تبریزبیدار
جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۶:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۷۳

در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

از شهدای نارداران و جان باختگان قطار تا نماینده تراز مجلس /شهد شیرین تشکر رهبر انقلاب از مردم آذربایجان

حجت الاسلام آل هاشم گفت:شهد شیرین تشکر رهبر انقلاب از مردم آذربایجان بر شما مبارک باد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز در محل مصلی امام(ره) این شهر ضمن تبریک ولادت حضرت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: سابقه مبارزاتی حضرت عبدالعظیم حسنی، شخصیت علمی و جهادی و ارتباط نزدیک با اهل بیت علیهم السلام باعث شده بود تا ایشان مورد تعقیب حکومت قرار گیرد اما وی لحظه‌ای از امر تبلیغ و هدایت شیعیان دست بردار نبود که در این راه به فیض شهادت نیز نائل آمد.

تشبیه زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به زیارت امام حسین(ع)

وی تاکید کرد: وقتی به تهران مراجعه می کنید حتما به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در ری بروید. زیارت عبدالعظیم حسنی(ع) به زیارت امام حسین(ع) تشبیه شده است.

گرامیداشت شهدای نارداران و جان باختگان زائران امام رضا(ع)

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه بیان داشت: سالگرد شهدای نارداران آذربایجان و جان باختگان قطار تبریز مشهد است و یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.

فاصله نمایندگان مجلس با شهید مدرس

وی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید آیت الله مدرس گفت:ایشان نماینده تراز مجلس است. امام خمینی(ره) تاکید می کردند نماینده ای مانند شهید مدرس به مجلس بفرستید هر چند بعید است به این زودی شخصی مثل او بیاید.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: شناخت نفوذی های دشمن، ساده زیستی، مردمداری، شهادت طلبی و عدم تغییر روحیه قبل و بعد نمایندگی از شاخصه های بارز شهید مدرس بود.

پروژه دیرهنگام اما قابل تقدیر

وی به افتتاح خط آهن میانه به بستان آباد با حضور رییس‌جمهور اشاره کرده و افزود: این افتتاح هر چند دیرهنگام بود و ۲۰ سال طول کشید، باز هم جای تشکر دارد.

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت روز نیروی دریایی خاطر نشان کرد: این روز یادآور عملیات بزرگ مروارید است که اوایل جنگ اتفاق افتاد، ۷ آذر سال ۵۹ جان بر کف های نیروی دریایی با تسخیر و انهدام سکوهای دریایی عراق، طومار نیروی دریایی عراق را تا پایان جنگ پیچیدند.

وی تاکید کرد: امروز نیروی دریایی ما در عرصه دیپلماسی و مسایل اقتصادی حرف برای گفتن دارد.

حجت الاسلام آل هاشم به دیدار اخیر بسیجیان با رهبر انقلاب اشاره کرده و گفت: مقتم معظم رهبری در این دیدار از حرکت عظیم مردم تبریز در راهپیمایی محکومیت اغتشاشگران تشکر کردند.

وی خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند بسیج ابتکار امام(ره) برای تبدیل تهدیدها به فرصت ها بوده و هست، بسیج نماد تشکل و تفکر بسیجی است که از هر صنف و قشری در آن است، هم در ایران هم خارج ایران.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی بیان داشت: شهد شیرین تشکر رهبر انقلاب از مردم آذربایجان بر شما مبارک باد. رهبرا امروز هم می گوییم "آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی" 

وی ضمن تاکید بر اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: رسانه ها مهمترین ابزار گفتمان سازی برای بیانیه گام دوم هستند.

حرکت مشکوک به نام پژوهش برای پیر کردن جمعیت ایران

خطیب جمعه تبریز به هشدار رهبر انقلاب در سال ۹۱ نسبت به سیاست های اشتباه جمعیتی کشور اشاره کرده و گفت: از سال ۹۵ عده ای با حرکت مشکوک به نام پژوهش سعی کردند حرکت کشور در رشد جمعیت را رو به جلو نشان دهند تا در غفلت مسئولین و با اعتماد به این آمارسازی، جمعیت کشور رو به پیری برود

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: لازم است دولت و سایر دستگاه ها با بازنگری و تصحبح قوانین برای بهبود شاخص های رشد جمعیت بعنوان مولفه اقتدار کشور تلاش مضاعف کنند.