تبریزبیدار
پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۲:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۷۰

در گفتگو با سرپرست دفتر نمایندگی نیروی دریایی ارتش در شمال غرب مطرح شد؛

روایت ناخدا قلی نژاد از نبرد 34 روزه تکاوران دریا دل / «ناو شکن سهند» نشان از غیرت آذربایجان است

ناخدا یکم فضلی قلی نژاد تشریح می کند: دفاع 34 روزه و جانه تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر یکی از افتخارات این نیرو است که نزدیک به 700 نفر از تکاوران نیروی دریایی با فرماندهی ناخدا صمدی در این 34 روز نبرد تن به تن مقابل دشمن مقاومت کردند.

به گزارش تبریز بیدار ،  به مناسبت موفقیت دلاورمردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به ویژه مقاومت ناوچه پیکان در برابر حمله دریایی و هوایی ارتش عراق در هفتم آذر ۵۹، هفتم آذر به روز نیروی دریایی نامگذاری شده است.

نیروی دریایی نیز، همچون سایر نیروها در آب های خلیج فارس و مرزهای آبی كشور در عرصه دفاع مقدس از ایران اسلامی چون نگینی درخشنده است و بر عرشه كشتی افتخار و صلابت خود استوار ایستاده است. 

بر اساس سیاست نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در مناطقی از کشور که به دریا راه ندارد حتما دفاتر نمایندگی باشد. این دفاتر نمایندگی رسالتی دارند و این رسالت در چند سال اخیر مقداری متحول‌ شده است. در سال‌های اخیر هدف دفاتر گزینش و استخدام بوده ولی الان این رسالت تبدیل به دفتر نمایندگی نیروی دریایی در مناطق با اهدافی چون جذب و استخدام در نیروی دریایی، رسیدگی به خانواده های شهدا، بازنشستگان و پیشکسوتان و حفظ ارتباطات مردمی است.

سرپرست دفتر نمایندگی نیروی دریایی در شمال غرب کشور در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص افتخارات این نیرو می گوید: نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس فعالیت های شگردی داشت  و برگ های زرین زیادی را در تاریخ جنگ ورق زده است.

ناخدا یکم فضلی قلی نژاد تشریح می کند: دفاع 34 روزه و جانه تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر یکی از افتخارات این نیرو است که نزدیک به 700 نفر از تکاوران نیروی دریایی در شروع جنگ تحمیلی در خرمشهر حضور داشتند که با فرماندهی ناخدا صمدی بعنوان یکی از اسطوره های دفاع مقدس در این 34 روز نبرد تن به تن مقابل دشمن مقاومت کردند.

نیروی دریایی عراق را تا پایان جنگ 8 ساله بایکوت کردیم

وی به یکی دیگر از درخشش های نیروی دریایی در دفاع مقدس اشاره کرده و می افزاید: نیروی دریایی در سال 59 با بهره گیری از تخصص خود، نیروی دریای عراق را تا پایان جنگ بایکوت کرد و تا عراق پایان جنگ 8 ساله نتوانست در حوزه دریا عملیاتی را انجام دهد.


آذربایجان شرقی 23 شهید در حوزه دریا تقدیم انقلاب کرده

ناخدا قلی نژاد به رزمندگان دریادل آذربایجان شرقی اشاره کرده و می گوید: از استان آذربایجان شرقی در دفاع مقدس 23 شهید در حوزه نیروی دریایی داریم.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی تجهیزات محور و تخصصی محور است، می گوید: در راس برنامه های ما خودکفایی و اتکا به بومی سازی است که کارهای خوبی در این زمینه انجام شده که آخرین آنهم «ناو شکن سهند» بود که بنام غیرت و همت آذربایجان نام گذاری و ثبت شده است.