تبریزبیدار
پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۶۸

دادستان تبریز در گفتگو با تبریزبیدار:

عاملان اصلی تحریک جوانان برای اغتشاش و اخلال در نظم عمومی مجازات خواهند شد

دادستان تبریز گفت: عاملان اصلی تحریک جوانان و نوجوانان جهت تحصّن های غیر قانونی و رفتار های مخرب طبق قانون مجازات خواهند شد.

بابک محبوب علیلو، دادستان تبریز در گفتگو با  تبریز بیدار در خصوص عوامل اغتشاشات اخیر در این شهر گفت: عده ای از عوامل شناسایی شده اند و تعدادی در حال شناسایی هستند،  افرادی که به اموال عمومی تعرض کنند و در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند، مرتکب جرم شده اند و  قانون برخورد با چنین رفتارهای ناهنجار اجتماعی را مشخص کرده است.

وی با تاکید بر اینکه با قاطعیت با افرادی که مرتکب این چنین رفتار شده اند، در محدوده مقررات برخورد می شود، افزود: متاسفانه این افراد امنیت جامعه را به هم زده و آسایش و آرامش عمومی مردم را مختل کرده بودند.

خانواده ها مراقب گرفتار شدن فرزندان خود در دام فضاسازی ها باشند

دادستان تبریز اظهار داشت: از خانواده ها انتظار داریم از فرزندان خود مراقبت کنند تا تحت تاثیر و اغفال فضاسازی معاند در داخل یا خارج نشوند تا مبادا مرتکب رفتار های مجرمانه شوند.

وی با اشاره به راهپیمایی مردم در محکومیت آشوبگران بیان داشت: از مردم سپاسگزاریم که در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری بلافاصله صف خود را از  اراذل و اوباش، اشرار و اغتشاشگران جدا کردند.

مردم هوشیار تبریز پاسخ قاطعی به اوباش دادند

علیلو خاطر نشان کرد: معدود افرادی شنبه(25 آبان) به بهانه اعتراض به مدیریت مصرف سوخت دست به رفتار های ناهنجار اجتماعی زده و به اموال عمومی و اشخاص تعرض کرده بودند که خوشبختانه با هوشیاری مردم شریف، غیرتمند و ولایت مدار استان مخصوصا در شهر تبریز با حضور در راهپیمایی جوابشان داده شد.

دادستان تبریز افزود: در این راهپیمایی بنا به تخمین ناظران منصف بیش از هزاران نفر شرکت کرده بودند لذا مردم ما هیچ گاه از رفتار های ناهنجاری که امنیت عمومی و نظم اجتماعی را به هم بزند حمایت و طرفداری نمی کنند.

وی ضمن قدردانی از مردم بخاطر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی ایران و حریم امنیت و نظم اجتماعی، تاکید کرد: عاملان اصلی تحریک جوانان و نوجوانان جهت تحصّن های غیر قانونی و رفتار های مخرب طبق  قانون مجازات خواهند شد.