرساختی تبریز در اولویت قرار داده ایم.

ایرج شهین باهر افزود: در پی انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، امروز عملیات اجرایی 3 طرح مهم مدیریت شهری تبریز که زیرساختی و زیست محیطی است، آغاز شد.

وی اضافه کرد: در مواقع بحران و مشکلات با همدلی و همراهی و استفاده از ظرفیت های موجود می توان مشکلات را حل کرد و کارهای زیادی را انجام داد و امروز در وضع بد اقتصادی و معیشتی، شهرداری ها با همکاری سپاه و همه دستگاه ها و ارگان ها طرح های مهمی اجرا می کنند.